Očkovanie v piatich rokoch života. Dať či nedať?

xlucia
24. sep 2011

ktore ste dali toto ockovanie, a ake boli reakcie dietata. ?
kolko ste ho nechali doma po ockovani?
tie, ktore ste odmietli, aka bola reakcia dr. a aky ste na to mali dovod?

xlucia
autor
15. nov 2012

@jin2009 aby dostala od poistovne peniaze, a kedze je coraz viac neockujucich, aby si si to nemala cas rozmysliet a robit jej problemy...

jankali
15. nov 2012

@jin2009 môžeš aj zmeniť doktorku, keď sa chce naťahovať. Teda teraz už myslím, len čo som to dopísala, že ani tak nechce sa naťahovať s tebou, ako zabezpečiť, že dáš očkovať. No ja by som už na ňu nemala chuť..

zigzag
15. nov 2012

@diusik strach by si mala mat, never tomu kto ti vravi to co chces pocut,lebo naisto klame 😉

jankali
15. nov 2012

@jin2009 keď už na to ideš takto, tak do ukončeného 6. roku (či ako je to v kalendári) doktorka nemá čo nahlasovať, lebo ešte nič nebude porušené. Keď nechceš "priznať vinu", tak neformuluj nesúhlas so všetkými ďalšími očkovaniami - teda to si mylela už na tom konaní na RÚVZ? A nakoniec: protitetanovka: ja si myslím, že to je jedno očkovanie, ktoré by malo byť (mám pár semestrov veteriny a viem, že tetanus je skoro všade (jasneééé že nie všade, ale je to pľuha, z jednej triesky na lopate, z drôtu dakde na ohrade apod. - a veľký, fakt veľký problém hrozí) a veľa situácií nastane, keď sa môže dieťa kontaminovať. Toto očkovanie (samé proti tetanu) sa mi zdá dokonca rozumné. Tak toľko, prajem, aby si to doriešila ku svojej spokojnosti🙂 j.

jin2009
15. nov 2012

@xlucia ved to peniaze a zas peniaze,aj mne napadlo ,že chce nás mať rýchlo s krku
@jankali aj o zmene doktorky som premýšľala,nechcem sa unáhliť uvidím aký bude mať k nám prístup po potvrdenom nesúhlase.Pravda je ,že ani ja už nemám chuť sa s ňou konfrontovať ohľadne tejto témy a už vôbec nemienim nič podpisovať,čakám že sestrička bude volať(že to nevydržia lebo dosť nástojila na tom 2 týž.limite.

xlucia
autor
15. nov 2012

@jankali kontaminovat sa da hocikde, ale to neznamena ze ochorenie aj prepukne

jin2009
15. nov 2012

@jankali takže v kľude môžem povedať ,že máme čas sa očkovať.áno na "pohovore" lebo neviem na 100% ako je to s pokutami ,pochopila som to tak že keď budem odmietať každé samostatne tak aj pokutu dostanem za každé,ale keď odmietnem naraz pokuta bude jedna.zvažujem tú tetanovku ako samostatné očkovanie.Vlastne pri úraze sa tetanovka pichá.a účinnosť je 10 -15 rokov teda aspoň u dospelých,tak aj deti by mali byť chránené ved od poslednej tetanovky ubehli 4 roky.
Ďakujem 🙂

jankali
15. nov 2012

@jin2009 možno iná doktorka by ťa nenahlásila. keby si odišla skôr, táto by ťa nemohla nahlásiť tiež, lebo by s tým už nič nemala. myslím teda.
@xlucia máš pravdu, kontaminovať sa dá hocikde, neznamená to, že prepukne - ale keď sa kontaminuješ naozaj, že telo sa nezvládne brániť, tak prepukne, nie? Len to som chcela napísať, že ja sa tetanu bojím. Až tak, že som rada, že ja som očkovaná a že rada toto očkovanie dám môjmu malému a budem do neho hustiť, aby sa určite dával preočkovať.. Lebo je toho veľa a všade a je to svinstvo. My žijeme na dedine a nemienim riskovať. A chcela som, aby si to niekto prečítal, komu tá info môže pomôcť. j.

