Očkovanie proti HPV vírusu

spalviktoria
10. aug 2020

Dobrý deň, potrebujem radu kto má skúsenosti s očkovaním proti HPV vírusu, bola som na Konizácii krčka maternice (21.7.) , mám CIN 2, výsledky mi vyšli , že zvrchu mi odobrali všetko ale vo vnútri mi ešte niečo ostalo. O 3 mesiace mám ísť na kontrolu , že mi urobí výter ( cytologiu) a uvidíme čo bude ďalej. Môj gynekológ mi odporučil zaočkovať sa .
Čo mi poradíte podľa vašich skúseností dať sa zaočkovať lebo som čítala že niektorým to poškodilo, tak teraz neviem ako ďalej.
Ďakujem za všetky odpovede.

lenuliatko84
10. aug 2020

Ja som sa dala zaočkovať. Radšej teraz ako neskor banovať. 300 €nie je az tak vela

nika82
10. aug 2020

aj pani v 7 nebi vysli zle vysledky zaockovali a vsetko este horsie

spalviktoria
autor
10. aug 2020

@lenuliatko84 a ako dlho už ste zaočkovana?
Mali ste tiež zle výsledky?
Ďakujem

janettdamian
10. aug 2020

@spalviktoria najlepšie je naštudovať si napr. príbalový leták k vakcíne. Vakcíny majú vedľajšie nežiadúce účinky to je proste fakt. Zrovna táto vakcína je dosť diskutovaná. Treba si naštudovať a urobiť vlastný záver.

wasabka
10. aug 2020

Ja som bola očkovaná hneď na začiatku ako bola vakcína dostupná na Slovensku mala som vtedy pri prvej davke asi 15 alebo 16 rokov.

lenuliatko84
10. aug 2020

@spalviktoria rok a pol som zaockovana.prisla som v hodine 12 tej.bola som na konizacii.chodim na kontroly pravidelne

spalviktoria
autor
10. aug 2020

@lenuliatko84 takže vám to pomohlo to očkovanie?

damadama
10. aug 2020

@spalviktoria skús si najskôr nájsť, čo znamená HPV vírus. Každá žena sa s ním v živote stretne a telo sa s ním vie vyrovnať, až na tie, so slabou imunitou. Očkuje sa tuším len 4 kmene, ale nikde nie je napísané, že to zaberie. Ďalšia vec, keď zistíš, čo znamená skratka HPV..., ak nestriedať partnerov, netreba to. Skôr by som išla smerom podpory imunity, cviky-hormonálna joga..., Každý gynekológ bude radiť dať sa zaočkovať, idú im z toho prašule (viem o tom). Mne ponúkal tiež môj gyn.dr., keď som mala 20 rokov. Vtedy som nemala peniaze a som rada, že som sa nedala očkovať. Výsledky mám stále dobré.
Ale ak máš strach z toho, že nepočúvneš radu dr. ako odborníka, tak sa daj zaočkovať. Ak máte v rodinnej anamnéze rakovinu, môže ju to spomaliť alebo potlačiť. Hlavne je to očkovanie proti VÍRUSU, ktorý môže, ale aj nemusí spôsobiť rakovinu.

lenuliatko84
10. aug 2020

@spalviktoria ano,keby nie tak vam to neodporučim.a ziadne vedlajsie ucinky som na sebe nevidela

katarinamil
10. aug 2020

Mne ockovanie nepomohlo virus som mala nadalej,az ked som presla k inej doktorke ta mi nasadila liecbu.a ta pomohla.pol roka som musela uzivat vaginalny gel.

miika
6. okt 2020

@katarinamil ahoj, prosím ťa, máš na mysli gél Papilocare? Vraj s nim telo vytvára vlastnú imunitu proti hpv vírusom. Brala si len gel alebo si to kombinovala aj liekmi na imunitu typu indol3c?

katarinamil
7. okt 2020

@miika brala som iba ten gel nic viac.

miika
17. okt 2020

@katarinamil zaujíma ma ale aj názov toho gélu, keďže na trhu je viac druhov. Vďaka 🙂

322sima123
7. feb 2021

@spalviktoria

https://www.youtube.com/watch?v=ATWQZsn7Vak

pripájam video o tomto strašnom svinstve a ako to zničilo zivot mnoho detom.... určite si to treba rozmysliet...

spalviktoria
autor
7. feb 2021

@322sima123 v novembri som dostala druhú dávku a chvalabohu nemala som a ani nemám žiadne vedľajšie účinky.

322sima123
8. feb 2021

@spalviktoria budte rada.. a niektore sa dostavia neskôr.. ja by som to urcite neriskovala ved sa na nas smeju, je to obrovsky farmabiznis

lenuska0000
29. júl 2021

@katarinamil prosim vas a kolko po konizacii ste zacali brat gel?

bobana99
28. feb 2023

@spalviktoria už ho stiahli,ja som syna dala zaočkovať raz,druhý krát sa už ani nechystám,

spalviktoria
autor
28. feb 2023

@bobana99 ja som dala obidvoch synov zaočkovať