Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

majusienka
25. jan 2008

Ahojte, chcela by som sa opýtať či reakcia - HNIS po zaočkovaní proti TBC je v poriadku. Zaočkovali nás v pôrodnici , vytvorila sa mu taká červená bodka, doktorka na prvej poradni to pozrela a povedala, že je to v poriadku, teraz od 7 týždňa sa mu v tej červenej ranke vytvoril hnis. Čo s tým? Mám sa obávať? Je to niečo vážne alebo úplne bežné?

elise
25. jan 2008

majusienka, je to úplne normálna reakcia, nič mu stým nerobn nepotieraj, nešúchaj ani nevitláčaj, ono to samé odpadne. je to v poriadku

martina46
25. jan 2008

Majusienka, ale to by mali na to v pôrodnici upozornit, mne povedali ako a kedy to bude asi prebiehať, keby som nevedela, tiež sa zľaknem.

natal
25. jan 2008

mojej to tiez zahnisalo asi 3 mesiace po ockovani. Isla som s tym k nasej doktorke, ktora nas nasledne poslala na plucne. Tam jej vytlacili hnis. Hnisalo to strasne dlho, opakovane jej to vytlacali. Urcite s tym zajdi k doktorke. Ona urci, ci je potrebne s tym ist na plucne, alebo nie.

pietra
25. jan 2008

majusienka, je to v poriadku. Zhruba tie dva mesiace po zaockovani to ma zacat hnisat, ale do mesiaca by to malo odhnisat a zahojit sa. Ak nie, potom treba ist na plucne. Nam sa to prave nehojilo a tri mesiace sme s tym bojovali na plucnom, ale uz je to ok

sibuska
25. jan 2008

my to este teraz nemame zahojene a to uz mame 5 mesiacov! a dr. nam na to nepovedala nic, tak snad je to v poriadku, ale ranka je uz dost mala, ale hnisalo to velmi velmi...

pietra
25. jan 2008

sibuska, ono to moze znovu zahnisat po zaockovani, ale pri ockovani to ma byt uz zahojene. My sme to ani nemali nikdy velke, tu ranku, ale bol tam hnis. Ved sme sa nieco nachodili na plucne ☹

majusienka
autor
26. jan 2008

dnes mu to samo prasklo a hnis vytiekol. Mám aj tak ísť k doktorke a informovať ju alebo to nechať tak, že je to OK?

pietra
26. jan 2008

majusienka, nechaj to tak. Snaz sa to pri kupani nenamacat a hlavne na to nic nedavaj. Pri najblizsej poradni to dokine spomen

ivkaa1
8. feb 2008

ahojte dnes som bola s malinkov na prve ockovanie proti TBC amala velmi nespokojna stale place ma teplotu 37 neviem co bi jej pomohlo

alami
8. feb 2008

ivkaa1, neboj nič, kým nemá teplotu, je dobre. Len si ju poláskaj, nech sa dobre cíti a ráno už bude všetko v poriadku, uvidíš. Držím palce, nech sa ti ukľudní a nech máte pokojnú noc. 😉

martinask
8. feb 2008

proti TBC ockuju prvy krat este v porodnici,aspon v LC je to tak.....a my to mame pekne cervene a ma tam aj hnis...

slavka29
11. feb 2008

Ahoj majusienka, ake mate to ockovanie? Bola si u lekarky? Zaujima ma to pretoze aj moja dcera ma problem, boli sme 2x na plucnom a mame ist zase. Nema tam hnis len je to cervene.

marushka
11. feb 2008

čaute maminy-hnisavá reakcia na TBC vakcínu zase až tak v poriadku rozhodne nie je!!!! V žiadnom prípade to nevytláčajte a určite to musí vidieť lekár.Akiste by nebolo v poriadku, keby sa táto živá baktéria z hnisu rozsevom dostala niekomu z vás inou cestou,-oči, sliznice...do tela.Pozor na to!My sme boli 4x na vytláčaní u piímárky na pľúcnom v POD.Biskupiciach a naozaj nás na tieto veci upozornila.Nie je to katastrofa to nie, aj ja som bola vystrašené, len treba na to trošku aj lekársky dohľad.Držte sa 🙂 🙂 🙂

pietra
11. feb 2008

marushka, k spominanej pani primarke sme chodili aj my 😉 Ono to zaockovanie ma zahnisat, musi zahnisat, ale nema hnisat dlhsie ako par dni. A ako si pisala, za ziadnych okolnosti nevytlacat. Dokonca by to nemali vytlacat ani pediatri, cistenie patri do ruk len plucnemu lekarovi

dada432
11. feb 2008

ahojte, nášmu Maťkovi to tiež zahnisalo asi tak po 3 mesiacoch, samé sa mu to aj prasklo a v poradni nám pani doktorka povedala, aby sme to vytierali liehom (tým čo aj pupok) a potierali framikoinom. Teraz tam už malý nemá či, iba takú drobučkú červenú škvrnku.

