Očkovať priorixom tetra proti ovčím kiahnam?

fem
11. aug 2010

Prosim, napiste, ak mate nejake skusenosti u svojho dietata, ci v blizkom okoli, s tou vakcinou, ciže ockovanim MMR plus proti ovcim kiahnam, neviem sa rozhodnut, bojim sa neziaducich ucinkov. Je pravda, že su stavy horsie, ako po ockovani len priorixom, teda obycajnym MMR..., myslim to ockovanie od 15. mesiaca. Prosim, piste aj ti, čo mate pozitivne skusenosti, tych negativnych som nasla viac. Aby som si mohla vytvorit objektivny obraz. Dakujem za uprimne odpovede.

u2jana
20. apr 2017

@el2 nebolo to pocas dojcenia.

el2
20. apr 2017

@u2jana ok, dakujem

gabsisi
12. jún 2017

Ockovanie proti kiahnom ma aj jednu vyhodu. Kedze bude imunne dieta na tento vyrus, nikdy nemoze dostat pasovy opar.
Mam rocneho synceka a urcite dam ockovat aj proti kiahnom.
Neterka prave prekonala kiahne a lekarka im zakazala tri mesiace pohyb po slnku, co si pri trojrocnej slecne a horucavach v lete neviem predstavit ako to zvladnu.

sardinka336
12. jún 2017

@gabsisi to kiahne su dovod nebyt po ich prekonaní 3 mesiace!!! na slnku????
No podla mna blbost, ale tak to by musela ta konkretna doktorka povedat prečo to odporuča, zase aby som nekrivdila. Ako chapem, ze slnku sa netreba vystavovat ked ma dieta pupaky lebo potom moze mat jazvy, ale po prekonani ochorenia aby štvrt roka lapelo doma tak to si neviem predstavit. Syn prekonal v 10 rokoch kiahne....ako nahle mal len chrasty, alebo uz ani to nie tak išiel do školy a beha po vonku. Mal ich v aprili čize do juna mal sediet doma??? Nonsens...

jana_eyre
12. jún 2017

@sardinka336 moje deti mali kiahne v maji a v juni sme boli pri mori.. Pytala som sa dr ci mozeme a ona ze nevidi dovod neist 🙂 tiez sme chodili normalne von ked mali este chrasty, ved uz nam preskakovalo z tych dvoch tyzdnov..

sardinka336
12. jún 2017

@jana_eyre sak vravim, ze dáka blbost...tri mesiace doma a odvezu ma do Pezinka...tie 2 týždne bohate stačili. A kebyze syn neprekona kiahne asi by som ho dala očkovat, v dospelosti je to vraj o hubu a ,,lúbi,, sa to zvrhavat na pasovy opar, ktorý je velmi bolestivy. Našťastie sa konečnéééé nakazil...takze mame vyriešene.

evittam
12. jún 2017

@gabsisi Pekna sprostost. Ako to,ze nemozes ist 3mesiace na slnko tak ta druha-este vacsia a to,ze po očkovaní máš doživotnú imunitu na dany virus-taka vakcina neexistuje. Bohuzial.😉