Prosím Vás o rýchlu radu - výsyp na tváričke 2 deň po očkovaní

mamulik10
18. nov 2018

Dcéra je po očkovaní. 2 dní. A dnes ráno som ju našla v takomto stave prosím Vás čo to je? Ma to len na hlavičke a na krku. Ďakujem Vám

maminuska
18. nov 2018

@mamulik10 podľa mňa je to neškodný výsyp z očkovania, mali sme to aj my , 7 deň po očkovaní plus sa pridružila zvýšená teplota. Ustúpilo samé .
Dnes má dcéra 4,5 roka, je zdravá ,šikovná a ukecaná baba.

kvieta
18. nov 2018

@mamulik10 Tak to má asi Nemecko iný očko.kalendár ako my, nevedela som, že žijete v DE.

V každom prípade to treba konzultovať s Dr. Mojej dcére vystúpila alergia na mlieko po konzumácii väčšieho množstva jahôd (mesiac pred očkovaním, očkovala som aj tak riadne v termíne). Telo sa bránilo alergénu v jahodách a "zabudlo" sa brániť alergénu v mlieku (laicky napísané). Bola to ale iba krátkodobá záležitosť, rýchlo sa dostala do normálu.
Pamätám, že aj my v detstve sme sa stretávali s výsypmi, hlavne po zjedení cudzokrajného citrusového ovocia, orechov a pod. Na všetko sme mali jeden výraz: Ochvat. Vtedy to naši rodičia nejako neriešili. Chcem tým len povedať, že môže mať takúto reakciu aj na niečo, na čo pred očkovaním nereagovala výsypom, keďže očkovaním je organizmus stimulovaný vytvárať protilátky proti daným chorobám.

Ale toto by znepokojilo aj mňa, určite by som šla k lekárovi.

katarinamarkova
18. nov 2018

@mamulik10 precitaj si ako vyzera vyrazka pri rubeole....ono to vyzera presne na to...volaj doktorke prip zbehni na pohotovost....nie som odborník a fakt ti vaic neporadim ale ono to vyzera že sa jej po ockovani ta rubeola priamo takto prejavila

katrin21
18. nov 2018

@asia83 s prevenarom skoda reci, on ma svoje mudrosti🤣🤣
@mamulik10 podla mna je to normalna reakcia, obcas sa,moze stat... myslim,ze aj my sme mali drobny vysyp, to je ok... ale ak chces mat istotu, porad sa s lekarom, ale na 90% o nic nejde.

janulka2811
18. nov 2018

Zajdi na pohotovost,je to reakcia na ockovanie.

arasidka123
18. nov 2018

@mogaa moja ma alergiu aj na bielok aj na žĺtok a po očkovani nikdy nemala taku reakciu..

evittam
18. nov 2018

@katrin21 Toto ti pride ako normalna reakcia? Si lekárka?

mogaa
18. nov 2018

@arasidka123 no vo vakcínach je minimálne množstvo...jedna kočka písala že dieťa chcela touto vakcínou zaočkovať , ale imunoalergologička jej to neodporučila lebo dieťa malo silnú alergiu na vaječný bielok. Je to len možnosť, ak je to alergia tak nikto jej nepovie z čoho...Z jedného vyhádzania sa zväčša na testy neposiela ak je to len prechodné......Tým že sa jej to nerozširovalo ale len hlavička a krk, tak počítam že o pár dní by jej to prešlo aj bez mastičky.....Inak takéto veci je dobré natierať MM.

prevenar
18. nov 2018

..ak by niekoho zaujimali informacie o rizikach ockovania, tak ich najde tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

katrin21
18. nov 2018

@evittam po ockovani na rubeolu ano, mna lekarka upozornila , ze moze mat vysyp a myslim,ze sme ho aj my mali ak sa dobre pamatam....ale napisala som aj, ze ked chce nat istotu, nech sa poradi s lekarom..

evittam
18. nov 2018

@katrin21 No ale mne toto nepríde ako obyčajný drobný vysyp ako si napisala.

mogaa
18. nov 2018

@mamulik10 ako ste dopadli na pohotovosti?

katrin21
18. nov 2018

@evittam nema to po celom tele.. ved aj tak pisala,ze isli do nemocnice, tak sa sozvedia, ze co. Inak, ono niekedy ockovanie oslabi imubitu a prejavi sa nieco, co v tele bolo a telo s tym bojovalo zrovna..nevravim, ze zrivna tento pripad, ale napr.moja vzdy dostala sople po ockovani druhy den a Dr. Nam to takto zdovodnila... podotykam, ze mame fakt skvelu a skusenu lekarku, spokojnost.

evittam
18. nov 2018

@katrin21 Ved v poriadku. Ja som len reagovala na tvoj vyrok "drobny vysyp".....to je všetko. U mna vyzerá drobný vysyp inak.