jankali
15. nov 2012

@jin2009 ..ja som zasa tú očkovaciu tému stretla, a neteší ma, že zasa sa budem stresovať v piatich rokoch.. jééžiš

macocha
15. nov 2012

@petot Si si istý tým, že polio sa v Európe už nevyskytuje? 😕 Ja si pamätám toľko, že na Ukrajine je ho relatívne veľa. Osobne som stretla v r. 1998 Ukrajincov zo Zakarpatia, ktorých malý (8 r.) prekonal obrnu, liečili ho aj na Slovensku. A na uliciach som videla dosť ľudí s podobným držaním tela a pohybmi, ako mal on. A mala som na strednej dokonca kamošku (Slovenku), čo prekonala detskú obrnu (nar. 70. roky). Ibaže neviem, či bola očkovaná, ani ako ochorela. Ale následky na nej boli vidieť.
Takže je to tých cca 20 rokov, ale je od vtedy ozaj bez výskytu? A je 20 rokov dosť?

jin2009
15. nov 2012

@jankali no stres je to veľký aspoň pre mňa ☹ ako keby ma zrazu obliali ľadovou vodou.Odľahne mi keď to bude už doriešené.
Ono vlastne poukazujem na to že "niekto" môže v kľude konať proti zákonne a nič sa nedeje a niekto napr. ako ja vlastne ani neporušuje zákon,(myslím že povinné očkovanie je len vyhláška) a budem za to postihnutá či už peňažne alebo ako to pomenovať hádam postihnutá citovo,lebo je to závažné rozhodnutie a ešte ti bude niekto aj znepríjemňovať život a dokazovať nadriadenosť 😢

susika
15. nov 2012

škoda, že osm o tom očkovaní nevedela skor, malu mam narodenu 2007 a očkovali ju normálne v 5. roku. nikdy nemala na očkovanie reakciu a ani teplotu, iba teraz sa stažovala, že ju to bolí, žiadny opuch, nič. a rano, že ide do školky a rano vstala, že ju to bolí, dala osm teplomer a 38,5.no ale ked som ju odhlasila zo školky, nič jej nebolo, vyskočila ako srnka z postele a behala ako keby nič. teplotu sme zrazili jendou dav´kou sirupu a možno ju ani nebolo treba. nad odmietnutím som ani nerozmýšlala, aj ked o tých rizikách som už parkrat čítala, no neviem, keby mi dieťa ochorie na to, či ono.....

macocha
15. nov 2012

@voskovka ahoj, prosím Ťa ako to u vás nakoniec dopadlo? Teda dúfam, že dobre a už ste na to aj pomaly zabudli, ale ako dlho boli tie nevoľnosti a zvracanie?

jankali
15. nov 2012

@jin2009 ..hej, je to hnusné. Povedz si, že sa nestresujem, že to vyrieši čas. O nejaký mesiac už to bude vyriešené, alebo apoň čiastočne. (ja som nakoniec očkovať dala, aj keď som bola presvedčená že určite nie, bola som z toho taká skľúčená, že by to málokto pochopil🙂 Môžeš asertívne to doktorke povedať, že nechceš, aby to poznačilo vzťah medzi vami alebo kvalitu starostlivosti, ktorú dáva tvojmu dieťaťu. Ale možno sa tá situácia vyvinie inak, že si nebudete hovoriť škaredé veci. Môžeš povedať, že si o tom rozmýšľala a rada by si to nechala na posledný možný termín - dovtedy s tým nebude mať starosti ani ona, ani ty (keby ti zavolala setrička, dá sa to vybaviť po telefóne). Hm. tak sa držte🙂

petot
16. nov 2012

@macocha V Európe sa polio oficiálne nevyskytuje. Môžeš si sama pozrieť výskyt tu: http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/...

Čo sa vyskytuje, to je detská mozgová obrna (keď napr. dieťa pridusia pri pôrode), obrna spôsobená úrazmi a porážkami...

petot
16. nov 2012

@malychrobak Choroby by sa šírili rovnako s očkovaním ako bez, pretože súčasné povinné vakcíny, až na malé otázne výnimky, nebránia ŠÍRENIU ochorenia. Očkovaný sa rovnako nakazí ako neočkovaný. Vakcíny prinajlepšom (aj to niekedy len teoreticky) majú zmierniť priebeh ochorenia u očkovaného.

