Očkovať alebo neočkovať?

calimero3w
18. sep 2018

Zdravím mamičky.
Mám veeeeelku dilemu. Pomôžte mi ju prosím vyriešiť alebo aspoň objasniť aby som vedela ako sa mám rozhodnúť.
Veľmi budem vďačná mamičkám ktoré, mi dajú na moju otázku odpoveď.
Zaujima ma maminka ktorá, dala zaockovat svoje dieťa a očkovanie málo zlý dopad na zdravie dieťaťa.
A potom ma zaujima mamina, ktorá nedala zaockovat svoje dieťa, ci je dieta viac choré alebo zdrave?
Kludne mi napíšte aj súkromnú správu.
Viem, ze je to citliva téma, preto dopredu prosim niektore mamičky, ktore chcú mňa alebo iné niakym sposobom odsudzovať, nerobte to prosim je to iba diskusia.😉✌️🙏

miadi
19. sep 2018

@calimero3w sice toto si sa nepytala ale -myslim ze patrim k vacsine zaockovanych co nemali ziadny problem. Mala bola prvy x chora v 2rokoch. A to snou od 10m cestujeme po svete. Ale je aj dlhodobo kojena tak kto vie..Ja som za poslednych 7rokov bola chora asi tak raz aj to len 4dni a bez liekov mm kazdy rok ma chripku a s malou sme ok hoci vtedy ked on umiera nas strasne chce furt objimat a bozkavat :D ale prve ockovanie sme odlozili na 6m lebo som mala tiez vselijake pocity..No u nas(kde zijeme) ked chces ist do skoly musis mat ockovanie taky je zakon jedine ak si v dakej nabozenskej sekte ale samouk domaci :D

milus777
19. sep 2018

Ahoj moja dcera ma vsetky povinne ockovania... Chora je malokedy a ked uz tak len soplik bez kasla a nejakych problemov. Myslim ze ta imunita nezalezi ani tak od ockovania ale skor genetika alebo co. Ale viem ze su deticky co maly enjake problemy po ockovani... Tak neviem. Musis sa rozhodnut sama. Drzim palce

dadkovaz
19. sep 2018

Ahoj, ja mam dve deti, ockovanie som brala tak ze je povinné, tak som sla a dala ockovat, bola som taka blba ze som mala len info ze bude nejaka teplotka.... navzdy budem ľutovať ze som si aspon zakladne veci nenašla o vakcinach a potenc.chorobach... syncek zdravý sikovny, uz zacal hovorit prve slovka,mama, tata, havo, papa.... v 15.mes. dostal MMR- uplne prestal blabobat, hovorit, uz bolo po par mes.len Ga. A autoim.ochorenie ☹ nikomu neprajem ten strach. Tiez ma vtedy presvedcila doktorka ze to nebude z ockovania a ja blba som mladšiu dcerku davala ockovat, no po druhej davke hexy a prevenaru, objavili sa jej na tele cierne flaky, plakala, prestala dzavotat, v tváričke mala dlhe mesiace len "tupy" vyraz, predtým sa nam smiala, reagovala.... zrazu uplne akoby sa vratila naspat vo vyvoji, nevedela uz sedieť- uplne padla ako handrova babika... priserne to bolo, strach ci dieta ostane ako zakliate alebo sa vrati k sebe..... Odvtedy nedavam očkovať nic.

