Ústne pojednávanie za odmietnutie očkovania MMR dieťaťa

sandra3821
3. máj 2023

Zdravím🙂
Neboli ste prosím teraz niekedy niekto na ústnom pojednávaní v BA na RÚVZ,ohľadom odmietnutia očkovania MMR dieťaťa?
Prišiel mi papier,predvolanie na ústne pojednávanie za účelom prejednania priestupku 🤦🏻‍♀️
Chcela som vedieť alebo sa pripraviť ze čo ma tam asi čaká,alebo čo vôbec očakávať?ako to prebieha?možno aká suma ma neminie?treba so sebou aj nejaké papiere alebo niečo také si pripraviť? Podpisovat sa nič nechystám, ani doteraz som nič nepodpisovala,aj ked mi vlasne nikto nič nedával na podpis..Vôbec netuším že čo a ako ...😔
Ďakujem za odpovede 🤗

zic
3. máj 2023

@sandra3821 ved sa porad s mudrlantami, ktori ti dali uz tu prvu dobru radu nedat ockovat...

sandra3821
autor
3. máj 2023

@zic Ak nemáte v dobrom úmysle mi odpovedať na moje otázky,tak sa prosím ani nevyjadrujte...!
Každý máme to svoje a dokázali by sme sa o tejto téme veľmi dlho dohadovať..takže pokiaľ nemienite zdieľať svoje skúsenosti alebo dať pomocnú radu tak....🤫🤫🤫✌️Ďakujem

aylinn
3. máj 2023

@sandra3821 pred nedavnom to dávali v správach že pokuta je tuším 300€.

doriiis
3. máj 2023

Úrad verejného zdravotníctva vás na základe podnetu od vášho pediatra pozve na ústne prerokovanie priestupku. Ak nemáte na odmietnutie nejaký závažný dôvod, za priestupok môžete dostať pokutu v celkovej výške 331 eur.

luccija
3. máj 2023

@sandra3821 povieš im prečo si sa rozhodla ako si sa rozhodla...zaplatíš pokutu tusim 330 eur

tanyan
3. máj 2023

Nemám aktuálne skúsenosti. Je to naozaj individuálne a odlišuje sa to regionálne (priebeh aj rozhodnutie o udelení / neudelení pokuty ako aj o výške prípadnej pokuty).
Ty vieš, aké máš dôvody a oni majú svoje. Pokiaľ máš nejaké potvrdenie, ktoré by ti mohlo pomôcť ako podpora tvojho rozhodnutia, tak určite neuškodí vziať to so sebou. V zásade je však tvojou povinnosťou chrániť zdravie tvojho dieťaťa a verím, že tvoje rozhodnutie je výsledkom plnenia tejto povinnosti.

abbey1
3. máj 2023

@sandra3821 Maximálna možná pokuta je 330 eur aj s drogami konania. To je súhrnná možná pokuta.
Vypocuješ si ich príhovor, prečo by si mala očkovať. Budú sa pýtať na vaše dôvody odmietnutia. Nemusíš im vysvetľovať. To je na tebe. Ak chceš,môžeš si doma písomne pripraviť svoje vyjadrenie s vysvetlením, prečo odmietate dané očkovanie. Môžeš a nemusíš.
Následne oni spíšu zápisnicu z prejednanie. Tú kľudne podpíš a dopíš, že svojim podpisom potvrdzuješ, že si sa prejednanie zúčastnila, ale nesuhladiš s info uvedenými v zápisnici a svoje stanovisko im písomne predkladáš.
Vôbec vopred nestresuj, v kľude to absolvuj, nemusiš sa k ničomu vyjadrovať.
Následne ti príde domov ich písomne rozhodnutie s prípadnou pokutou.

deti95060810
3. máj 2023

právnik by ti nepomohol? možno by som si ho zobrala aj na pojednávanie....

bimbambim
3. máj 2023

@zic ty mudrlant keď o tom nič nevieš ,prečo niekto neockuje svoje dieťa a nevieš dať normálnu odpoveď k otázke tak sa radšej nevyjadruj.Su deti ktoré skončili s nežiaducimi účinkami kde už aj lekár povedal že neockovat.

abbey1
3. máj 2023

@sandra3821 Oprava, mobil prepísal. Žiadne drogy, ale trovy konania je správne. ;)

lucka_ke
3. máj 2023

ja som bola, vysvetlila som svoje dôvody, dali mi za pravdu a pokutu mi nedali

uhnakova
3. máj 2023

@abbey1 to už by bola aká zábava, keby na konaní drogy rozdávali 😅

abbey1
3. máj 2023

@uhnakova A za taký lacný peniaz. ;)

bimbambim
3. máj 2023

@sandra3821 netuším ako v BA ale mužov kamarát staršie dieťa bolo síce zaočkované ,ale mal nežiaduce účinky tak tak mal vynechané dve očkovania a boli na hygiene a platili len blokovú pokutu 33 eur.Vysvetlili prečo nedali očkovať boli tam vraj 4 ženy spísali zápisnicu.Ofrflala im jedna ,že si vymýšľajú vedľajšie účinky lebo z očkovania podľa nej nebývajú žiadne 🤷.Ale už keď bol starší chlapec tak už dali očkovať a už nemal nič

rebrambora
3. máj 2023

@bimbambim ak lekar povedal, ze neockovat tak nepotrebujes ist na pojednavanie.

evaachesa
3. máj 2023

Priprav si asi jedine len tých cca 300€. Podľa mňa nič iné nepotrebuješ pokiaľ nemáš od pediatra papier že tvoje dieťa nemôže byť očkované.

weronitae
11. jan 2024

@lucka_ke mozem sukromnu správu ohladne tejto temy?

sandra3821
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pietruschka
28. jan 2024

@lucka_ke môžem súkromnú správu ohľadom tejto témy? Tiež si ma predvolali na prejednanie

macka469012le
10. apr 2024

@pietruschka môžem vás prosím kontaktovať? Ohľadom info ak ste absolvovali to prejednanie ?