Očkovanie v lete

mon1806
12. jún 2018

Ako zvladali vase deti ockovanie proti osypkam v lete v tych horucavach ?? A ako vam to zvladli starsie deti od 20 mesiaca ??? Caka nas v piatok dost mam strach dakujem a nepiste mi linky ze si to mam citat v inych diskusiach nemam na to proste cas sediet a hladat dakujem ✌✌✌

zuzanapjat
13. jún 2018

@pininka dievča, môj prvý syn je očkovaný čiastočne a druhý už vôbec... porozmýšľaj prečo asi. Moja neter je očkovaná len čiastočne, porozmýšľaj prečo asi. Deti mojich kamarátiek sú očkované len čiastočne a nikdy viac.... prečo asi. Zapni logické myslenie - ak je podhlásenosť nežiadúcich pod 1% vieš prečo? Lebo lekári aj na evidentné nežiadúce popísané v príbalovom letáku povedia: náhoda, ktorá nesúvisí s očkovaním. O tomto je xy informácii od poškodených ľudí. Dokonca aj úplne evidentné príznaky opísané v príbalovom ako "zriedkavé" sú v nemocnici označené za banalitu, náhodu apd. Preto, musia ľudia nahlasovať nežiadúce sami, čo je pritom povinnosť lekára. Dokonca lekári medzi štyrma očami povedia rodičom, že z očkovania, ale odmietajú to dať na papier ako kontraindikáciu očkovania! Toto je realita. Pozri si ten dokument na youtube Obetné panny... tam máš dievčatá ochrnuté po vakcinácii a ich rodičom je povedané, že sú lenivé a že je to len v ich hlave. Detto dokument Očkované dievčatá (Dánska televízia, na youtube)... napr. HPV má vo svete najviac nahlásených nežiadúcich účinkov a u nás sa zvažuje zaviesť povinne od konca roka a LEKÁR v médiách (pravdepodobne taký ktorého ty by si považovala za kapacitu, lebo je na JOJ) sa vyjadrí úplne na drzáka, že jediným nežiadúcim je začervenanie v mieste vpichu a že nič vážne. Japonci toto očkovanie neodporúčajú, Slováci ho idú zaviesť plošne. A ešte k tým cigánom v Rumunsku - umrelo ich 16. V Trebišove majú v osade teraz DETI syfilis - tiež smrteľnú chorobu - veľmi ťažko by rozchodili osýpky so syfilisom. To ja mám dať svojmu zdravému dieťaťu zaočkovať vakcínu, lebo to zabije deti v osade so syfilisom? Prečo potom sa neočkujú len tieto rizikové skupiny..... skor ako dostanu v osade žltačku, tuberu, HIV, syfilis atd.

soldi
13. jún 2018

@pininka ale prosim Ta, x chorob su lahko zvladnutelne pre zdraveho cloveka a ockuje sa na ne- rotaviry, pneumokoky, mumps, rubeola, kiahne (v de ci v usa sa ockuju standartne), chripka, cierny kasel, atd. Zdravy clovek s prisluchajucou liecbou nema problem zvladnut ani jednu z tychto chorob. Dovod, preco sa ockuju je ten, ze ta vakcina je, tak ju treba vyuzit.

lucinocka
13. jún 2018

@mon1806 ja som v chorvatsku a v lete sa neockuje...akurat mam novorodenca, starsia sa mi narodila na zimu...zatial dostal len bcg v nemocnici a vraj dalsie dostabe az po lete...momentalna vynimka su osypky/rubeola/mumps to sa teraz ockuje vsetkym bez ohladu na leto, lebo vypukla epidemia ktora sa rychlo siri, neockovane deti su vylucene so skolok a, nemocnica je zatvorena pretvoj navstevy zvonku...

