Očkovanie mmr vakcínou po prekonaní febrilných krčov

somavi
4. okt 2016

Ahojte , potrebujem rady od maminiek , ktoré si to zažili , nehnevajte sa prosim , ale nepíšte mi teoretické slohy o tom , ci mam dať dieťa zaočkovať alebo nie vy, ktorých sa to netýka , dakujem 😊 Prvú dcérku mam zaočkovanu na vsetko , co trebalo . Vsetko uplne ok , bez problémov . Pri druhej pred každým očkovaním tŕpnem - lebo múdry internet 😀 V podstate zvládla ok, trosku teploty , pár dni trosku umrncana , veď to asi bolelo , ale inak v poriadku. No teraz nas čaká očkovanie mmr vakcínou . Neriešila som , ci dať , ci nie , chcela som dať . Lenže v july mala febrilne kŕče . A teraz sa trosku obávam , ci nie je riziko očkovanie ( ma 14 mesiacov ) , ci to nebude mat zlý priebeh ..alebo nejake následky . Prosim napíšte mamičky , ktoré ste zažili febrilne kŕče a následne očkovanie , ako to prebiehalo . Dakujem

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
somavi
autor
4. okt 2016

@veronika295 aj mne vravel , ze po očkovani diazepam , ale bojím sa aj nejakých neurologických zmien alebo co ... No stresujem

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raffaella
4. okt 2016

@somavi ak sa obavas, existuju (myslim ze aj na Kramaroch) oddelenia, kde sa ockuju deti so zvysenym rizikom. Ak si teda rozhodnuta ockovat. Nemal by byt problem sa tam dostat, nam toto oddelenie odporucali sami na RUVZ kedze moja dcera mala kontraindikaciu na MMR. Poinformuj sa u pediatricky.

magda22
12. apr 2017

@somavi ako to prosím ťa dopadlo? My sme ten istý prípad...

somavi
autor
12. apr 2017

@magda22 my sme este neboli- najprv som to odložila , zdalo sa mi skoro po tých kŕčoch a potom sme furt mali bejake sople, chcela som zas po chorobe počkať , kým sa z toho uplne dostane a potom nas zase chytila nejaká pliaga . Teraz ma 21 mesiacov a očkovanie mame v pláne o 2 týždne .

magda22
12. apr 2017

Ok, tak potom daj prosím vedieť, ale kŕče z teploty už nemala?

somavi
autor
13. apr 2017

@magda22 dám , ale tak verím , ze vsetko bude ok, uz sa tým moc nestresujem . Teploty mala este zopárkrát , aj vysoké nad 39 a kŕče chvalabohu zatiaľ žiadne .

vikinecka89
16. sep 2018

zdravim, môžem vedieť ako ste dopadli? Nas taketo niečo čaká sice az niekedy v januari ale uz teraz mam strach, lebo FK mal maly vo stvrtok...

magda22
16. sep 2018

My máme všetky očkovania odložené na neurčito, tak stanovil neurológ, dcérka má komplikované febrilné kŕče...

somavi
autor
17. sep 2018

@vikinecka89 ahoj , dali sme ockovat a všetko prebehlo bez problémov .

vikinecka89
17. sep 2018

@somavi uff tak teda super. My dufame ze sa mu to nezopakuje... a teda sa aj zaockovat bude dat... asi bude zalezat od dalsieho priebehu... ale dakujem za informaciu

somavi
autor
17. sep 2018

@vikinecka89 my sme pred očkovaním boli u neurologicky , ta povedala , že nevidí problém zaočkovať . Nám sa to zopakovalo ešte raz . Vlastne cca o rok .

vikinecka89
17. sep 2018

@somavi a kolko malo dietatko ked sa to stalo 1. krat?

