Zodpovednosť za nežiadúce následky po očkovaní

ruthmaria
19. nov 2014

Zdravim vsetkych,
kto nesie zodpovednost, ak sa vyskytne vazny neziaduci ucinok po ockovani.
Nie je to nahodou lekar, ktory dieta zaockoval? A ten isty lekar to ma na seba nahlasit uradom? To by vysvetlovalo ich ochotu...

elizita
19. nov 2014

@ruthmaria a ked ta z nejakeho antibiotika trafi slak, tak kto je zodpovedny... vsetko ma svoje vedlajsie neziaduje ucinky, vsetky lieky...

nikimax
19. nov 2014

@lalinko2010 mam osobnu skusenost, tak sa hadam mozem vyjadrit, alebo ty si tu sef? 🙂

lalinko2010
19. nov 2014

@ruthmaria zle aplikoval vakcínu? ako to myslíš?
najlepšie by bolo keby na toto odpovedal lekár, ale kto povie pravdu?

lalinko2010
19. nov 2014

@nikimax vieš čo idem sa radšej zaoberať svojou rakovinou prsníka, ako riešiť prekrúcanie slov....

nikimax
19. nov 2014

@elizita ale ziadne lieky nie su povinne, je na tebe, ci si ich vyberies z lekarne....vakcinu ti nanutia, ale zodpovednost neprebera nikto.... ☹

lalinko2010
19. nov 2014

@nikimax moja posledná reakcia - vakcinu ti nanutia, ale zodpovednost neprebera nikto - ty ideš k lekárovi so zaviazanými očami a zalepenými ústami, keď ti dieťa očkujú? alebo? ako nanútia? spýtam sa - čo idete robiť? očkovať. moja dieťa nebudete očkovať, pretože nesúhlasím s očkovaním.... toto je problém?
sloboda prejavu. čiže nevyberiem lieky na predpis z lekárne a NEDÁM svoje dieťa očkovať!

nikimax
19. nov 2014

@lalinko2010 ja neviem koho opisujes vo svojom pribehu...ja neockujem 🙂 a musim povedat, ze ani nehltame lieky, ako cukriky.... 🙂 😉 uz nam takej starostlivosti stacilo,az az 😉

alicka850
19. nov 2014

@ruthmaria ale ved ked ma vakcina neziaduce ucinky,neznamena to automaticky ze ju lekar aplikoval nespravne 🙂

kengurica
19. nov 2014

Preco stale za vsetko vinite ockovanie?? Na tejto stranke to jeden manik super vysvetlil. Odporucam si pozriet hlavne to video z Johanky z Arku. Presne vystihuje to, o com sa tu bavite.
http://www.zradielko.sk/2014/03/preco-osobna-sk...
To ze sa nieco stane, musi byt vzdy nasledkom ockovania...?? ....nikto to este nedokazal, ze to, ze dieta ochorie, musi byt priamym nasledkom ockovania, a jeho vynechanim by NIKDY nedostalo ci cukrovku, alebo by nebol z dietata autista, alebo co uz vam len napadne.....Dokazal niekto uz nieco take??
KAZDA UDALOST MOZE MAT NESPOCETNE MNOZSTVO PRICIN, TAK PRECO SI NEZOBRAT JEDNU A NIE DRUHU?

xfenix
19. nov 2014

vidim ze same lekarky sa tu vyjadruju o ockovani odbornym okom posudzujuc tuto tematiku..

nikimax
19. nov 2014

@kengurica tu sa neriesi co je ,alebo nie je z ockovania...o tom su tu ine temy a je tu aj nespocet osobnych skusenosti mamiciek.../toto forum mk je zalozene pre mamicky a ich skusenosti/ 🙂 tu sa jedna o z.o.d.p.o.v.e.d.n.o.s.t ked nastanu, kto by ju mal za nu z povinnych vakcin niest...lebo vec sa ma tak, ze ju nenesie nikto... 🙄

ruthmaria
autor
20. nov 2014

@lalinko2010
napr ked napriek kontraindikaciam podal vakcinu

lalinko2010
20. nov 2014

@ruthmaria to by nemal, dieťa by mal poriadne vyšetriť. matka isto vie kedy je jej dieťa choré a myslím si že nie je problém sa s lekárom dohodnúť.
ale ak lekár do karty napíše že dieťa v čase podania vakcíny je/ bolo ok tak ako mu to dokázať?toto je na zamyslenie. na toto ti nikto nedá odpoveď...

