Očkovanie. Ste za alebo proti?

erikasadek
14. júl 2008

ahojte ja osobne som za vakcinaciu ale v mnohych prispevkoch vidim ze niektore vahate a niektore mate zlu skusenost s lekarmi ich pristupom alebo zlou informovanostou co sa tyka urcitych vakcin tak akoje to s vami ake su vase skusenosti a nazory?

petot
2. mar 2013

@adsumus Štúdia bola stavaná na zistenie súvislosti medzi posunutím očkovania a zníženým rizikom astmy, a takúto súvislosť v rámci svojho dizajnu jednoznačne preukázala. Autori si ale netrúfli (a vzhľadom k dizajnu štúdie ani nemohli) jednoznačne určovať príčinu javu, preto špekulujú nad rôznymi možnosťami. Takto sa bežne robí výskum. Nejde o žiadne "nové fakty".

sirinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
3. mar 2013

@petot Toto bol A záver, ktorý si zverejnil. Na základe tejto informácie sa niekto rozhodne neočkovať. Pretože si povie:" znižim riziko astmy ak ho nezaočkujem.

Záver: "Spomedzi 11531 detí, ktoré dostali aspoň 4 dávky DPT, riziko astmy bolo znížené na polovicu u tých detí, ktorých prvá dávka DPT bola oneskorená o viac než 2 mesiace. Pravdepodobnosť astmy u detí s oneskorenými všetkými 3 dávkami bola 0,39 (95% interval významnosti, 0,18-0,86)."

Zabudol si ale uviesť B a tým je, že odloženie očkovania bolo z dôvodu horúčky a tá znižuje v skutočnosti riziko astmy v neskoršom období. Takže nie je isté či očkovanie alebo horúčka, ktorá očkovaniu predchádzala.

Tak trochu tej vedeckej objektivity hádam by nezaškodilo.

@sirinka Zdá sa, že vám už nstačí hádzať špinu na ľudí, ktorí s vami nesúhlasia v tejto diskusii. Vy ste si dali za cieľ okydať koho sa dá. Nezabúdajte, že je veľké množstvo lekárov, ktorí to naozaj myslia a svoju prácu myslia úprimne a poctivo. Pekne ste sa im podakovali. Ak chcete hádzať špinu, budte konkrétni, aby sa aj oni mohli podakovat vám.

sirinka
3. mar 2013

@adsumus 😀 na koho konkretneho hadzeme spinu?

adsumus
3. mar 2013

@sirinka Naposledy do lekárov.Ten komiks uráža všetkých lekárov.

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
3. mar 2013

@jarhal Skús taktiku, ktorú som vypozorovala u antivakcinistov, ponadávaj, pourážaj,odhal sprisahanie, napíš básničku a hlavne pripoj niečo milionkrát omlete o neočkovaní.

stanislava2
3. mar 2013

@sirinka to je akože sranda?pri každom obrázku má byt kludne napisané to čo pri poslednom

sirinka
3. mar 2013

@adsumus a to ty sa pohorsujes nad kazdym vtipom ci komiksom, alebo len ked sa jedna o lekarov?

@stanislava2 myslis? Mas s tym nejake skusenosti, ze sa skutocne tak vazne zaoberaju kazdou staznostou? Lebo skusenosti ludi su trosku ine 😉

stanislava2
3. mar 2013

@sirinka ty máš?počitam že na poslednom obrázku si nakreslená ty zo svojim bývalým pediatrom už ste zrejme u iného ktory je chluchy slepy a jednou nohou v hrobe.

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislava2
3. mar 2013

@jarhal Ty kokoso to bola rýchlost ale stihla som si prečitat.Tak už aj teba vystrašili a nebudeš očkovat?

jarhal
3. mar 2013

vonku je tak krasne idem na cerstvy vzduch ..tu je strasna demokracia....

sirinka
3. mar 2013

@stanislava2 nie, moja pediatricka uz bohuzial nie je medzi nami, bola to vynikajuca lekarka, dostala ju rakovina, odmietla podstupit chemoterapiu, pretoze nechcela dostat take mnozstvo jedov do tela, rozhodla sa radsej pokojne umriet. A pediatricka mojich deti plne respektuje moje rozhodnutie a dokonca mi k tomu pridala par svojich nazorov 😉 , nijako sa mi nevyhrazala a ani ma nepresviedcala, asi sama najlepsie vie preco. Ja patrim ku skupine zdravotnikov, takze tym vtipom som urazila aj samu seba 😝

adsumus
3. mar 2013

@sirinka Lekári sú len ľudia a dovoľujú si toľko, čo im my dovolíme. Ak máš konkretne s nejakým lekárom problém, treba to riešit. Načo je dobré hentaké urážanie?

