Prvé očkovanie - skúsenosti

katika1811
6. dec 2017

Ahojte mamicky. V januari 2018 ideme s dcerkou na prve ockovanie . Dost sa toho bojim pretoze som kadeco uz o tom citala. Takze chcem vediet vase skusenosti ako ste to zvladali vy a vase dietatko? ake ste mali vedlajsie ucinky. Davali ste im aj Homeopatika Thuyuu ch15? Znama mi odporucila ju pred ockovanim dat na CRP test ano ci nie?? Dakujem Vam za zapojenie sa a za vase rady 🙂

senta_sofia
17. jan 2018

@zaba22 uz prekrucas, pisala som ti, ze pises ze sa neodporuca podavat hexa a pneumokoky spolu, ze je to uvedene v pribalovom letaku, pritom tam nic take nie je. Ja si vobec nepotrebujem riesit komplexy, len mi vadia ludia, ktori si pletu pojmy s dojmami a strasia inych ludi vo verejnej diskusii bez toho, aby mali svoje tvrdenie niecim podlozene

zaba22
17. jan 2018

@senta_sofia ja prekrucam? Pozri,co si napisala.. Ze tvrdim,ze sa nesmie,dokonca je to kontraindikacia. Neodporuca neznamena nesmie, nemoze. Ja nikoho nestrasim,len upozornujem,mnoho ludi nevie,ze v kombinaciach mozu byt NU zavaznejsie. A ked to.zachrani.co i len 1.dieta pred vaznymi nasledkami,malo to zmysel. Suseda ma.nepocuvala a dala svoje dieta zaockovat vsetkym naraz a nasledujuce 3 mesiace boli na kramaroch ako doma s.dietatom kakajucim cistu krv.. Toto je fakt.. Nie letakove ano moze sa..
Nechapem,preco sa obuvas do mna a nie do mamin,ktore tu veselo odporucaju davat lieky od horucky pred ci po ockovani nie. Ano, v pribalovom letaku je uvedene,ze sa mozu,ale fakt to dava logiku? Jednym imunitu vyburcovat a druhym sltmit?

stejja9
17. jan 2018

@zaba22 odkladate 1. ockovanie? aj my budeme do leta urcite kvoli inym komplikaciam. moze to mat nejaky neg. vplyv, ze budu nase deticky tak neskoro zaockovane?

senta_sofia
17. jan 2018

@zaba22 ja nerozumiem, preco reagujes ako reagujes, stale ti pisem to iste do kola a ty riesis len kde si napisala, ze to je kontraindikacia, pritom ani to, ze sa neodporuca, nie je nikde uvedene. A na to podavanie liekov od horucky som reagovala hned v prvom prispevku, v ktorom som oznacila aj teba a je to tam uvedene tiez ako profylaxia horuckovitych stavov a krcov. Vplyv na tvorbu protilatok klinicky preukazany nebol, tak naco by som im nieco na to mala pisat?
A screenshotla si blby prispevok, reagovala som na tento

zaba22
17. jan 2018

@stejja9 ano,prve.. Pozitivny vplyv ano, bude vacsie, teoreticky lepsie zvladne ockovanie. Negativny vplyv nie. Niekto by namietal, ze moze dostat nejaku tu chorobu. Ale tetanus, zltacku, obrnu, zaskrt urcite nie, cierny kasel moze dostataj napriek ockovaniu,uz aj odbornici spochybnuju vyznam ockovania proti nemu a hemofila,ktorebo tiez moze dostat ci ocko ci neocko.

zaba22
17. jan 2018

@senta_sofia to je v pohode,ani ja nerozumiem,preco reagujes ako reagujes 😀
Co je zle na tom,ked upozornim na moznost rozdelenia vakcin,ktora je legalna a pre dieta setrnejsia? Preco sa mame vsetci spravat ako ovce, stat nadiktoval, tak podme hlava nehlava,privalovy letak odsuhlasi,prask. Dopriala by som ti citat dnesny zufaly status maminy 1 rocneho dietata,ktore po 3.ockovani ochabol a nedrzi ani hlavicku..nahoda,ci?
Pozri,mne je to jedno. Kazdy nech robi,ako uzna za vhodne..