nikimax
20. nov 2014

@ruthmaria ak máš kontraindikáciu na "papieri" od nejakého odborného lekára (neurolog, alergolog....) a napriek tomu bolo dieťa očkované a malo následky, tak má pediater vážny problém....Toto by sa riešilo podnetom na úrad pre dohľad, príp. sťažnosťou nadriadenému (väčšinou samosprávny kraj). Druhá vec je, že lekárovi by sa fakticky nič nestalo, možno napomenutie, alebo pokuta....Tebe by v konečnom dôsledku zostalo len to poškodené dieťa, ale mohla by si si uplatniť škodu za poškodenie zdravia, náklady na liečbu atd. na občiansko- právnom súde....ktorý by si zrejme vyhrala, ak ti dal úrad pre dohľad za pravdu....Ale!!! úrad pre dohľad robí také ťahy, len aby ti za pravdu nedal, chráni si svojich 😝

nikimax
20. nov 2014

@lalinko2010 kedže ako píšeš "matka isto vie kedy je jej dieťa choré" ,tak presne tak isto vie, ked nafasuje jej dieťa po očkovaní nežiadúci účinok, zhorší sa mu stav, spozoruje príznaky, čo pred tým nikdy nemalo atd.... a ešte k tomu je uvedený v príb. letáku (!)....Alebo ty by si to prehliadla, nevšimla si?

elizita
21. nov 2014

@nikimax ani vakcinu ti nenanutia... nedramatizuj.. kazdy ma pravo odmietnut

nikimax
21. nov 2014

@elizita prečo potom pokutujú, predvolávajú, zastrašujú a vyhrážajú sa, ked odmietneš 😕 😕 ....a prečo sa to volá POVINNE´ - očkovanie.... 😨 ??

elizita
21. nov 2014

@nikimax lebo ho povinne napr. musia preplatit vsetky poistovne? a ze sa tak rozhodlo, ze su nejake aspekty na zaklade ktorych to vyhodnotili? Koho pokutuju? Komu sa vyhrazaju? Sorry, ale poznam viac ludi, ktori nedali zaockovat. Naposledy to bola moja sestra pred 2 mesiacmi. A odmietnutie bolo bez problemov.. rozhodol si sa, neockujes... nikomu sa nevyhrazali ani nepokutovali... a to ze ma lekar na to nejaku pripomienku - kazdy ma svoj nazor, aj lekar a ma pravo ho vyjadrit..

nikimax
21. nov 2014

@elizita nemas informacie, ked kladies taketo otazky?na zaklade odmietnutia tvojej sestry si zhodnotila celu problematiku, ohladom odmietania ockovania? To o tej poistovni, nemyslis vazne, vsak? 🙂

elizita
21. nov 2014

@nikimax napisala som, ze poznam viacerych a naposledy to bola moja sestra...cize to nie su ludia spred 10 rokov.. takze treba citat poriadne a nie kazdy druhy riadok....preco sa to vola povinne ockovanie? akoby sa niekto spytal, preco su dane povinne alebo preco je pas v aute povinny... neriesime tu predsa problematiku odmietania ockovania, ale to, ci mame pravo na vyber - ano, mame.. ked si das pas v aute, naburas a zostanu ti trvale nasledky a pritom sa dokaze, ze keby pas nemas, tak dopadnes lepsie - kto je zodpovedny? to je zivot v nejakom systeme, v ktorom mam povinnosti, ale samozrejme aj PRÁVA...

