Osýpky a očkovanie pri alergi

veronika01992
2. nov 2018

Ahojte chcem sa spýtať ci je niekto kto ma skusenost s tym ockovanim proti osipkam vakcina sa vola priorix... Mam syna 15 mesiacov bol alergický na vajicko no casom mu to utupilo papal aj vajicko a nic nevyhadzal sa... Ale mam obavi vakcina ma niake stopi vajicka bielka.... Ci sa moze ockovat aj ked nam doktorka povedala na alergologi ze treba sa objrdnat do nemocnice a tam ho zaockuju a budu sledovať ci sa nieco neudeje no mam obavy veľké bola by som rada keby sa nasla mamicka a upokojila ma ďakujem nieco neu

lucy218
2. nov 2018

@veronika01992 ahoj, moja malá sa vyhadzala po vajicku ked mala 10mes, netusila som, ze sa nesmie ockovat ked je alergia na vajicko, nikto mi to nepovedal. Ockovana bola ale az v cca 20mes lebo mala posunute ockovania od narodenia. Nastastie sa nic nestalo, ziadna reakcia. Ale teraz kebyze sa maly vyhadze z vajicka tak urcite by som to riesila s pediatrom. A na alergo nam posunuli u maleho ockovanie presne kvoli tomu bielku vajecnemu lebo este ho nejedol. Nechuti mu vobec, strastie ho a hned vypluje vsetko.

pribinak
2. nov 2018

Toto je off topic, ale oprav si osýpky, nie osipky.

saraz
2. nov 2018

@veronika01992 moj syn bol tiez ockovany aj ked je alergik, ziaden problem potom nemal. Keby som si sama nenasla na internete ze vakcina obsahuje vajicko, ani o tom neviem, lebo ma nikto neupozornil a ked som sa na to opytala dr. neriesila to, ale ja som sa bala reakcie.

prevenar
3. nov 2018

koho by zaujimali informacie o osypkach a rizikach ockovania , tak ich najde tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/?h=osypky&...

inguszz
31. jan 2019

@veronika01992 Tak ak sa môžem pridať môj syn ma už 4 roky od narodenia zníženú imunitu,
Atopickú dermatitídu,, intoleranciu na hístamín

Žltačku mal pol roka očkovala nás s Prevenárom 13 bez ohladu nato ci mal ekzem alebo alergiu nezaujimala sa pediatricka vyhovarala sa ze to je detsky ekzem a podobne a vydierala ma ze ma udá a nahlási na socialku v 8.mesiaci som dala zaockovat Prevenar 13
Priebeh uz nebudem opakovať aky bol
Vyrážky ..plieseň...nehýbal sa nám...nekomunikoval .. pozeral skrz nás..mostíky v spánku robil a plakal strasne to bolo .. nakoniec zmodrel a prestal dýchať .. vsade nas odbijali do vtedy bol vporiadku pokial sme ho nezaockovali ... po 2,5 roka sme mu dali spravit u imunoalergologicky testy jasne ze reagoval na vsetko Hit mal 3 cele zle imunita cele zle prekonal Heparinginu 40horucky 7dni vkuse strasne to bolo stale ma Herpes ci z vonku alebo zvnutra prirovnala bolesti 1000 áftam v puse maly mi ani nepil vodu nic bolesti mal akonahle pľuzgier praskol mal.bolesti a horúčký milion malých pľuzgierov v puse a hrdle

Od kedy sme dali zaockovat jedna choroba za druhou som s malym doma do 6 rokov a keby sme mali druhe nedam ockovat ..alebo skor by som sa bala ze sa mi stane nieco podobne ako pri malom ked prestal dychat ... po 4 rokoch tahania po uradoch mi dala za pravdu ze nema imunitu v poriadku ze po MMR by mohol aj umriet strasne nasledky by boli hlavne ze do vtedy ma vydierala na hygienu nahlasovala ako otras .. este aj na hygiene nam.pracovnicka dala za pravdu ze maly nieje vhodny na vakciny a zle by dopadol
Nebudem viac pisat ale ked raz matka citi ze nieco nieje dobre tak zrejme nieje.

inguszz
31. jan 2019
inguszz
31. jan 2019

Zvážte veľmi dobre svoje rozhodnutie u nás chrípka trvá mesiac co ine dieta sa dostane z toho raz dva .. uz by som viac takuto chybu neurobila .
JA SOM DOST musela si kusat do jazyka aj ist si svoje ale nelutujem nakoniec mi dali za pravdu aj na urade aj u lekara 🙂

V papieroch mame odkladanie ockovania lebo inak sa to neda sformulovat bez toho zeby nas neotravovali . Takze budeme odkladat donekonecna.

petah82
15. feb 2019

@larati rodinka vyssie tiež dala očkovanie a dr sa vyhrážala a hnevala na nich, že nedali aj dalsie... a nakoniec sa aj tak stará mama a nie nejaká dr... očkovanie je hnus na oslabenú imunitu!
@inguszz 😔 strašne, čím ste si prešli