pininka
13. jún 2018

@soldi porozmyslaj preco asi ta vakcina je. Vtedy ked sa zacalo plosne ockovat sme este ani nesnivali o tom,ze bude najake zdravotnicke lobby. To je nam zname az posledne roky. Vakciny niesu pre srandu kralikov a nikdy ani neboli. O tom by vedeli rozpravat nase stare matky a ich matky. Ja nepoznam v svojom sirokom okoli nikoho kto by mal nejake tazsie komplikacie po ockovani, zato mame viacero umrti z minulosti prave na osypky,mums aj tazke postihnutienpo rubeole. Takze mna tu nikto nepresvedci o tom ake su tieto choroby akoze neskodne. Ludia v minulosti vedeli preco zacali davat ockovat a nevymyslali.

zuzanapjat
13. jún 2018

@pininka práve v tej knihe Očkovanie pre a proti máš históriu očkovania, vrátane vakcín, ktoré sa vtedy používali a ich účinkom v tej dobe. Keby boli také suprové, tak sa nimi očkuje dodnes. Realita však bola iná. Neviem o tom, žeby moja prababka bola niečim očkovaná........... ale... úmrtnosť na osýpky v Európe bola 0,1%, ale ty poznáš viacero úmrtí.... asi preto sa ženy neobávali organizovať osýpkové párty.......... Asi vedeli, že to 0,1% sa ich týka asi tak, ako mňa kočovní cigáni v Rumunsku. Nechce sa mi fakt ti tu citovať, ja si myslím, že zdroje sa vyhľadať dajú pre pochopenie ľudí, ktorí neočkujú a ktorí vidia väčšie nebezpečie v očkovaní, pretože si to zažili na svojich prvorodených deťoch, alebo v rodine.

soldi
13. jún 2018

@pininka mne moja dr hovorila ako sa ockovalo kedysi a ako sa ockuje dnes a je to diametralny rozdiel. A zdaleka do nas nepchali tolko ockovani kolko sa propaguje teraz.

Ja vzdy zvazujem, ci je viac riziko ockovat alebo neockovat. Pre moje deti mi vyslo, ze vacsie riziko obnasa ockovanie.

Keby mi niekto zarucil, ze po zaockovani moje dieta ostane rovnako zdrave ako teraz a bude 100% chranene voci chorobam a to aspon na 15 rokov, tak nevaham. Ale to je utopia. V skutocnosti nikto nevie aky ma ockovanie dlhodoby dopad na organizmus, ani preco si niekto vytvori protilatky s niekto nie a ani to, ze ako dlho vlastne ta ochrana funguje. Na moj vkus je to prilis vela nezodpovedanych otazok.

Ale to som ja a moj nazor, nikdy by som si nedovolila niekoho presviedcat aby neockoval, pokial niekto veri v ochranu ockovania, tak nech ide do toho. Ja tomu bohuzial neverim.

pininka
13. jún 2018

@zuzanapjat tie tvoje zdroje su uplne odlisne od reality,tak ako ti tu pisali viacere, citujes iba jednostrannu literaturu odkial si vytiahla aj ten blud kolko deti zomrelo na osypky v minulosti. Ak by to bola pravda,nikdy by sa nebola vytvorila ziadna ockovacia latka,lebo nebola potrebna. Chod sa dalej hecovat do tej vasej skupiny neockovacich q dalej si tam citajte tu vasu suprovu literaturu z ktorej sa vacsina odbornej zdravotnickej obce iba smeje.