nikimax
21. nov 2014

@elizita pozri si temu ""ako reagovali pediatri na odmietnutie ockovania''.....ked tvrdis,ze je to malina....aby si bola v obraze....k pasom v aute sa nebudem vyjadrovat - pasy si nepichas do tela, ci?....naozaj, ked mas malo informacii, tak si postuduj 🙂

elizita
21. nov 2014

@nikimax pozrela som si tu temu... a? podporuje moje tvrdenie - mas pravo odmietnut... to, aky je na to nazor pediatra, to je o inom a nie o tom, ze nemas pravo sa rozhodnut... na to nepotrebujem studovat ziadne specialne informacie... to ze sa da niekto zastrasit je jeho problem... ked sa niekto rozhodne ockovat alebo neockovat, zrejme vie preco - zijeme v silne informacnej (resp aj dezinformacnej) dobe a vie si to obhajit ak ma tu potrebu

abbey1
21. nov 2014

@elizita Nás konkrétne pokutovali maximálnou možnou sumou za jedno dieťa, a pravdepodobne nás čaká i druhá pokuta. Ak sa k otázke "máš na výber" staviaš takto, tak potom nič v živote nie je povinné, prikázané a zakázané. Lebo urobiť môžeš teda čokoľvek, napríklad i spáchať vraždu, ale následne si musíš niesť dôsledky svojho konania. Ano, v podstate máš teda pravdu. Máme na výber a niektorí sme si vybrali tak, iní niečo iné. Niekto dostal vakcíny "zadarmo" a niekto dostal pokutu.

elizita
22. nov 2014

@abbey1 to mi je luto, ze patrite k tomu malemu percentu pokutovanych... ale verim, ze to za to stalo... nie? zdravie je prednejsie ako peniaze....

nikimax
22. nov 2014

@elizita ta tema akurat podporuje to, ze vynucovanie ockovania,nerespektovanie nazoru, ci pokutovanim sa narusa vztah medzi rodicom a pediatrom....preto by to malo byt dobrovolneee🙂

elizita
23. nov 2014

@nikimax su tam aj skusenosti, kedy im to pediater "schvalil"..

nikimax
23. nov 2014

@elizita a co to meni na veci, ze je ockovanie povinne pre kazdeho, podla vyhlasky? aspon pekne vidno tu absurditu....a co tie neziaduce ucinky a zodpovednost za ne, su deti, co sa im usli....:-\

ananasko
23. nov 2014

My sme mmr nedali ockovat maly mal komplikacie po tbc ockovani v r.2011 ( teraz uz nepovinne), pokuta zatial neprisla

veriiii
18. dec 2014

@leria hej? ked si zoberies, ze treba 90% buniek znicenych co nie je zo dna ani z tyzdna na tyzden...,(aby sa zacali prejavovat prve "nespecificke" symptomy,ktore ani vacsina postihnutych nepripise hned cukovke..) najpravdepodobnejsie je,ze sa cukrovka zacala "tvorit"uz pred ockovanim.takisto som tu citala,ze dieta dostalo cukrovku po prekonani silnej nadchy, resp chripky....ano,aj banalne infekcie mozu spustit autoimunne reakcie..casto krat sa zistuje aj pozitivna genetika..
takisto mam zname, ktore neockovali a ich dieta dostalo ekzem po 3 mesiaci,hadaj na co by mysleli ako prve,keby ockovali..dnes sa vsetko, uz aj reflux a zle spanie pripisuje ockovaniu,..kazde dieta je individualne, kazdy pripad"poskodenia" ma za sebou nieco, rodicia ti nepovedia,co vsetko sa zistilo,ake predispozicie dieta malo atd..len nasledky..a ani si nemyslim,ze to vacsina ma potvrdene,ze to bolo zockovania..ako vidis, casova naslednost je realna vec-ako som pisala s tym ekzemom..

silvia44
18. dec 2014

Zodpovednost riesi rodic. Kazde dieta je ine, niektore ma len teplotu, inemu nic nieje. Mam to overene, kedze mam dvojicky.