tin007
16. nov 2012

@jin2009 podla toho, ako sa dr. sprava je dost mozne, ze si uz ukon ockovania uplatnila v zdravotnej poistovni (aj ked este neockovala). skontroluj si vypis ukonov (ak mas Doveru, tak sa to da cez Elektronicku pobocku, to iste aj u VZP) cez net

voskovka
16. nov 2012

@macocha vies co boli dlho aj sme boli u lekarky,ale neriesila to.potom bol trochu divny nervoznejsi na vsetko reagoval s placom mne uz nervy dochadzali....teraz uz je ok.nebadam na nom nic take.... 😉

diusik
16. nov 2012

@zigzag dobre tak povedz preco mam mat strach,co teraz bude mojim detom?

zigzag
16. nov 2012

@diusik uvidis sama 😉 ja neviem co im bude, ja len viem co by im mohlo byt, a ja to na svojom riskovat nebudem 😉

jin2009
16. nov 2012

@tin007 hneď to idem kuk

inguna
16. nov 2012

Ja som dala, a sme dva týždne po očkovaní. Všetko v poriadku, len nôžka troška bolela.

elise
16. nov 2012

@jin2009 stačí prisť posledný den lehoty na očkovanie stým že dieťa je chore a má vysoku teplotu vtedy dokyna nemôže očkovať a nikam ta nenahlási lebo si lehotu splnila a došla si moja dokyna to takto robi ak nechcem očkovať.

tin007
16. nov 2012

@jin2009 Inak to, ako argumentuje tvoja dr, ze ti dava 2 tyzdne a pod., no velmi rychlo by sme sa rozlucili (ja som sa s tou nasou aj rozlucila, ked zacala tlacit a chcela robit veci nad ramec zakona, velmi rychlo som ju usmernila a zobrala som kartu prec). A ako pisu ostatni, ockovanie ma prebehnut v 5. roku zivota (cize niekedy v priebehu 12tich mesiacov), to len niektori dr. su taki "hrabivi", ze chcu mat vsetko rychlo vyfakturovane, zaplatene, vykazane... 😝

diusik
16. nov 2012

@zigzag ale to presne plati aj opacne nie?Aj ked nezaockujes na vobec nic,aj tak riskujes,nie?kebyze mam este jedno dieta,co planujem,asi ho tiez dam zaockovat.Fakt co ked niekde pride s niekym do kontaktu,nikdy nevies co ti zivot prinesie do cesty,kam vycestujeme a pod.,alebo hocico... ja neviem,neverim ze to je len biznis....

zigzag
16. nov 2012

@diusik no neviem coho by som sa mala bat? ze budem mat zdrave dieta, nenapichne hlinkom a formaldehydom, keby si nieco vedela o tom proti akym chorobam sa ockuje, a ako vlastne ockovanie funguje, tak by si sa nebala neockovat, je to obchod so strachom... 😉 ale kazdy si moze verit comu chce,,, a to ze ma niekto v krvi dostok umelych protilatok neznamena, ze je chraneny pred samotnou chorobou..bol aj pripad smrti na tetanus u cloveka ktory bol stimulovany na trvorbu protilatok do vakcin,,,aka nahoda, ze prave on zomrel na tetanus, hoci mal vela protilatok,,, vo francuzku mali epidemiu cierneho kasla, a aka nahoda, ze skoro vsetky deti boli ockovane aj preockovane, tak ako vakciny funguju,,, nie su prave oni dovodom oslabenej imunity u deti??? cukrovka, exemy, neustale nachladenia a zapaly usi??? alergie na vsetko??? a ako to,ze dieta po ockovani moze dostat alergiu??? dovodom je hlinik vo vakcine, ktora drazdi imunitny system, a ten reaguje na biekovinove retazce, takze hlinik+pel a mas alergu na pel, hlinik+ mliecna bielkovina a mas alergiu na mlieko, hlinik a lepok a mas celiakiu, takze to je tak zjednodusene napisane, takze fakt radsej som ochotna riskovat osypky, ktore uz ani nie su, alebo mumps, ktory sme prezili vsetci, ako nevyspitatelnu reakciu ogranizmu na cudziu latku v organizme, ktora bola pichnuta rocno do svalu, teda do krvi, a telo sa jej nevie prirodzene zbavit,,,, neviem ci sa pametas, ze sme volakedy jedli hlinikovymi priborami,,,, a je to zakazane ako skodlive, a predsa cesta akym sa tento hlinik dostaval do organizmu, bola prirodzenejsia, lebo telo sa tejto latky ako tak dokazalo zbavit a vylucit, difam,ze nemusim opisovat ako 😅 ale ked je vpichnuty do krvi, tak toho sa uz nezbavis, a uz sa len hromadi s kazdym dalsim ockovanim + neake tie ecka v strave , znecistenie vzduchu a je to tam,,,

