Očkovanie v 3. mesiaci

domca1012
19. mar 2019

Ahojte mamičky prosím Vás chcem sa opýtať či ste dávali zaočkovať svoje detičky v treťom mesiaci čo je povinné očkovanie? Ďakujem pekne za odpovede.

miruslb
19. mar 2019

Áno

damolly
19. mar 2019

Áno dala.

saskia_98
19. mar 2019

Áno ale nie vakcinami čo hradi štát ale tie čo sa za nich platí. Ja som davala Rotarix - 43€ a Provenar - 14€.

lindusss2016
19. mar 2019

@saskia_98 davala si minimalne hexa vakcinu, ktoru stat hradi, teda spravne sa nazyva Infafrix hexa a ten Provenar je vlastne Prevenar 13...

lindusss2016
19. mar 2019

@domca1012 naozaj sa chces rozhodovat na zaklade nazorov zien, ktore ani nepoznaju nazov vakcin, toboz neverim, ze by vedeli proti akym chorobam ich vlastne maju chranit, alebo ze by nebodaj citali pribalovy letak.... cest vynimkam, ktore si dali tu namahu a spravili tak...
Preco rozmyslas o neockovani? Myslim, ze zbytocne sa tu rozviri vasniva diskusia, je tu uz o tom kopec debat a aj clankov

saskia_98
19. mar 2019

@lindusss2016 v prvom rade sme si nepotykali. V druhom rade davala som Rotarix - obsahuje živy oslabeny ľudsky rotavirus, ktory pomaha chraniť dieťa. (Hadam viete, ako prebieha nakaza rotavirusom)
Ten Váš Infanrix Hexa je očkovacia látka, ktora chráni dieťa pred zaškrtom, tetanusom, čiernym kašlom, hepatitídou B a detskou obrnou. Davala som aj to, ale to som ja nekupovala, pretože toto očkovanie je zo zakona povinné. Rotarix ani Provenar nie sú. A Prevenar 13 je pneumokoková vakcína.
Takto mi to vysvetlila lekárka. Tak hadam sa tu so mnou nebudete naťahovať. A v ďalšom rade, ak chcete zaparať, najdite si na to inu mamičku, lebo v každej jednej debate musite mať odpoveď a stale sa len do niekoho navažate. Toť vsio.

asia83
19. mar 2019

@domca1012 Samozrejme, veď ju mám rada, nebudem riskovať jej život. Ani ma nenapadlo nedať.

lindusss2016
19. mar 2019

@saskia_98 tak v prvom rade si treba precitat pravidla na MK, tykame si tu vsetci, tak som nemala odkial vediet, ze Vam mam vykat, Vase velicenstvo. Autorka sa nepytala, ake vakciny kto kupoval, ale ci davali povinne ockovanie. Cize sa priamo na na ten infafrix opytala. Ty si napisala (sorry, ale proste ti vykat nebudem, kedze si tu tykame vsetci a pouzivanim tohto fora si s podmienkami a pravidlami suhlasila), citujem: "ano ale nie vakcinami, ktore hradi stat" takze mna tu za slovicka nechytaj, kedze odpoved na autorkinu otazku v tvojom pripade mala znamenat, ze si ockovala infafrixom a doplatila si si prevenar a rotarix. Ockovanie proti pneumokokom je tiez zo zakona povinne, ale mozes si vybrat medzi 10 valentnou vakcinou Synflorix, za ktoru sa nedoplaca, alebo uz spominany 13 valentny Prevenar. Na nepovinny Rotarix sa autorka temy tym padom ani nepytala a ano, viem, ako asi prebieha nakaza rotavirusom, chvalabohu ju ani jedno moje dieta neprekonalo a to ani bie su Rotarixom zaockovane. Rotavirusy su nebezpecne pre novorodencov, ktori sa mozu lahko dehydrovat. Staci si nepustat chorych ludi k babatku a toto ockovanie nie je absolutne potrebne.
V neposlednom rade, "moj" Infafrix Hexa chrani deti pred takymi chorobami, z ktorych niektore uz ani neexistuju (napr zaskrt, posledny pripad na SVK v roku 1986) alebo sa nimi novorodenec naozaj nema ako nakazit (tetanus? Babatko v postielke??? WTF?)
Za dalsie do koho sa ja navazam a kde? Mozes konkretizovat? Zaparat nemam za potreby, ved to je kazdeho vec, ake lieciva pouzije pri svojich detoch a co si o nich nastuduje. Samozrejme, ak to povedala dr, je to svate 🙏🙏

malinajahoda
19. mar 2019

@domca1012 áno, dala som dcérku očkovať. A doplacala som skoro 10€.

diewcatqoo
20. mar 2019

@domca1012 Ahoj, ano, dala som prvu davku hexavakciny v 3 mesiacoch. O dva tyzdne neskor sme mali prist na ockovanie prevenarom, ale pediatricka maleho odmietla ockovat s tym, ze sa jej nezda ako drzi hlavicku. Vypisala hned papier na neurologiu, odtial nas odoslali na rehabilitacie. Vsetko bolo ok, nastastie, ziadna diagnoza sa nepotvrdila, maly bol len lenivy. Pediatricka ale dalsie ockovania odlozila, lebo syn mal alergie a ekzemy, tak sme sa dohodli, ze zacneme ockovat po 1.narodeninach.
Tym padom nam prva davka hexy prepadla a museli sme ockovat nanovo, takze sme neskor ockovali hexavakcinou v scheme 2+1. Prevenar a rotaviry sme uz nedoockovali. Mmr sme mali tiez odlozene, z dovodu alergie na vajecny bielok - ockovali sme az po 2.narodeninach.
Ja osobne som za ockovanie a nerozumiem, ako to moze niekto odmietat. Ale na druhej strane nie som stotoznena s ockovacim kalendarom, resp hlavne nie s tym, ze ockovat hlava nehlava bez ohladu na zdravotny stav dietata.

lindusss2016
20. mar 2019

@diewcatqoo bud rada za vasu lekarku, vsetka cest, lebo niektore by ockovali veru hlava nehlava, len aby kalendar dodrzali.

jerryjanka
20. mar 2019

1. dieťa Ano
2. dieťa Nie
3. Dieťa Nie
dôvodom boli problemy po očkovani prvej dcery

diewcatqoo
20. mar 2019

@lindusss2016 ano, toho som si plne vedoma a som naozaj rada, ze nasa lekarka ockovanie nehroti.
Zas na druhej strane neodklada ockovanie u kazdeho pacienta snazi sa ten ockovaci kalendar dodrziavat. Ale ak ma pochybnosti o zdravotnom stave dietata, radsej to odlozi. U nej staci, ze ma dieta soplik a nezaockuje ho. Pricom, co pocuvam od kamosiek, tak im lekari bezne ockuju deti aj so soplikom, aj hned po dobrati antibiotik... nasa lekarka ockuje min mesiac po dobrati antibiotik a napr v lete, ked su horucavy, tiez moc nechce ockovat. Tak by to podla mna malo byt vsade

diewcatqoo
20. mar 2019

@lindusss2016 dokonca syna s alergiou na vajecny bielok nechcela priorixom zaockovat vobec. Musela som jej priniest papier z alergologie, ze alergologicka dovolila a ze mame nastavenu liecbu (rozumej, ze budeme pred ockovanim nadopovani antihistaminikom a ze v pripade potreby mame doma prednison 🙂 )

smajluska
19. apr 2020

@jerryjanka Dobry den, prosim Vas moj chlapcek ma 2 mesiace a rozmyslam, ci ho dam alebo nedam zaockovat v 3 mesiaci. Ake mala problemy po ockovani Vasa dcerka? A Vase 2 deticky, ktore ste nedali zaockovat neboli chore? Da sa odmietnut aj povinne ockovanie? Dakujem za odpoved.

jerryjanka
22. apr 2020

@smajluska neurologické problémy, problém s pohybom ruky, regres vo vývoji, exemy, ďalšie dve deti len bežne skolkarske vírusy, aj povinné očkovanie sa samozrejme dá odmietnuť

semila001
27. jún 2020

Ano ockovat treba

smajluska
27. jún 2020

Radila som sa s viacerymi a kazdy mi povedal, ze zaockovat babatko dat treba. Horsie by bolo keby tie choroby dostal. Takto bude chraneny. Samozrejme, ze som dala synceka zaockovat. A problemy nemal ziadne. Iba trosku zvysenu teplotu mal v ten vecer po ockovani.

kikuska111
1. okt 2020

Ano dala som .. prve babatko druhe aj tretie boli sme uz na druhom ockovani prevenar plus heza a rotavirus 🙂 .
Ideme aj na chripku zajtra ja tak isto