pininka
13. jún 2018

@soldi ja som rada ze sa tu najdu aj ludia s ktorymi sa da normalne debatovat hoci maju iny nazor. Ja podavam iba priklady odo mna alebo z mojho okolia a preto viem ze bolo mnozstvo pripadov kym sa este neockovalo ktore skoncili zle. Jedine ze by moja rodina a rodina mojho muza sme boli kocovni cigani ktori mali nulovu hygienu a pochytali co sa dalo. Co je samozrejme blud. A k tym ockovacim latkam dam len priklad za seba, ked som mala 15 rokov, co bolo pred dvatsiatimi rokmi ockovali ma na tetanus. Mala som taku reakciu, ze doktorka vravela ze to nevidela za celu svoju prax. Ale preslo to. Teraz pred par mesiacmi som sa davala preockovat, nova obvodna doktorka mi vravi,nech sa nebojim, se to su uz uplne ine ockovacie latky,ze to bude v pohode. A cuduj sa svete, ta ista otrasna reakcia. Cize pointa absolutn nieje v ockovani a ani v latkach, ale o schopnosti organizmu a imunite ako sa s nimi vysporiada.

slimstar
13. jún 2018

@pininka a aké si mala reakcie ? Hej ide o to, čo sa to tam nachádza a ako zareaguje telo.

zuzanapjat
13. jún 2018

Považujem za totalne smutne, ak niektore dookola točia o tom, ake mam pochybne zdroje, ale ani jedna si tie pochybne zdroje neprejde, aby sa mohla vyjadrit objektivne... preto sa tiež lúčim. Vizionársky tu tvrdit, že veci ktoré píšem sú neoverene hovadiny z pochybnych zdrojov, pricom mnohe zo spominaneho co som doteraz napisala publikuju vedecke tímy, ci samotni lekari.... silna kava. Neuveritelne... primar neurologie oceni hodnotu knihy o očkovani vratane 500 odkazov na vedecke zdroje........ ale nejaká expertka ktoru ju ani v ruke nedrzala ju zosmiešni. Hanba cista....

alenka7777
13. jún 2018

@mon1806 necitam diskusiu. obe deti toto ockovanie absolvovali v juli a vobec nic im nebolo.

pininka
13. jún 2018

@slimstar ja som mala tazky opuch a ciastocne znehybnenie nohy s velkymi bolestami, vtedy sa ockovalo este so stehna. Teraz ma ockovali do ramena a presne to iste. Aj moja detska a aj teraz obvodna boli obe prekvapene a skonstatovali ze nieco v tej ockovacej latke mi nerobi dobre, pricom prave toto ockovanie je dobre tolerovane. No ani na zaklade tejto skusenosti by som si nedovolila nedat sa zaockovat proti tetanu. Ja som prave ten pripad,ktory tu spominate, na vacsinu liekov a ockovavich latok reagujem uplne inak ako vacsina. Ked je nieco urcena ze 1:milionu,tak ja som povacsine ta jedna. Od mala nadomnoi krutili lekari, ale prave kvoli tomu,ze to viem a ze s tym viem normalne zit by som nehazardovala s tymito chorobami. Ale na chripku by som sa zaockovat nedala,lebo ja by som ju isto chytila.

zuzanapjat
13. jún 2018

@pininka tak sa pozriem na tvoju logiku - prečo by sa očkovalo proti osypkam, keby bola taka nizka umrtnost a keby neboli tak nebezpecne..... A prečo sa proti kiahnam očkuje, prečo sa očkuje proti tuberkuloze, prečo sa očkuje proti rakovine krčka maternice vakcinou, ktorej učinnosť doposiaľ nebola preukazana? Aj tu tetanovku si si dala zbytocne pichnut. Úplne v pohode naivne si tam naklusala, lebo vraj predtym bola ina vakcina :D ale že si mohla skončiť ochrnuta, však čo risknemeee, hlavne nech nedostanem tetanus :D ale na aku konkretne latku si dostala zavažnu reakciu, to nevieš doteraz. Ale fakt, lúčim sa. Dookola byť osočovaná, že vychádzam zo šarlatánskych publikácii ľuďmi ktorí ani jednu z nich v ruke nedržali..........

