Reakcie pediatrov na odloženie očkovania

evitka83
4. sep 2020

Ahojte, chcela by som sa spytat maminiek, ktore odkladali u deti ockovanie Z vlastnej iniciativy, o rok/dva, s akymi reakciami ste sa stretli od pediatrov? Prosim nerozvijat temu za a proti ockovaniu, toto nie je predmetom otazky. Dakujem

alana1
4. sep 2020

nam do roka odporucala odklad neurologicka, a teraz kvoli korone nechcem ockovat ja, takze najskor to vidim tak ked bude mat 2,5roka zacneme s ockovanim

alana1
4. sep 2020

a odpoved na otazku - pediatricka je s tym ok.

ludinka
4. sep 2020

@evitka83 syn má vývojovú disfaziu, ockovany podľa kalendára, dcéru som ockovala už neskôr a len po jednej injekcií s odstupom 2 mesiace. Teraz má 2,9 roka a dostala mmr v podstate o rok neskôr ako je v kalendári. Naša pediatricka je príjemná staršia pani. Povedala že ako chcem....ale v žiadnom prípade nepripúšťa to že u syna očkovanie dopomohlo k jeho stavu....

yoxinka
4. sep 2020

Ja bez akýchkoľvek diagnóz detí som odkladala očkovanie. Pri prvom dieťati sme začali, keď mal 6 mesiacov, druhú dcéru som začala očkovať v 9. mesiacoch, tretiu dcéru v 11. mesiacoch. Moja pediatrička to vyhodnotila ako rozumné a nemala s tým žiadny problém. Moje deti majú všetky povinné očko a syn má aj žltačku A a tú dám asi aj dcéram neskôr. Ja proti očkovaniu nemám nič, práve naopak, ale zhodnotila som to tak, že nie je nutné očkovať 2 mesačné bábo, či kedy sa to začína.

kacena4
4. sep 2020

spyta sa ta z akeho dovodu a ak uvidi opodstatnenie povie ok popr. ti da podpisat do karty ze nechces teraz ockovat ja vzdy podpisujem a hned tam aj vlastnou rukou dopisem dovod preco prave teraz nie podpis datum dovod a neriesime ona ide podla kalendara ockovacieho a musi byt kryta ja udam svoj dovod a obe sme spokojne - sama som jej to navrhla ze je to podpisem do karty a uz si to tak zvykla aj pri ostatnym rodicoch a robi to tak roky a nema problem

weronca22
4. sep 2020

Ja som posuvala ockovanie o par mesiacov, tie prve ockovania sme aj rozdelovali na dve navstevy (hexu a pneumokoky sme nedavali naraz). Pediatricka je uz starsia na dochodku,ale vobec s tym nemala problem,podpisala som jej to do karty a neriesila.

amelia000
4. sep 2020

Tiez s tym nemala problem. Podpisala som do karty ze to odmietam

hipuska
4. sep 2020

U mňa nič nepovedala ale ok s tým nebola. To som chcela iba odklad. Kvôli tomu som rozmýšľala aj nad zmenou lekárky. Mám 4 dieta. A naša dr neberie do úvahy vôbec 6-ty zmysel matky. Keď sa mi zdá, že dieťa ide byť choré ale zatiaľ nevykazuje známky...zakckovala by podľa poradovníka. A s tým som nesúhlasila plus ten odklad. Naša dr nás nezobrala na prev.prehliadku, z dôvodu, že mm chodí do zahraničia (zelené krajiny) ale keď vyšla poradňa na očkovanie, zrazu žiaden problém nebol. Takže neviem celkom čo si o nej myslieť

amelia000
4. sep 2020

@hipuska tak teraz odmietni ty s tym ze tvoj manzel chodi do zahranicia 😂

lindusss2016
4. sep 2020

@kacena4 ja nic nepodpisujem a teda ani mi dr nic podpisat nedala. Odkladam ockovania u mladsieho 2,5 roka, u starsej 4