V Taliansku rušia povinné očkovanie

prevenar
25. sep 2018

V Taliansku rušia povinné očkovanie, podľa Salviniho je zbytočné a nebezpečné.

Konzervatívna talianska vláda tento týždeň presadila zrušenie povinného očkovania. Mnohí vedci to však odmietajú a varujú pred ďalekosiahlymi dôsledkami, uvádza portál Lidovky.cz

https://www.hlavnespravy.sk/v-taliansku-rusia-p...

alice.jant
13. okt 2018

@ice8 no, aj tak na to nebudem mat za pár rokov dosah nakoľko na základnej už môžu byť aj nezaockovani, ale momentálne ano, a som rada ze moje deti sú v očkovaných kolektívoch, tak ako ty máš svoj názor kde polezimujes že geograficky je jedno kde si, ja ten rozdiel vidím a je citeľný a žijem to denne v realite, nie hypoteticky. A ano, nejedná sa o krajinu v ktorej žiješ, preto nemáš (logicky) presne informácie. Články ktoré čítam na slovenskom webe sú plné polopravd a neaktualizovane. Veľmi jednoducho zhrnute-
Nikto ta nenúti "pichať sajrajt", táto povinnosť je podmienkou na prijatie do jasiel a materskej školy (0-6 rokov). Nechceš pichať sajrajt? Je to úplne v poriadku, nakoľko sa nejedná o povinnú dochádzku, dieťa si necháš kým pôjde do školy doma alebo s opatrovateľkou (keď sa vezme do úvahy koľko stoja napríklad také jasle tak sa aj zmestis možno). Na základnej škole už to nieje prekážkou na prijatie, nesmie byť nakoľko od 6-16 rokov je dochádzka povinná. Ak nemáš splnené povinné očkovanie nasilu ti dieťa nezaockuju, ale automaticky to obvodné zdravotné stredisko začne riešiť a odičia môžu byť sankciovany (až do 500 eur) . Inými slovami, nikto ti nôž pri krku nedrží. A pozor, je aj jasne dane kto je oslobodený od očkovania, citujem
"CHI E' ESONERATO - Sono esonerati dall’obbligo di vaccinazione i bambini e i ragazzi già immunizzati a seguito di malattia naturale, con attestazione del pediatra, e i bambini che presentano specifiche condizioni cliniche che rappresentano una controindicazione permanente e/o temporanea alle vaccinazioni"- v preklade: sú oslobodení od povinnosti očkovania deti ktoré sú imunne lebo chorobu prekonali prirodzene, s certifikátom od pediatra, a deti ktoré majú špecifický klinický stav, ktorý predstavuje permanentnu alebo dočasnú kontraindikáciu pre očkovanie.

Inak iba otvorím maličkú zátvorku, že načo sme sem ťahali migrantov to mal byť dúfam vtip. Okrem toho ze tu z toho nikto radosť nikdy nemal, uvedom si ze Taliansko nieje Slovensko co odmieta stanovene kvóty a jednoducho neprijme autobus ľudí z táborov, nakoľko nám sa tu proste v tisícoch vylodili z mora, a je to problém globalny nie iba náš, my to máme všetko vyriešiť bez pomoci zvyšku členských štátov resp. sveta? No, v podstate nemožné. Ale teraz začínať s celosvetovou politikou sa mi ozaj nechce.
A že ako si chránite to Taliansko? Jaaaaaj lebo slovenská vlada odjakziva tiež šlape ako hodinky 😂 bez urazky, my tu mame možno naše sracky ale Slovensko rozhodne nezaostáva. Ale to je už úplne iná téma.

prevenar
autor
14. okt 2018

@alice.jant ..ty musis pochopit, ze ja len reportujem zverejnene spravy. ak sa ti na tej sprave nieco nepaci kontaktuj prosim HN online.

evittam
14. okt 2018

@alice.jant Vies co je na tom "najzaujímavejšie"- ako je strašná katastrofa nezaockovane 6rocne dieta v skolke a kazdeho to zaujima a 6rocne nezaockovane dieta v skole uz je zrazu v poriadku a nikoho to nezaujíma.

alice.jant
14. okt 2018

@prevenar ved toto je diskusia, tak diskutujeme, nie snáď? Patrí k tomu dat veci na pravú mieru.

alice.jant
14. okt 2018

@evittam ja si myslím ze záujem je stále rovnaký, akurát že nemôžu neprijat do školy a teda to riešia sankciami a úradne. Jasle a škôlky niesu povinné a teda kritériá na prijatie môžu byť aj komplexnejšie.

evittam
14. okt 2018

@alice.jant Nemam tie skúsenosti. Teda co sa SVK týka-nikto nic neriesi. A len na prihláške do skolky sa uvádza ockovaci status,ktory nesmie byt dovodom na neprijatie.

alice.jant
14. okt 2018

@evittam ja tiež neviem ako to funguje na svk 😅tu to dôvodom je a kontrolované je to priamo úradmi, už ani potvrdenia neprikladame my rodičia. Tak nám to tu nastavili...

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
autor
14. okt 2018

@alice.jant ..ja nemam o com diskutovat , moj prispevok je report z tlace , nejedna sa o moj "nazor" . ak chces mozes diskutovat s tymi, ktori dane informacie zverejnili.

alice.jant
14. okt 2018

@prevenar ale ved tomu ja predsa rozumiem ze je to report z tlače. To ale na príspevok nesmiem reagovať? Tak načo zakladať túto diskusiu vlastne? Reagujem na report tlače k tejto téme , nie na teba. Ak ti vadí a berieš osobne keď ta označím pri odpovedi, že reagujem na teba tak ta proste už neoznacim.
Tvoj názor je tu všetkým na koniku už dávno jasný, ja mam tiež svoj názor ktorý môžem vyjadriť ale nepresviedcam ta predsa o ňom. O tom nebola táto diskusia predsa.
No dobre... Pekný večer.

sasa1983
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka2288
15. okt 2018

@ice8 A zdani sladene bublinkove napoje a zavedie zalohovanie plastovych flias. ;)

prevenar
autor
15. okt 2018

@zuzka2288
@ice8
..je to daleko jednoduchsie ..staci to nekupovat a oni to prestanu vyrabat ..na 100% . 😉