pininka
13. jún 2018

@zuzanapjat joj ty nase chudiatko,neviem preco tu este reagujes. Pokial viem tak ockovanie proti chripke, kiahniam a uz aj proti tbc je dobrovolne. Prave pre statistiky upravili aj to tbc. Ano mas pravdu, radsej budem riskovat to, ze sa porezem s hrdzavym klincom a skoncim s amputaciou ako moj stryko, nez chvilu poladujem ruku a za par dni som fit. Tvoja uchvatna logika.

slimstar
13. jún 2018

@pininka no ak by si mala fakt hlbokú ranu a nevydezinfikovala by si si to poriadne, pretože spory tetanu neprežijú na vzduchu, tak by si to možno dostala. Inak je malá pravdepodobnosť. Proti tbc sa uz neočkuju novorodenci, pretože bolo veľa nežiadúcich účinkov u bábätiek.

soldi
13. jún 2018

@pininka ja len podotknem ze z hrdzaveho klincu dostal sepsu (otravu krvi) preto mu museli ruku odrezat. tetanus sa nechadza v hrdzi ale v hline a vyznacuje sa krcmi celeho tela. amputaciou tetanus nevyliecis.

ale vela ludi si myli tetanus s otravou krvi- na tu ockovanie nie je.

mon1806
autor
13. jún 2018

Dajak sa to tu zvrtlo potrebujen nazory na leto nie na to ci dat alebo nedat ockovat dakujem

pininka
14. jún 2018

@mon1806 hej sorry, ja uz koncim, to je boj s veternymi mlynami. Mam tri deti,ockovane aj v letena nikdy im nic nebolo. Drzim palce

mon1806
autor
14. jún 2018

@pininka dakujem krasne 🤗🤗🤗

kbeata
23. aug 2018

@srdiecko9 smrtelne???tak sa zobud,citaj a studuj,len zbytocne strasis,aj sama kristufkova,pediatricka,lekarka co rada ockuje prekonala osypky a tesi sa zdraviu,vtedy sa totiz neockovalo

srdiecko9
23. aug 2018

@kbeata tato diskusia prebiehala pred dvoma mesiacmi..ak máš iný názor tak si ho maj, ja mám tiež svoj, ktorý nezmením..the end.

kbeata
23. aug 2018

@srdiecko9 to je jedno kedy prebehla,z osypkovej epidemie na vychode niekto zomrel??nesir poplasne spravy o smrtelnych pripadoch,radsej si prestuduj epis

srdiecko9
23. aug 2018

@kbeata Chválabohu nikto nezomrel, nepísala som, že na sk niekto zomrel, asi si prehliadla, stane sa 🙂 .. ale napr. v Rumunsku a na Ukrajine áno...tam sú asi iné osypky 😉 je pravda, že sme nemali toľko pripadov ako oni a vďaka tomu mohli byt skoro všetci ošetrení v nemocnici, deti našťastie všetky.
Nechápem tvojej splašenej reakcie, ale ok, máš na ňu právo, rovnako ako ja mám právo vyjadrit názor, za ktorým si stojím!!..a skôr ako mi opäť odpises, že som mimo a dáš mi milión tvojich protiargumentov, sa s tebou musím žiaľ rozlúčiť..ja naozaj nevidím zmysel v tomto doťahovaní, takze kľudne odpis čokoľvek, čo ti dá pocit slovnej konikovskej víťazky v tejto diskusii ✌🏻

soldi
23. aug 2018

@srdiecko9 zdaleka neboli vsetky deti hospitalizovane. Tu na mk je jedna mamicka, ktorej rocne dieta dostalo osypky a normalne ich zvladlo doma. Hospitalizuje sa skor kvoli infekcnosti nez kvoli samotnej chorobe

kbeata
24. aug 2018

@srdiecko9 ja nemam nejaku potrebu sa dotahovat,splasene ano,ak citam o umrtiach,vyslovene to slovo nie je hracka a treba to aspon vydiskutovat ako sa to myslelo
iny kmen osypok to mohol byt ale kludne,nebola by to nijaka utopia
dakujem🙂