somavi
autor
17. sep 2018

@vikinecka89 mala presne rok , v deň prepustenia z nemocnice mala rôčik . A potom sa to zopakovalo keď mala dva . Lenže my sme mali syndróm periodických horúčok , čiže v pravidelných intervaloch ( ku koncu už každých 9 dni ) mávala horúčky - len tak 3 dni. Boli vysoke a nešli zrážať , bol to des a hrôza . Nakoniec nám prišli na príčinu a dali kortikoidy - akonáhle začali teploty , tak som dala tabletku a do hodiny akoby nič. Ale žiaľ nám na to prišli až po dlhšej dobe . Už to mame za sebou našťastie . No ale ro chcem povedať , že sa to zopakovalo keď mala 2 a jeden mesiac presne , ale to mala vysokú horúčku a nešla zraziť dole .

vikinecka89
17. sep 2018

@somavi no nasmu malemy sa to stalo 3 dni pred 1. narodeninami.... a on teploty praveze nemaval... aj ked bol nachladeny vsetko sa obislo bez teploty... aj Nurofen co sme otvorili pri 1. ockovani sme vyhodili skoro cely... lebo sme ho pouzili iba pri ockovani... a teraz toto... 😣 na pricinu neprisli.... robili mu vsakovake testy ale vsetko ok... zdrave dietatko.... moj nazor je ze sa mu tlacia horne zubky.. vyzera ze 4 naraz... ale odbiki ma ze zo zubkov take teploty nie su... tak nechaoem z coho to mohlo byt 😦

sis82
17. sep 2018

@somavi prosim ta, kolko rokov trvali u malej periodicke horucky? My ich mame od januara a uz by som bola rada keby skoncili ☹

magda22
18. sep 2018

@vikinecka89 nechapes z coho boli krce alebo ta teplota? 🙂

vikinecka89
18. sep 2018

@magda22 teplota... krce chapem ze su z vysokej teploty

somavi
autor
24. sep 2018

@sis82 ahoj, trvalo to u nás rok . Strašné obdobie, ale tým prednisonom sme si výrazne pomohli.

magda22
25. sep 2018

@vikinecka89 krce nie su z vysokej teploty, ale z rychleho vyskocenia teploty, moja dcérka mala vždy len okolo 38...

magda22
25. sep 2018

aj menej ako 38

biela
25. sep 2018

@somavi
@vikinecka89 ahojte, moja dcéra mala prvé febrilné kŕče v 9 mesiacoch, potom ešte v 12 mesiacoch 1x a v roku a pol 4 x. už po prvých kŕčoch nám očkovanie odložili na neurčito. dovtedy mala len 2x hexu a 2x prevenar. teraz má 8 rokov a doktorka ju stále nechce zaočkovať. vtedy povedala, že mmr určite nie, a hexa sa uvidí časom. vtedy to aj neurológ potvrdil, že očkovanie určite nie.

vikinecka89
25. sep 2018

@magda22 och.. no doteraz som zila v tom ze krce vznikaju od 39 vyssie... ale teraz uz davam lieky od teploty od 37,5 aby nahodou nestupla

vikinecka89
25. sep 2018

@biela uff tak to ste si toho prezili dost.... 😕 a krce nie su do takych 6 rokov? Mozu byt aj neskor este, ked doktorka nechce dcerku zaockovat?

biela
26. sep 2018

@vikinecka89 nasa dcerka mala krce uz pri zvysenej teplote 37 😢 bolo tazke odhadnut kedy zacina nejaka choroba alebo virus a davat preventivne lieky aby nemala krce a po case sme zistili,ze na diazepam ma paradoxnu reakciu cize neurolog musel dat ine lieky ktore sme davali uz pri prvych naznakoch nejakej choroby.
Tie krce byvaju dovtedy kym nedozreje nervovy system,, co moze byt kludne pri niektorych detoch v roku niektorych aj v 5 roku. No a kedze dr.stale nevie, ze co to spustalo a preco mala krce nechce do toho "vrtat" ockovanim.

vikinecka89
26. sep 2018

@biela no hrozne 😣 ja zatial len sledujem co sa bude diat, ale hadam sa to už nezopakuje... a da sa zistit kedy je ta nervova sustava dozreta? Vie to napriklad neurolog povedat? Ci to je nezistitelne?

biela
27. sep 2018

@vikinecka89 neviem ci sa to da zistit ... skus sa spytat neurologa

vikinecka89
27. sep 2018

@biela ideme buduci tyzden, tak sa opytam...