• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Očkovanie proti TBC a reakcie. Mám sa obávať?

16. septembra 2016 
Nechcem zakladat novu temu tak sa pytam tu,mala bude mat 7r.a v sobotu jej urobili to pichnutie do rucicky kvoli vakcine proti tuberkuloze,a v utorok mame dojst teda zajtra nech doktir pozrie miesto vpichu a podla toho sa uvidi ci treba ockovat.Chcem sa spytat dcerka to nema ani opuchnute ani cerveni,nic akoby ju tam ani nepichol.Podla coho zistuju co ju maju ockovat ci nie.Zajtra ma trening basketbalu a tak verim ze ocko mozno ani nebude treba.Neviem nemame ani cervebe tam ani nic.Dakumem za radu
12. sep o 15:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katkabg Ockovanie proti TBC je zrusene uz niekolko rokov. Netusim o akom teste a ockovani proti tuberkuloze pises.
12. sep o 18:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@tin007 ja zijem v bulharsku a tu sa este ockuje.Nomjaprv pichnu do rucky medzi dlanou a laktom a o par dni sa chodi k doktorovy nech zmera reakciu,a teraz nech kolko milimetrov to je v hranici kolko nad hranicou a co vtedy ked ziadna reakcia na to neni
12. sep o 18:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katkabg Skus zavolat do niektoreho z tychto kalametrizacnych stredisk, v SR este par je, kde je vykonavane ockovanie proti TBC na poziadanie, snad ti budu vediet poradit http://www.spfs.sk/kalmetizacne-pracoviska
13. sep o 08:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tin007 takze netrebalo nas ockovat :slight_smile: ten test na rucicke bol v norme :slight_smile: tak som rada :slight_smile: a hned sme 15 teho nastupili do prveho rocniku s uuusmevom :slight_smile:
16. sep o 12:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katkabg Mne sa niečo marí, neviem to s určitosťou, že ak nie je reakcia na očko v mieste vpichu, tak sa preočkovávalo. Pamätám si, ako nás v škole takto "merali". Ale ako radí @tin007 , radšej si zavolaj.
16. sep o 23:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok