Zvýšená teplota po očkovaní. Mám jej dať čípok?

janajanajana
10. jún 2009

Dcerka ( 12 tyzdnov) vcera bola ockovana, dnes som jej namerala teplotu 37,3, je potrebne tuto teplotu znizovat a davat cipok alebo nie? A je vhodne pri takejto teplote ist s malou von? Vdaka

evea80
10. jún 2009

aj my sme mali teplotu, ale vraj sa ma teplota znizovat az ked je nad 38, kvoli budovaniu imunity...a okrem toho nezabudla si odratat 0,5 stupna ked sa meria v konecniku?

janajanajana
autor
10. jún 2009

Evea80,nie to je uz po odratani, viem ze sa nema znizovat u starsich deticiek, len neviem ako je to u babatiek, moja starsia do roka teplotu nemala, tak neviem 😖 a mala sa vacsinou dobre vyspinka len v kociku, len neviem ci je vhodne ist s nou teraz von ked je tak teplo?

jananinka
10. jún 2009

Janka, ani u tak malych babatiek sa teplota do 38 (a mne raz na pohotovosti povedali, ze az do 38,5) nema znizovat. Ak si merala v zadocku, tak ked odratas pol stupna, tak vlastne teplotu ani nema. Tak sup do kocika a na prechadzku. 😉

jananinka
10. jún 2009

Teraz som si uvedomila, ze si odratala, ale aj tak ta teplota nie je velmi vysoka, tak by som von na chvilku isla.

teeuwe
10. jún 2009

To, že má dieťa po očkovaní teplotu, je normálna reakcia na vakcínu. Teplota môže vystúpiť aj vyššie k večeru. Odporúčam dávať studené zábaly na miesto vpichu, alebo homeopatiká Thuyu 9 po 5 granulí na večer, rozpustiť vo vodičke a nakvapkať do pusy. Inak má sa dávať večer deň pred očkovaním a po očkovaní, na zmiernenie príznakov a proti rôznym reakciám. Môžeš dať aj 5kv. Fenistilu dva x denne.

akejka
10. jún 2009

jana teplota u detí (aj bábätiek) je normálna do 37,5. Takže zvýšená teplota to ešte nie je... 😉 Kľudne choďte von a ako písala eve a janinka, antipyretiká sa u detí dávajú až nad 38 stupňov...

nikolkaaa
27. okt 2010

dobry den prosim vas ked meriam teplotu v konečniku tak sa odčitava 5 dielikov?malemu nameram v konečniku 37,5 tak to znamena že ma 37 a to teda neni teplota a ani zvyšena však dakujem..

katherine27
27. okt 2010

@nikolkaaa áno presne tak, 5 stupňov sa odratáva, takže nemá ani zvýšenú teplotu 🙂

koniarova
28. okt 2010

Aj ja sa chcem ešte spýtať, možno blbú otázku. Teplomer najprv strčíte bábu do ritky a až potom zapnete odčítavanie? Alebo najprv stlačíte odčítavanie a potom dáte do ritky? Stratila som návod na digitálny teplomer, tak teraz tu trapoším s takýmito otázkami. 😝

martina149
28. okt 2010

@koniarova no ja mám digitálny a ten najprv stlačím odčítavanie a tak dávam do zadočku.