Očkovanie proti mumpsu, rubeole a osýpkam

maja87110
31. mar 2014

Ahojte,21 marca sme dostali ockovanie proti mmr,a presne tyzden na to sme dostali horucky uz to trva 3den....37,8 ...38,6.
Podla mna je to od ockovania,ale doktorka povedala ze nie ze asi chytil nejakí virus.Ale môj nekasle,ani soplík nema ...
Poradte ma posim....

petrasto
31. mar 2014

ved reakcia na mmr ockovanie sa prave prejavuje 7-14 dni po ockovani.

maja87110
autor
31. mar 2014

tak som vedele aj ja....tak potom len doktor nevie??? a trva 3-4 dni....tak dufam ze dnes posledny den

martulina34
31. mar 2014

doktori to vedia ale nepriznajú...neviem prečo aj moj malý mal na desiaty den teploty a mudr povedala že z toho nie ale na štvrtý den to prešlo....

belllinka
31. mar 2014

@maja87110 Slovensko je totiz zazracna krajina, tu sa podla lekarov neziaduce ucinky po ockovani nevyskytuju 😀 😀 😀

petrasto
31. mar 2014

nas na to upozornila dr., ze sa moze objavit teplota, prip. slaby vysyp 7-14 dni po

maja87110
autor
31. mar 2014

@martulina34 a mal vysoku teplotu?ja mu davam nurofen sirup a Panadol cipky striedavo

siska53
31. mar 2014

@maja87110 to je urcite reakcia na vakcinu,mne dr.povedala,ze taky tyzden po ocku sa moze ukazat teplota i vysyp. Maly sice nemal nic z toho,ale mala mala zvysenu teplotu,len,si uz nepamatam,kolko dni,hoci to bolo pred necelym rokom.

andaluzia
31. mar 2014

vraj ockovanie dost oslabuje imunitu aspon docasne. tak mozno chytil nejaky virus alebo bakteriu, aj ked ine priznaky nema. ale tiez som pocula, ze aj po tyzdni sa mozu ukazat horucky a vedlajsie ucinky po ockovani. tak sa mi zda zvlastne, ze doktorka je taka presvedcena, ze to nie je z toho. A ziadne ine priznaky sa neobjavili?

maja87110
autor
31. mar 2014

@andaluzia nie ,neobjavili sa ziadne ine priznaky ,dufam ze ani nebudu 🙂

ichbinich
31. mar 2014

Ani jedno moje dieta ziadne ucinky a reakcie na ziadne ockovanie nemali, ale prave pri MMR ma lekar upozornil na to, ze az do 14 dni PO ockovani sa moze vysyktnut teplota a vysyp... Takze mozne to je, ze to je reakcia. Ak je to ale "iba" zvysena teplota, tak by som si tym moc osobne hlavu nelamala...

martulina34
31. mar 2014

@maja87110 myslím že ako máte vy okolo 38, 38,5 ...si pamatám že som volala doktorke že malý ma teploty a že som čítala že to je s mmr a ona že nie nie určite dačo chytil, a na konci telefonátu mi povedala že možno bude mať aj vyrážku .....takže sa vlastne priznala ....až potom ked som zložila mi došlo že prečo spomína vyrážku no a malý mal nejaké tri .....

nelca83
31. mar 2014

@maja87110 ahoj, my sme boli na mmr ockovani 26teho a od soboty(29.) ma maly zvysenu teplotu pocas dna aj noci, cize uz treti den...tiez to pripisujem vakcine len som cakala ze to fakt bude az okolo toho 10teho dna po...

miquiska
31. mar 2014

aj my sme mali reakciu po týždni, naviac ani nechcel vôbec papať. Doktorka povedala to isté, nejaký škôlkársky vírus, všetci sa vyhovárajú len na to, len aby nemuseli priznať vedľajšie účinky.

bralilienka
31. mar 2014

super lekárka ☹ nech zistí a zdiagnostikuje, aký to je vírus. ved ak má vírus, majú ho aj iné deti. či len tie práve očkované? na čo sedí na svojom mieste? na to, aby povedala "ASI" a "NEJAKý" ? takúto hlúposť mi môže povedať aj murársky učeň. Jednoznačne to má z očkovania a lekárka, ktorej máš dôverovať ťa sprosto klame.

monika111111
31. mar 2014

Keď to tu čítam, nechápem, prečo niektorí lekári zavádzajú rodičov a nepovedia pravdu. Koho kryjú? Potom sa nečudujem, že im rodičia nedôverujú. Keď dokážu zatajiť tak banálny nežiadúci účinok, ako je teplota a vyrážka, čo potom tie vážnejšie NÚ? Podľa tohto mi vôbec nie je čudné, že SLovensko je zázračná krajina, v ktorej proste žiadne NÚ po očkovaní neexistujú.

bralilienka
31. mar 2014

@monika111111 a vieš prečo si to môžu dovoľovať. Pretože im to rodičia detičiek dovolia. Zvesia plecia, pozdravia sa a prídu poslušne na ďaľšie očkovanie. Síce so strachom a malou dušičkou, ale stále s úctou k lekárovi, ktorý má úplne na saláme, čo sa s dieťatkom stane po očkovaní. Sebavedomie, rozhodnosť a sčítanosť u mamičiek chýba. (To však nechýba u lekároch). A s takými ľuďmi je ľahké manipulovať. Toľko si ku nám dovoĺujú, koľko im my dovolIme.