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanislava2
3. mar 2013

@sirinka no pekne tak si to tam za tou katedrou ty? a nadávaš?

sirinka
3. mar 2013

@adsumus aha, takze ine vtipy sa ta az tak do hlbky nedotykaju...

sirinka
3. mar 2013

@stanislava2 haha nie, aj ked urcite by slo o fajn teplu stolicku....

stanislava2
3. mar 2013

@jarhal tak v tom ti ja neporadim.Ja som očkujuca ešte aj doporučené všetky deti som kojila su odchovane na mojej vlastnej záhradke domacich vajičkach a zajačikoch.Su tu iné lepšie matky ako ja určite ta uvedu na spravnu cestu.PS:cele tehotenstvo moja mačka spavala so mnou v posteli.Takže aká matka?urob si na mna vlasný názor.

stanislava2
3. mar 2013

@sirinka mne sa zdá že ten človek za tou katedrou to nemá až take jednoduche ved pozri na ten výraz v tvári.A tak miesto upratovačky v zdravotnicte nie je tiež na zahodenie.Aká bitka a znamosti sa tak zamestnat?

stanislava2
3. mar 2013

@jarhal Ešte aby si mala dost aj tu mačku a zajace očkujeme aby nám nepokapali.Krásnu nedelu prajem dnes ideme na snežienky je užasne vonku a ten čerstvý vzduch.

sirinka
3. mar 2013

@stanislava2 vazne? Asi dobre poznas obidve pozicie, ked si sa rozhodla ich tu tak k sebe prirovnat... Ale mas pravdu, obaja tito zamestnanci v podstate upratuju po niekom inom 😉

adsumus
3. mar 2013

@sirinka Kydanie na lekárov nevyšlo, ideme kydať na farmy. Kedy si chcete uvedomiť, že farmám je jedno, čo predávajú?

monci8888
3. mar 2013

jednoznačne za... kolektivna imunita je len taka silna, ake je percento zaockovanych deti.. ved len vdaka ockovaniam uz deti vo velkom neumieraju na vsetliake pliagy...

sorciera24
3. mar 2013

@monci8888 😀 jo, jo, potom mi je zahadou, ze tu nemame choleru;)

sirinka
3. mar 2013

@adsumus to je tvoj pohlad na vec, moj je iny, nemyslim si, ze farma firmam je jedno, co predavaju, rovnako ako ziadnej inej firme na svete to nie je jedno, kazda, ktora chce produkovat zisk, sa snazi predavat najviac tie produkty, ktore aj prinasaju najvyssi zisk...a ze tie farmaceuticke firmy maju tie zisky v zavratnych cislach....to keby im bolo jedno, neviem, ci by sa im tak darilo....

adsumus
3. mar 2013

@sorciera24 Už sme tu choleru pretriasli, šíri sa konatminovanou vodou. Mame? Nemáme. Máme choleru? Nemáme.

adsumus
3. mar 2013

@sirinka Im je jedno, či predávajú vakcíny proti chorobám alebo lieky na choroby. Ja viem, že vo svete antivakcinistov choroby nie sú alebo sa len vyležia v posteli s vitamínom C alebo šalviou, ale v skutočnosti tie choroby existujú a musia sa liečiť antibiotikami.

sirinka
3. mar 2013

@adsumus ktore atb sa uzivaju pri niektorej z trojkombinacie MMR? napriklad? stale dookola to iste. Isty zisk z vakcin, ktore nie su 100%, plus zisk za lieky, pouzite pri NU, plus mozne infekcie napriek ockovaniu sa rovna dalsi zisk...