senta_sofia
17. jan 2018

@zaba22 zle na tom nie je nic, pokial sa neodvolavas na zdroj, v ktorom to nie je a ako ceresnicku na torte napises, ze by si volala kontrolu na lekara, ktory to tak robi. Jasne, vsetci sme ovce, klasika konik 😂

zaba22
17. jan 2018

@senta_sofia tak este raz,nie je v letaku napisane,ze kombinacia moze sposobit vaznejsie NU?? Priznam sa,studovala som letaky pred viac ako 2 rokmi, zobralo mi to strasne vela casu a odprisahala by som,ze v niektorej z vakcin bolo doslova napisane,ze pre vyskyt zavaznejsich NU je vhodnejsie vakciny nekombinovat. Nasa doktorka povedala,ze nikdy nekombinovala a ani kombinovat nebude. Aj ona je na MK,myslis? Podla mna ano,inak by to nerobila..
Jasne, zavolala. Pretoze klamu a pre vlastne ulahcenie prace riskuju zdravie deti

senta_sofia
17. jan 2018

@zaba22 pisala som, ze castejsi vyskyt febrilnych reakcii ako ked je vakcina podavana samostatne

lenkaam_1
17. jan 2018

@senta_sofia so zabou sa ti neoplati pisat kasli na to strata casu presne klapky ako kon a idem si svoje..

zaba22
17. jan 2018

@lenkaam_1 heh, esteze som.sa ta zastavala,ze?
mas pravdu, clovek,ktory cita viac nez len topky a pozera viac nez len markiza a joj, ma klapky.. Nie ten, co bezhranicne veri mediam a lekarom.. Kocky vazne vam zelam, aby ste nikdy nepocitili na sebe ci na svojich detoch nielen neziaduce ucinky vakcin, ale ani nic,co urobite,lebo to povedali na markize..
Robte si co chcete, pre mna za mna ich napichajte od hlavy az po paty, cim najskor a co najviac naraz a kludne im dajte nurofeny pri kazdom nocnom zaplakani. Mne je to fuk. Clovek sa snazi upozornit na rizika a este je ten najhorsi..
@senta_sofia

sellycka13
19. júl 2019

@tamarka9 potom rakúske, nemecké a svajciarske deti sú asi iné s výnimkami keďže v týchto štátoch je slobodná voľba očkovania........ Očkovanie človeka nechráni s tým, že chorobu nedostane, v niektorých prípadoch zmierni možno príznaky...... Mam v rodine pediatra a názor pediatra je taky, ze pred rokmi sa ockovalo vakcinami co sme mohli spočítať na jednej ruke.... Dnes ockujeme naše deti XY vakcinami plus tými platenymi navyše iba kvôli biznisu farmácie.... Prečo aj dnes nemôžme deti očkovať tými x vakcinami a musíme očkovať čím väčším počtom vakcín aby sa niekto dobre nabalil? O tom, že lekári pichaju prevenar a hexu naraz pomlcim.......

tamarka9
20. júl 2019

@sellycka13 áno je tam slobodná voľba očkovania,no ich vedomie je na úplne inej úrovni ako u nás. Zabudla si pozrieť aké množstvo populácie je zaočkované. Také ako u nás. Až na pár výnimiek, ktoré sa nájdu všade,sú to zodpovední ľudia. A navyše za každé očkovanie dostávajú od poisťovne príspevok. A povinné očkovanie je len na tie ochorenia, ktoré sú skutočne pre deti nebezpečné,tie ostatné sú len dobrovoľné. Ja som nie zloprajny človek,ale všetkým ženám,čo nemajú absolútne žiadne zdravotnícke vzdelanie,prečítajú si pár článkov a tvária sa múdrejšie ako stvovky vedcov a štúdií,by som dopriala vidieť choré dieťa na osýpky,alebo zažiť pár záchvatov čierneho kašľa a hneď by bolo jasné,prečo je to očkovanie dobré..