momoika
19. sep 2018

@calimero3w my sme nedali očkovať a som rada. Moj 4 mesačny zvladol salmonelozu, len s obyčajnou 3dňovou hnačkou. Žiadne teploty, žiadne vracanie, bolesti.. Tak isto manžel mal zapal priedušiek a to sa s nim stale hral, a nič nechytil. Sme plne UM dodám.
A to ešte doktorka nechapala, ako vyborne zvladol salmonelu. Ako to že teploty neboli, že nič proste...
Ja som sa dala preočkovať na tetanus do mesiaca autoimunne ochorenie štitnej žlazy. A ano, našla som suvis.
Kamaratka dala očkovat dceru, a stale jej odpadava, nik nevie zistiť prečo. Až jej jeden doktork v sanitke povedal, že to je z očkovania. Druhu dveru ma postihnutu. Podotykam do 3 rokov zdrave dieta. Potom po očkovani bách! Prestala chodiť a zastavil sa jej vyvoj daleko dozadu na 1,5ročne dieťa.
Druha kamaratka 2 tyždne po očkovani jej maly odpadol - cukrovka, doživotne ba inzuline.
Je tu aj skupina na MK: •Nesuhlas s povinným očkovanim a riziká očkovania•
Skus naštudovať sama info. Su literatury, študie, rozne videa na Youtube, zaznamy relacii, diskusii, seminarov. Rozhovory s lekarmi, biochemikmi...Dokonca par relacii su venovane aj v susednych českych TV na to, malo by to byť na YT. Treba si sama naštudovat aj pribalové letaky na stranke: www.slobodavockovani.sk je zoznam a vysvetlivky. Odkazy, članky, rozhovory....
MMR vakcina ma “krasne” nežiaduce učinky v pribalovom. Keď som si ich prečitala, tak som pochopila, že ruská ruleta je nič oproti tomu..
Treba si najst vlastnu cestu poznania....

soldi
19. sep 2018

Prvy syn dostal bcg vakcinu- proti tuberkuloze. Dlho mu to hnisalo, ostali mu zvacsene lymfaticke uzliny na krku. Uz som dalej radsej ockovat nedavala.

A potom ani dalsie deti.

Deti mam vo veku 7 rokov, 5 rokov a 2 roky. Ani jeden z nich nemal nikdy atb (klop klop), k dr chodime len na preventivky, choroby znasaju vynimocne dobre, ked uz nieco dostanu.

Nemyslim, ze to je len neockovanim, urcite v tom hra rolu genetika, prostredie v ktorom vyrastaju, strava, atd.

Obavam sa, ze keby som ockovala, tak by som im tu vybornu imunitu dokaslala.

jerryjanka
19. sep 2018

Prvá dcera BCG, hexa, synflorix, tieto boli ako tak ok
dalšia hexa synflorix- obrovske teploty cez 40, vývojový regres, prestala nám hýbať rukou,
to sa po čase napravilo, ale imunitu nemala ktovieakú,
dalšie dve deti neočko
ked to porovnám - najstaršia 7,5r- je chorá najčastejšie, aj ked nie zasa velmi často ale z tych troch najviac, a aj jej dlhšie trvá choroba
prostredna - 6r. -mala atb raz ako polročná mala zápal obličiek po prekonaní kiahní, odvtedy ok, aj ked je chorá tak rychlo prejde, ale ja ani teplotu už nezvyknem zrážať a hádzať polená pod nohy imunite,
najmenšia - onedlho 4r. - ešte atb nemala ani raz, chorá býva sporadicky, občas soplík, asi raz brušná viroza, teplotu mala asi 2x v živote, bez liekov.

malinajahoda
19. sep 2018

@momoika to MMR očkovanie sa kedy dáva? A tie nežiaduce účinky sú aké?

zorka88
19. sep 2018

Na toto má podľa mňa veľa matiek odlišný názor, myslím si že je to každého vec sú lekári ktorí vám nedajú na výber od tých by som utekala

momoika
19. sep 2018

@malinajahoda od 15 mesiaca sa očkuje MMR-kou
pribalovy letak: https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/m-m-rv...

calimero3w
autor
19. sep 2018

@dadkovaz ďakujem za reakciu. Veľmi si to vážim, ze si si našla čas. 🙏❤,.. Je mi to veľmi ľúto, dúfam, ze to nie je trvalé a bude všetko ok. Po týchto reakciach budem mať dnes krvave oči. 😥.

calimero3w
autor
19. sep 2018

@zorka88 ďakujem Vám za reakciu. Moja ma chce vyhodiť z evidencie,. Nepatrim do jej obvodu a nechcem očkovať. 🤦‍♂️

tinaa64
19. sep 2018

Moje obe nezaockovane a zdrve..no okrem toho ze na jesen zvyknu prechladnut je vsetko ok..v rodine zaockovane deti atypicke ekzemy alergie vecne chore..chlpcek hned po preockovani dostal silnu cukrovku...hlavne si treba uvedomit ze u kazdeho dietata je to idividulane..to ze nejakemu dietatu ockovanie neublizilou tvojho to tak nemusi byt a naopak..rob ako to ty citis..jedna ti napise ze ockovanoe je potrebne a druha ze to nie je dobre..ja osobne som za neockovanie..ale neodsudzujem tych kt.daju svoje deti ockovat..ved kazda chce pre svpje dieta to najlepsie ..zalezi od toho coho sa viac bojis..NU alebo chorob..ja sa viac bojim NU..jedine co ti ja mozem ja poradit je to ze vela studuj a citaj a ziskavaj vela infprmacii o tom..a na zaklade toho sa rozhodni

momoika
19. sep 2018

@calimero3w Jedna biochemička to vyslovila takto: Lekari si nepriznaju, že očkovanie pošlodzuje. Tym by bolo narušene ich ego, že doposial, vlastne poškodzovali zdravie..

calimero3w
autor
19. sep 2018

@momoika ďakujem veľmi pekne za reakciu. Veľmi si vážim, tvoj čas, 🙏❤..ufff, toľko zla v týchto riadkoch, je mi to ľúto 😥,, detičky sa rodia nevinné a šťastné, prečo štát nechce mať takéto deti ale chorucke? Biznis na ukor ľudí?👎 Je mi z toho do plaču. 😖

calimero3w
autor
19. sep 2018

@tinaa64 ďakujem veľmi pekne za reakciu. Vážim si, ze si si našla cas, 🙏❤, áno, literatúra je top ale prax resp. Skúsenosti deti po ockovani mi možno napovie viac. Tiež som viac naklonene neockovať a preto sa chcem možno aj takouto formou utvrdit. .

tinaa64
19. sep 2018

@calimero3w presne ako si to napisala..boznis..co bu mal stat zo zdravych a silnych ludi?nic ..stat potrrebuje chorych a slabych....ved farmabiznis

jana005
19. sep 2018

@calimero3w ahoj,môj 11mesačný syn je zatiaľ neockovany a teraz berie prvýkrát antibiotiká,kašle a soplí,nakazil sa od súrodencov.

tinaa64
19. sep 2018

@calimero3w urcite sa treba lytat mamiciek..lekar ti povie zw ocko je prospesne..ja by som sa o takych veciach s lekarom ani neradila..s rodicmi ano..lekar pichne"vcelicku"a dalej sa nezaujima..ved ma zarobene...a potom ked uz pride problem tak da od toho ruky prec a bude tvrdit ze to urcite nebude z ockovania..a rodic aby ostal sam a chorym dietatom bez pomoci..a este to malo co ma este aj to stat zoberie..a ty staraj sa..stat poskodi dieta lebo nariadi povinne ockovanie(co je v rozpore s ustavou) a dalej sa nestara.ziadne odskodne nic...a lud daj sa do zneru vrchnacikov z pet flias pre chore deticky lebo kompetentní daju ruky prec pd tpho..ale co tam po nejakych detoch ze..?hlavna vec ze oni su pri koryte a peniaze maju nahrabane vo vrecku..svime to su a nie ludia

venusa85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkus
19. sep 2018

Prvá dcéra očkovaná hexou to bolo v poriadku no po vakcíne mmr 10x po sebe silné angíny a hrčky na krku ako hrášok na vyšetrení zistené že tam má uložené ťažké kovy trvalo nám skoro rok kým sme sa toho zbavilai druhá dcéra po druhej dávke hexy zlyhávanie obličiek následne 13 x ťažký zápal obličiek a jedna ťažká sepsa oblička jej ide len na 20 percent a druhá našťastie 80 ďalej očkovaná nebola ani nesmie byť

ivkus
19. sep 2018

@ivkus A sused po zaočkovaní mmr vakcíny v pätnástich mesiacoch dieťa ktoré chodilo komunikovalo rozprávalo Prvé slová Ukazoval mi aj video zrazu prestal komunikovať strácate očný kontakt začal sa báť tmy vyzerá ako postihnutý a pohybovy aparat ma tiez zasiahnuty.

ivkus
19. sep 2018

@ivkus vela o ockovani a vyrobe ock.latok priamo od cloveka ktory s tym pracoval je kniha od :john virapen -neziaduci ucinok smrt mam ju aj doma

lucia147852
19. sep 2018

@calimero3w my sme neočko. Bude mať 2 roky, 2x soplik, 1x 6. Choroba. Bez antibiotík. Zdravé dieťa. Má AE -dedicny po mužovi. Očkovať nebudem nič. V okolí boli také nežiaduce účinky že až. Ja sama si nedám liek, keď sa mi nepáči prívalový leták. Kamoskin syn pi MMR psoriáza, druhej kamosky po 2. Hexe vysoké horúčky, regres. Mne sa tiež dr vyhrážala na každej poradni takými nezamyslami až mi zle bolo. Potom šiel so mnou raz muz, dal ju do poriadku a odvtedy je ticho. Ty ako matka cítiš či je pre dieťatko naj. Nedaj sa donútiť ak nechceš

calimero3w
autor
19. sep 2018

@ivkus preboha, 😞 je mi to veľmi ľúto,, Držím palce ❤ ďakujem za reakciu. 🙏

calimero3w
autor
19. sep 2018

@lucia147852 ďakujem veľmi pekne za reakciu🙏, chcem si stat za svojím názorom ale strasi ma čiernym kašľom,, 😶 a neviem ci nájdem doktorku ktorá nie je taká prísna co sa týka ockovania. 🤔

malinajahoda
19. sep 2018

@momoika moja malá mala zatiaľ 2 očkovania a že ju bude čakať tretie. Ale to tretie mi vychádza skôr ako v 15 mesiacoch. Som z toho pako. To sa teda o aké očkovanie jedná?

lucia147852
19. sep 2018

@calimero3w ako staré máš bábätko? Čierny kašeľ je najnebezpečnejší do roka. Potom už nie. Ale dá sa liečiť. A úprimne asi najmenej by som sa ho bála. Ja som čierny kašeľ mala a som plné ockovana, v 17 mi robili testy lebo som dlho predlho kašľala. Ja sa najviac bojím meningokoka z chorôb. Ale nikdy by som nedala očkovať. Muž sa dal na nátlak dr a mal také účinky nežiaduce že neprajem nikomu. Jeho obvodak bol zhrozený. Očkovali ho v ba v centre, lebo si dával aj žltú zimnicu pred cestou do zahraničia. mal to rozdelené na 2. Nie naraz. Ledva prišiel domov, rukami nevedel hýbať, horúčky, bolesti hlavy, stavy ako porážka. Naštuduj sú choroby a netreba na nej myslieť. My normálne cestujeme, stretáva sa s deťmi. Vakcína nezaručí že dieťa nedostane chorobu. Držím palce

tinaa64
19. sep 2018

@calimero3w moha teta (dnes 40r)bola ockovana proti ciernemi kaslu aj mumpsu..a mala aj cierny kasle a mumps po ockovani a okrem toho mala obrovsky opuch v mieste vpichu..a div sa svete..zije..

momoika
19. sep 2018

@malinajahoda 3x hexavakcina byva najskor. Asi zrejme to. Aj toho pribalovy je na nete

venusa85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz