Očkovanie v Rakúsku

suzanecka1
1. nov 2016

Dievčatá, ste tu niektorá čo žijete v Rakúsku? Potrebovala by som vedieť, ako je to s očkovaním tam aby som si to mohla porovnať s očkovaním na sk. Ake vakciny sa používajú v akom veku atď...

vroni
2. nov 2016

V principe vyzera ockovaci kalendar podobne ako na Sk, len medzi odporucanymi (cize bezplatnymi) su aj rotavirusy a hexa sa ockuje 4x, nie 3x ako na Sk. Vakciny ma lekar svoje (treba sa opytat, ktore), ak chces inu, kupis si v lekarni, doktor pichne a nasledne poistovna preplati. Ockovanie nie je povinne, ale lekarovi musis ohlasit, ze neockujes (staci povedat, netreba pisomne. Postih nie je, je to cisto statisticky udaj) Vacsina rodicov ockuje aj proti kliestom, vakcina je miestna, tak asi aj trochu z narodnej hrdosti 😉 Ockovanie proti meningokokom, zltacke a ostatne je spoplatnene, ak mas privatne poistenie, niektore preplacaju. Proti tbc ockovanie neexistuje, vakcina tu nie je povolena.

vroni
2. nov 2016

Aha, a HPV ockovanie je teraz tiez na zozname odporucanych, ockuju desatrocne dievcata...

lucinka511
2. nov 2016

@vroni a nevies kvoli comu je tbc v AT zakazane?

vroni
2. nov 2016

@lucinka511, ucinnost vakciny preukazana nebola, vedlajsie ucinky ano 😉 Rozhodnutie je na nete, z roku 2000.

lucinka511
2. nov 2016

@vroni na Sk je to povinne este vsak?

luliu
2. nov 2016

@lucinka511 na sk sa uz neockuje proti tbc

lucinka511
2. nov 2016

@luliu aha tak dkujem🙂..ale na sk je to povnne a nemozes si zvolit sama na co ches dat preockovat, a je na sk uz povinna aj Hep,B? yltacka A?

vroni
2. nov 2016

@lucinka511, hep.b ano, zltacka nie. Tbc uz na Sk povinne nie je, ale da sa doockovat na vlastnu ziadost.

lucinka511
2. nov 2016

@vroni Dakujem i ekd si myslim ze HEp B je zbytocna,

moly3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka511
2. nov 2016

@moly3 no hej len nedavno tu bol taky prispveom ze ochorelo neockovane dieta na cierny kasel, aj by som asi dala normalne ockovat,,akurat tu hep b by som nechela a a ni hpv.. a inak vsetko..

moly3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka511
7. nov 2016

@moly3 nie bola tu diskusia,ze mamicka chcela nejake rady na Ck kt dostalo jej babatko,kt bolo nezaockovane...