Preočkovanie proti osýpkam, príušniciam, ružienke v 11. roku

mairimka
10. nov 2015

Ahojte. O očkovaní MMR v 16. - 18. mesiaci života dieťatka mám načítané pomerne dosť. Zaregistrovala som odporúčania, že niekoľko dní po očkovaní by sa dieťa nemalo hýbať medzi ľuďmi, nakoľko môže byť infekčné. Ako je tomu však pri preočkovaní v 11. roku? Za mojich mladých čias sa ráno pichla injekcia a šupajdili sme do školy. Pri preočkovaní už neplatí, že dieťa môže nakaziť iných? Aký je Váš názor?

nelinka2009
3. máj 2016

@aristka no aj lekarka tak pozerala na moju kartu... Nie nebola son

nelinka2009
3. máj 2016

@buckeye no ale kamoska bola nedavno s malou na nejakej biorezonancii ci co a tam jej zmerali, ze prave z ockivani na v krvi tazke kovy, preto ma oslabeni imunitu a je nachylna na ine infekcne ochorenia, aspon tak mi to prezentovala

sirinka
3. máj 2016

@buckeye aha ok, no ja si aj naďalej myslím, že v čase povinného očkovania deti je pomer obrátený a teda že hliník vstrebany zo svalu je významnejšie množstvo ako ten, ktorý v danom období príjme a navyše aj vstrebe dieťa z gastrointestinalnom trakte.

buckeye
3. máj 2016

@nelinka2009 och ale ved biorezonancia je len dalsi dielik sarlatanov ako vymamit peniaze z ludi..tuto clanok od jedneho kolegu http://www.lovcisarlatanov.sk/rezonujuci-kral-s...

buckeye
3. máj 2016

@sirinka to je sice pekne ze si to myslis, ale nie je to pravda,

sirinka
3. máj 2016

@buckeye uz som sa pýtala, odkiaľ máš túto tabuľku, zdroj.

buckeye
3. máj 2016
sirinka
3. máj 2016

@buckeye nahodou priamy link sa nedá dať?

buckeye
3. máj 2016

@sirinka musela znova hladat, lebo ulozenu som mala len tabulku http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2011_31.htm pan cerpa z rovnakych studii ako Solen, a ma to este obsirnejsie popisane + viacero studii, ktore v solene ani nie su

sirinka
3. máj 2016

@buckeye áno a podľa teba táto tabuľka dokazuje, že v danom momente prijíma dieťa viac hliníka zo stravy ako z vakcin?

buckeye
3. máj 2016

@sirinka no a nie?, pozri si posledny stlpec a porovnanie vakcina vs potraviny u 4.5 kiloveho dietata a to je este tabulka vo vakcine prisna, pretoze udava 2mg, avsak napr taka hexa ma len 0.85mg, cize u nej je to cislo este nizsie a u materského mlieka dal priemernu hodnotu, ale co v pripade ak ma matka mlieko s tym vyssim obsahom? to niekto neriesi, pretoze to je materske mlieko a je variabilne, co do zlozenia v zavislosti aj od stravy matky, pritom u vakciny je jasne definovana koncentracia

sirinka
3. máj 2016

@buckeye a aké potraviny zvyknu 4,5 kg deti jesť? A nezabúdajte, že u nas sa momentálne ockuje hexavakcina súčasne s prevenarom, ktorý tiež obsahuje hliníkové soli.

buckeye
3. máj 2016

@sirinka ktory obsahuje 0.125mg cize dokopy je to stale menej ako v tabulke...aj ked sa neprikrmuje, tak dychat dycha stale vsak 🙂 a vakciny nedostava kazdy den

sirinka
3. máj 2016

@buckeye ale stále to bude viac, ako príjme dieťa z materského mlieka. A o dosť viac. Keď pripočítať k tomu to, čo vdychne, tak vakcina dokáže príjem hliníkových soli u 10 týždňového výlučne dojceneho dieťaťa nárazovo v plazme až zdvojnásobiť. Hemoencefalicka bariéra ako vieme v tomto veku este nie je schopná naplno chrániť mozog. Hliníkové soli sa uvoľňujú zo svalu po dobu cca 28 dni, keď sa spoliehame na existujúce štúdie, načo prichádza druhá dávka. Stále v čase, kedy ešte väčšina miminiek nie je prikrmovana. Ja sa napriek akýmkoľvek štúdiám budem aj naďalej zamýšľať, či tento nápor hliníkových soli v krvnom obehu dieťaťa je skutočne tak bezpečný, keď vezmeme este v úvahu aj zaťaženie este nezrelého imunitného systému vakcinou ako takou.

buckeye
3. máj 2016

@sirinka pozri normalna hranica koncentracie plazmatickej v pripade hlinikatych soli u deti sa povazuje 10ng/g ked si vsetky zdroje zratas este stale to je ovela menej a neatakuje to tuto hranicu ani v pripade, ked sa daju dve vakciny naraz

sirinka
3. máj 2016

@buckeye to je síce pekná teória, ale v realite nejde vždy všetko podľa pravidiel. Navyše pravidlá dnes plátne a všeobecné uznávané nemusia byť v budúcnosti aktuálne, sama dobre vieš, že v medicíne sa ešte stále objavujú nové a nové súvislosti, poznatky a je to veda dynamicka, vyvijajuca sa.
Takze jedna vec je, čo je prirodzené a na čo sme rokmi evolúcie adaptovali a pripravení a druhá vec neprirodzene zásahy do organizmu.

buckeye
3. máj 2016

@sirinka kojenie a dychanie je prirodzene, aj prijamnie potravy, vzhladom na to, ze tie prispievaju prijmu hlinikatych soli najviac a cuduj sa svete ludstvo zije uz zopar tisicroci, tak to vsetko zvalíme na vakciny? logika teda fakt..

sirinka
4. máj 2016

@buckeye nezvalujem "všetko" na vakcíny 😉, ale ani neverim, že vzdy sú v tom nevinne a teda ide len a výlučne o časovú súvislosť. Uz som ti napísala, v kritickom čase malinkych deti, kedy mnohé dôležité funkcie este dozrievajú, je to obrovský nápor na organizmus a nie je vylúčené, že nie každé dieťatko sa s tým dokáže popasovať bez problémov. Aj keď je všetko akoze v rámci normy.

sirinka
4. máj 2016

@buckeye ale vieš, kto chce vidieť čiernobielo, toho farby dúhy nezaujímajú, donekonečna si bude obhajovať tu svoju jednu farbu... Takze pekny den.

nelinka2009
4. máj 2016

Ja napr. ockovat dam, ale neskor... A mmr uplne vynecham

sirinka
4. máj 2016

@nelinka2009 mozem sa opytat, coznamena neskor a podla cohosi sa rozhodla, na kedy posunut ockovanie a ako sa k tomuto posunutiu stavia vas pediater?