Spôsobuje očkovanie proti ovčím kiahňam zvýšené riziko vírusu pásového oparu?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na očkovanie proti ovčím kiahňam.

Spôsobuje toto očkovanie zvýšené riziko vírusu pásového oparu?

Je možné očkovanie proti ovčím kiahňam súčasne spolu s prvou vakcínou na MMR?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanite je možné s MMR (ako 1 vakcína), no teraz bol výpadok tejto vakcíny. Možné to však stále je aplikáciou 2 vakcín - jedna proti MMR a druha proti ovčím kiahňam.

Naopak, ak dieťa necháte zaočkovať a pásový opar v dospelosti a starobe mať nebude (ak prekoná ochorenie ovčie kiahne, tak ju mať môže). To je 1 z dôvodov prečo som za očkovanie proti ovčím kiahňam.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas