Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  bianca
  9. máj 2018    Čítané 770x

  Testovanie Veroval, domáci test CRP

  Ahojte maminy.

  Mala som veľké šťastie a mohla som sa zapojiť do testovania s firmou Hartmann a to produktov Veroval domáci test CRP a boreliózy z kliešťa. 

  Pre začiatok otestujem test CRP.

  Na úvod troška teórie.Človek často nevie sám rozlíšiť , či sa jedná a vírusové alebo bakteriálne ochorenie. Samozrejme príznaky su podobné a ťažko určiť či sú alebo niesú potrebné  antibiotiká, ktorým sa každý človek chce vyhnúť. A preto vidím v možnosti domáceho testovania veľkú budúcnosť. Je to rýchle a pohodlné z pohodlia vlastného domova.

  Čo je CRP???

  Skratka CRP znamená C-reaktívny proteín. Jedná sa o bielkovinu, ktorá sa nachádza v krvi a úzko súvisí so zápalom. Hodnoty CRP v organizme stúpajú do 6 hodín po vniknutí infekcie do tela. CRP je vlastne akýmsi ukazovateľom  imunitnej odpovede organizmu.

  Vzhľadom nato, že aj u praktického lekára pacient často platí za rýchly test CRP, vítam testovanie v domácom prostredí 24 hodín denne ako veľký prínos. Testovanie bolo rýchle a bezproblémové.

  Tak poďme nato. Balenie je prehľadné, inštrukcie pochopiteľné a obrázkový návod pomôže aj menej zručnému jedincovi. Za veľké plus dávam, že výrobca myslel na všetko, a to aj na náplasť, ktorú som ja nutne potrebovala.

  Testovanie je rýchle a vzhľadom na zdatného asistenta prikladám takmer presný postup. 1. nenáročný, rýchly odber a kvapka krvi v kapilárke  putuje do skúmavky z pribaleným riediacim roztokom.

  Test tesne po aplikácii necháme v kľude.

  A po 5 minútach odčítame výsledok.

  Moje CRP podľa škály v návode by sa malo pohybovať v rozmezí 10-30 mg/l, teda hodnota CRP je zvýšená a výrobca doporučuje kontrolný test o 12 hodín. Ja hodnotím svoj zdravotný stav aktuálne ako dobrý, no pár tyždňov dozadu ma trápil protrahovaný kašeľ, takže zvýšenú hladinu CRP prisudzujem práve tomu. 

  Jednoznačne tento spôsob sebadiagnostiky odporúčam ako matka a aj ako zdravotník. Reálne zvažujem možnosť trvalého umiestnenia testu CRP v našej domácej lekárničke.

  Test na boreliózu z kliešťa 

   Vďaka Bohu máme tento rok šťastie a kliešte sa nám vyhýbajú. Vzhľadom na túto skutočnosť test pre tento krát vyskúšať nemôžem, kedže sa testuje samotná potvora. Čo Vás čaká a neminie pri zakúpení testu na boreliózu? 

  Balenie aj samotný návod je velmi prehľadný, na testovanie kliešťa je potreba snáď len trocha odhodlania, no čo mi vzhľadom na precíznosť obsahu balenia chýba, je iba pomôcka na odstránenie prisatého kliešťa. 

  Takže testovaniu zdar. Ja idem skúmať čo má firma Hartmann ešte v ponuke. Som príjemne prekvapená.    🙂                                                        

  #test_veroval a #recenzia                                                         

  pernicky alebo linecke?

  rozpacita prihoda dnesneho dna : dosiel stryko na navstevu a doniesol malej keksik.Barca sa mu chcela odvdacit tak mu priniesla moje tampony

  ...Iɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ…

  ach jaj