pietra
11. feb 2008

dada, si mi pripomenula ten lieh. Nam to pediatricka tiez kazala potierat liehom, nepomohlo, tak sme isli na plucne. Pytali sme sa tam na ten lieh a primarka nam zdoraznovala, ze to je oblubena rada pediatrov, ale lieh by sa vobec na to nemal pouzivat, moze to urobit viac skody ako uzitku. Kazala to zasypavat framykoinom a ten veru zabral.

slavka29
14. feb 2008

No moja mala ide dnes uz na tretie vytlacanie. Chudinka tak strasne tam place je mi jej luto..

suziad
19. dec 2008

mala ma tiez len cerveny fliacik to je zle alebo dobre,nasa dr. nam nic o to nespominala, to ako musi zacat hnisat? a preco a ked nebude! Co to vlastne je??

cherries
19. dec 2008

ahoj suziad musi to zacat hnisat lebo to je signal ze sa vytvorili protilatky ak to nezacne hnisat len neviem casove rozmedzie do kedy tak ju potom zaockuju este raz , najprv sa vytvori cerveny fliacik po urcitom case taky pluzgierik pod ktorym je hnis ak ide vsetko dobre tak by ten pluzgierik mal prasknut a hnis z neho postupne vytekat az kym nevytecie a potom sa postupne vsetko zaceli a zostane len taka cerveny fliacik s nejakym tvarom ktory prasknutie zanechalo cize jazva slabo ruzovucka ............. neboj sa mojmu to zacalo hnisat az na 3 mesiace doktorka to bude kontrolovat az po 3 mesiaci este je cas nic sa nedeje ak jej to nehnisa

bianca
19. dec 2008

nasa ma tiez uz treti krat hnisavy pluzgier ale dr. jej to nevytlaca.Nechava to prasknut.Vraj sa to moze opakovat do pol roka stale 🙄

luckka
26. dec 2008

baby my mame zasa taky problem,ze na lavom pliecku nemame nic a to nas ockovali v porodnici, nemate s tym niekto skusenost?

pietra
28. dec 2008

luckka, mozno sa to este objavi. Nasej malej sa pluzgierik objavil tusim tri mesiace po ockovani

junovka
28. dec 2008

Luckka, tak bud rada, ze nemate nic.My sme tiez nic nemali 😎 😉 ....aspon je vidiet, ze malinka ma dobru imunitu...teda takto som to pocula 😕

svenka
11. jan 2009

ahojte, nasmu malemu vcera praskol pluzgierik a hnis vytiekol, resp. asi este vyteka, kedze ako citam, je to na dlhsie... neviem ci to mam teraz nejako specialne osetrovat, alebo zatial netreba? a nevadi, ked tam ma staby otvorenu ranku a obleciem mu bodynko ze mu tam ta latka bude stale v ranke? ... dakujem za vsetky rady

greguska
11. jan 2009

ahojte, náš maťko nemal po očkovaní nič, ani len červené to nemal. doktorka povedala, že to sa občas stane. keď absolvujeme všetky povinné očkovania (cca do 2 rokov veku) zoberie malému krv, aby zistili, či protilátky má alebo nie. ak nebude mať pôjdeme na preočkovanie. aspoň takýto postup nám povedala.

pietra
11. jan 2009

junovka, tak ako pise greguska, ak miesto po ockovani na tbc nezareagovalo vobec, teda nebolo zacervenane, tak je potrebna kontrola protilatok a potom pripadne preockovanie

svenka, nam na plucnom kazali ranku po pluzgieriku zasypavat framykoinovym zasypom. ale malej to dost hnisalo a niekolkokrat jej to museli vytlacat

pietra
11. jan 2009

svenka, este mi napadlo, ze pluzgier u dokiny vytlacili, tak ranu prelepili. Mozno skus dat kusok gazy, co si pouzivala na pupcok a tak to prelepit. A pri kupani ranku nenamacaj

ankam
14. jan 2009

baby neviem,ale my sme vcera boli zaockovat malu prvykrat proti TBC.Dostala do rucicky a mame dojst v piatok..............a teraz neviem ze ci to ma scervenat a potom daju do pliecka?ci ako?
Mala nebola zaockovana po porode tak preto az teraz.........ked to scervena na rucke tak jej daju do pliecka?ci ako?

ingulka
14. jan 2009

svenka, aj mojej malej z toho vyteka hnis, doktorka horovila, ze len vecer po okupkani natriet framykoinom, inak to netreba nejako specialne osetrovat...

vanish1
14. jan 2009

ankam, hovoríš pravdepodobne len o teste, deti, ktoré neboli zaočkované po pôrode idú najprv na test, či majú protilátky, až potom sa očkujú

očkovanie proti tbc je škodlivé a neúčinné
http://ockovanie.org/tuberkuloza.html
http://iuro.awardspace.com/dok.html