eaka
16. nov 2012

@diusik Už len to, že porodíš dieťa, je risk... a čo sa rizika týka, proste si len porovnaj riziko nú vakcíny a riziko nakazenia chorobou (samo o sebe nízke) a následne ešte riziko komplikácii, ak sa už nakazíte, pretože nie každé jedno nakazenie zahŕňa všetky možné komplikácie, ktoré nájdeš v strašidelných pro-očko materiáloch a ešte k tomu pripočítaj pozitíva vakcinácie (akože akú takú šancu, že si dieťa vytvorí protilátky, ktoré samé o sebe vôbec neznamenajú, že sa okoloidúcou chorobou nenakazí 😉 ) a pozitíva prirodzeného prekonania choroby (ako doživotná imunita, protilátky chrániace dieťa v materskom mlieku Tvoje dospelej dcéry, príp.syn ako veľký nemusí mať strach, že sa nakazí mumpsom a ak sa mu zapália semenníky, tak príde o možnosť stať sa otcom, najnovšie že prekonanie osýpok znižuje šancu na rakovinu - tuším krčka či čoho...) no a uvidíš, čo Ti vyjde.. takéto všeobecné výkriky, že "Čo keď zaočkujem a bude nú a čo keď nezaočkujem a bude choroba... to nemá zmysel 🙂

zigzag
16. nov 2012

@diusik ako neber ma zle, ja nikoho nepresviedcam, to ci ockovat a ci nie,je kazdeho vec, iba sa bavime 😉 ja som sa tiez rozhodovala dlho ci ockvat a ci nie, a zacinala som od nuly, a nebola som ani na jednej strane ani na druhej, a to ze neockujem, som dosla postupne, a k dnesnemu dnu som rada, ze sme neockovali, a aj ked ochorieme, tak verim,ze so zdravou imunitou chorobu zvladneme dobre, zijeme zdravo, zdravo papame, co stoji viac usilia ako volaco pichnut a sme zdravi az do smrti... to ziadna vakcina nedokaze, je to len tvoj pocit, tak ako si poistis dom, uraz, tak vakcinou si kupis pocit, ze dieta bude zdrave ,,, 😉

diusik
16. nov 2012

@zigzag
@eaka ja som s tym tak,ze raz som naklonena na jednu stranu,raz na druhu,lenze pre mna je nepochopitelne,ze toto vsetko tam ti "hore" nevedia?Nechce sa mi verit ze toto vedia,a predsa je ockovanie povinne.Proste neviem co si mam otom mysliet.A ako sa vam podarilo neockovat.TZo ste povedali obvodnej ze to odmietate a hotovo?Tusim su zato vazne postihy,alebo sa to uz riesi inak?Neviem co budem robit ked bude dalsie dieta...Bojim sa velmi toho ockovania,ale aj neockovat by som sa bala,keby sa dietatu neico stalo a vsetci by ma vinili...je to velmi tazke rozhodnutie,lepsie nic nevediet... 😒

zigzag
16. nov 2012

@diusik no ked pochabujes, tak hladaj dalej informacie, a oni o tom vedia a je to biznis,lebo za vakciny plati stat obrovske peniaze farmakologickym firmam, a obrovske provizie, dokonca aj lekari za to beru provizie, je to vela penazi,,,, a nikto sa nechce vzdat svojho kuska kolaca,,,,, a ano jednoducho som povedla doktorovi,ze ja ockovat nechcem a hotovo, in je tam pre teba, nie ty preneho, ty ho platis, a on musi urobit to co ty chces, a nesmie urobit nic s cim nesuhlasis,,,,, hrozi ti max pokuta, ako ked prejdes na cervenu, ale zalezi, na lekarovi, ci ta bude hlasit, alebo nie, ale si myslim, ze zdravie je nad vsetky peniaze,,,,