Očkovanie proti osýpkam, príušniciam, ružienke

1989lenka
27. jún 2016

Ahojte mamičky. Viem že je tu viac tém ohľadom očkovania,ale potrebovala by som aktuálne info z roku 2015/2016.
Ak ste dali očkovať,mali ste nejaké nežiadúce účinky po očkovaní? Zbadali ste neskôr u svojich detí zmenu správania, dieťa prestalo napredovať...alebo ste to zvládli v pohode.My sme zatiaľ všetky očkovania zvládli super,dokonca bez teploty,no čoskoro nás čaká mmr a rozhodujeme sa či dať alebo nie. Samozrejme každé dieťa je iné,len chcem vedieť vaše skúsenosti. Ďakujem 🙂

sam2
27. jún 2016

Aj ja som mala z tohoto ocko strasne obavy. Lebo vsak popisalo sa vela. Aj ked zdravy rozum mi hovoril, ze velakrat su to bludy, predsa len ten cervik pochybnosti tam bol.
Ale teda musim povedat, ze toto ocko sme zvladli najlepsie zo vsetkych. Maly uz za 10 min ani nevedel ze ho nieco pichlo 😂 A ani nemal neziaduce ucinky. Ani po dlhsom case, kedze pri tomto ockovani sa teploty, ci slaby vysip moze objavit az po 10-14 dnoch 😊
Takze u nas to prebehlo uplne bez problemov. Tak ako vsetky ockovania

danam13
27. jún 2016

ja som ockovala az skoro na 3 roky a bez reakcii....ani teplota nic.. dolezite je aby dieta bolo zdrave bez soplov

alchemilkazltozelena
27. jún 2016

@1989lenka po ockovani mala mala 2-3 tyzdne sople a bola viac nervozna nechcela spat, nepokojna bola..potom to preslo

petulda333
27. jún 2016

Tak z tohto ocko mam aj ja strach ale verim ze zvladneme v pohode

prevenar
27. jún 2016

@1989lenka

myslim ,ze by si mala polozit otazku v skupine - https://www.modrykonik.sk/group/1799/ - je tam 3600 ludi, kt. neockuju, alebo sa o rizika ockovania aspon zaujimaju.

zaroven ta otazka je viac menej zbytocna, z dovodu , ze akakolvek odpoved ti nic nezaruci. co z toho , ze sa 10 detom nic nestalo , ked sa stane tvojmu ?

mmr je hyper zbytocna vakcina ..heh, vlastne ako kazda vakcina , ale mmr tusim vedie 🙂 v mojom blogu najdes 3 spravy o mumpsovych epidemiach zo sucastnosti - medzi OCKOVANYMI ludmi 😉