majushka
31. mar 2014

@maja87110 My sme teraz mali presne to iste. Nam lekarka povedala, ze reakcia po tom ockovani moze byt akoby prechladnutie na 7-10 den, lenze to sme prezili v zdravi. Po dvoch tyzdnoch ale dcera dostala vysoke teploty, az som jej musela zabal urobit. Den po zabale, po troch dnoch teplotovania, sa zrazu teplota stratila. Crp bolo ok, takze to bola vraj viroza. Po ockovani, tak ako pri raste zubkov sa organizmus oslabuje, takze je lahke nieco nachytat. Skore uzdravenie teda 🙂 .

gabikaadam
1. apr 2014

@maja87110 Ahoj, ja teraz riešim presne to isté. Vo štvrtok. sme boli na očkovanie. Malý mal 3 dni hnačky, potom nič a dnes zase a k tomu v noci zvýšená teplota, nekľud a nervozita. a s jedením tiež problém, tak uvidíme dokedy to bude trvať. Už aby to bolo za nami. ostatné očkovania zvládol bez nežiadúcej reakcie. Asi treba len vydržať 🙂 .

lucus83
1. apr 2014

@maja87110 zvýšená teplota je znakom, že imunitný systém pracuje, že reaguje na podnet - vakcínu tvorbou protilátok. Nie sú to horúčky, je to zvýšená teplota, s ktorou sa ráta. Za horúčky je považovaná teplota nad 39,5 C, ktorú treba zrážať (ak to nejde len antipyretikami tak aj zábalmi) .
Ale kľudne tak môže reagovať aj na virózu, ako Ti povedala lekárka. Teraz je ich strašne veľa, tieto teplotné výkyvy sú pre imunitný systém veľmi náročné. Ak bude mať dieťatko naďalej teplotu nad 38,5 môžeš ju zrážať Nurofenom alebo Paralenom v šesťhodinových intervaloch, alebo ak by stále neklesala, tak ich prestriedaj so 4-hodinovým rozostupom. 🙂

maznacik007
2. apr 2014

@lucus83
@maja87110

v ziadnom pripade sa teplota po ockovani nesmie zrazat paralenom ... ak tak len nurofen .... ale liekmi co obsahuju paracetamol nie ...

lucus83
2. apr 2014

@maznacik007 o tomto som ešte nepočula. Kvôli čomu nie paracetamol?

maznacik007
2. apr 2014

@lucus83 ani ja som to nevedela ...precitaj si napr. tu ... je to uplne normalna stranka ziadne pro ani proti ocko stranky zevraj to znizuje ucinok ockovania ked das paracetamol ... vyjadrenie ceskej vakcinologickej spolocnosti

http://ona.idnes.cz/paracetamol-snizuje-ucinek-...

betunka39
2. apr 2014

no neviem čo maš za lekarku, mna praveže moja upozornila, že po tomto očkovasni sa horučka može objviť až o týžden, skor by nemala, myslim, že aj v brožurke o očkovani som to niekde čitala. Ale nepamatam si . Len viem od lekarky, že toto mi povedala.

maja87110
autor
2. apr 2014

@betunka39 ano je to aj brozurke ze po ockovaní az o tyzden dostane ked dostene teplotu.uz to mamae za sebo,trvalo to 4dni,ale trez je uz vsetko ok 🙂

betunka39
2. apr 2014

@maja87110 taksom rada.ze uz je vsetko o.k moja mala chvalabohu zvladla vsetky ockovania bez teplot.

lucus83
3. apr 2014

@maznacik007 ale ten článok si myslím, že si neprečítala poriadne. Píše sa v ňom o preventívnom podávaní paracetamolu. To znamená o podávaní paracetamolu pred tým, než teplota vystúpi nad 38-38,5 C. To znamená, že keď mamička podá paracetamol rovno po očkovaní. Vtedy sa podľa toho článku nevytvoria dostatočne protilátky. Ale liečebné podanie (pri teplote nad 38,5C) paracetamolu, už nemá podľa článku vplyv na tvorbu protilátok. Takže kľudne sa teplota nad 38,5C môže zrážať paracetamolom aj po očkovaní.
Všeobecne sa odporúča aby sa teplota začala zrážať až po vystúpení nad 38,5C. Dovtedy je to jeden z významných obranných mechanizmov organizmu.

maznacik007
3. apr 2014

@lucus83 ja mam chlapca v dispenzari so srdieckom u kardiologa ja zrazam teploty omnoho skor ... a vyslovene mi povedali ze po ocko nedavat paracetamol ... a nedavam . ale tak co doktor to nazor ale stretla som sa s tym uz viac krat ze paralen nie po ocko ... a moj aj tak lepsie reaguje na nurofen a jeho ucinnu latku

kvieta
3. apr 2014

@lucus83
@maznacik007 Paracetamol sa nemá podávať preventívne, to jest pred očkovaním a po očkovaní, aby sa predišlo teplotám.
Veľa rodičov to tak robí, že pred očkovaním a hneď po očkovaní dieťaťu dajú Paralen. Vtedy je tá tvorba protilátok ohrozená.
Ak už sú teploty, ktoré je nutné znižovať a prestriedavať účinné látky, tak tam nie je veľmi na výber, Nurofen-ochladzovanie-paracetamol. Takých prípadov však nie je veľa, aby nastali tak vysoké teploty.

1motilik1
30. apr 2014

@maja87110 ahoj, mne doktorka povedala že po tomto očkovani, zvikne byť reakcia neskor okolo 5 až 10 dna -teploty,takže určite ste mali teploty koli očkovaniu

1motilik1
30. apr 2014

@1motilik1 a ešte som zabudla napisať ,povedala že sa zviknu niektore detičky aj vysypať