Aký máte názor na ľudí s piercingmi?
mam 16 rokov a mam 3 facial piercingy (snake bites,antieyebrow,eyebrow), a zaujima ma ze ako ma vnimaju ostatny
@cryless Piercingy a tetovania majú väčšinou ľudia z horších sociálnych pomerov a menej vzdelaní. U dievčat to vnímam obzvlášť zle, proste si takýmto spôsobom na seba priam napíšu, čo sú zač.
@anonym_a535d0 Ak by tetovanie určovalo sociálne postavenie alebo vzdelanie, bolo by to až príliš jednoduché. Realita je našťastie oveľa pestrejšia.
Najkrajsia a obzvlast na zenach je karika v nose.Vyzera to ako u hovadzieho dobytka.Takto sa zhovadit.Co ludia nemaju doma zrkadlo?
@anonym_c23cad Vkus je subjektívny. Mne sa napríklad nepáči zosmiešňovanie cudzích ľudí kvôli ich vzhľadu.
@anonym_c23cad Vkus je subjektívny. Mne sa napríklad nepáči zosmiešňovanie cudzích ľudí kvôli ich vzhľadu.
@positivvibe Miesas jablka s hruskami.Zosmiesnovanie by bolo,zosmiesnovat vzhlad,ktory ludom nadelila priroda.Ale ak sa niekto zamerne zhovadi,tak prepac ze ich neobdivujem.
@cryless jeden beriem ako sperk, viac uz beriem ze su to minimalne nevyrovnani jedinci a toto je ich vykrik vnutorneho chaosu. Cim viac chaosu tym viac vystrednosti. To iste tetovania...ale je to moj nazor nic viac.
@anonym_885f31 Podľa tejto logiky by psychológovia mohli diagnostikovať ľudí pohľadom . Našťastie to tak nefunguje.
@positivvibe Miesas jablka s hruskami.Zosmiesnovanie by bolo,zosmiesnovat vzhlad,ktory ludom nadelila priroda.Ale ak sa niekto zamerne zhovadi,tak prepac ze ich neobdivujem.
@anonym_c23cad Nemusíte ich obdivovať. Stačí rešpektovať, že nie každý má rovnaký vkus. Medzi „nepáči sa mi to“ a „zhovadili sa“ je dosť veľký rozdiel.
@anonym_c23cad Nemusíte ich obdivovať. Stačí rešpektovať, že nie každý má rovnaký vkus. Medzi „nepáči sa mi to“ a „zhovadili sa“ je dosť veľký rozdiel.
@positivvibe ale karika v nose je zhovadenie
@positivvibe ale karika v nose je zhovadenie
@anonym_c23cad Zaujímavé, že jeden krúžok v nose má podľa niekoho takú silu, že dokáže „zhovadiť“ celého človeka.Našťastie charakter človeka sa ešte stále neskrýva v piercingu.
mne zas pride nevyrovnany clovek ktory je sice tip top ale sudi druheho za jeho vkus. je to forma predsudku a nejakeho bloku.
navyse pozname dost vela agresorov vrahov a nebezpecnych ludi ktori vyzerali perfektne. napriklad taky ted bandy. najnebezpecnejsie zivly casto posobili prave doveryhodne a sympaticky. chodili dobre obleceni a nemali ziadne tetovania ani piercingy. kriminalna hostoria ich je plna. staci pogooglit.
a v com je ine mat tetovane obocie, umele riasy, tetovane vyplnene prery, farbene vlasy... atd?
vsetko su to proste predsudky.
Nemám na nich názor. Niektoré sa mi páčia, niektoré nie. Ale aj keď sa mne nepáči, dôležité je, že je s nimi spokojný jeho nositeľ, ja nemusim mať názor, alebo ostatných oboznámiť s mojím názorom, na všetko. Ak sa niekto opýta, tak odpoviem úprimne.
@anonym_885f31 Podľa tejto logiky by psychológovia mohli diagnostikovať ľudí pohľadom . Našťastie to tak nefunguje.
@positivvibe psychologovia nediagnostikuju, iba psychiatri a ano casto je diagnoza viditelna volnym okom...nehovorim ze piercing= diagnoza
mne sa páčia jedine také ozdobné typu akoby šperk do brucha alebo niečo malinké taký kamienok leský na nose ale inak vôbec.Tiež je mi to nesympatické rovnako ako aj velké tetovania na ženách velké plochy myslím na tele.Také mini tetko mi nevadí
@positivvibe psychologovia nediagnostikuju, iba psychiatri a ano casto je diagnoza viditelna volnym okom...nehovorim ze piercing= diagnoza
@anonym_885f31 Roky pracujem na psychiatrii a psychológovia ako prví často robia diagnostiku, psychologické testy a odborné posudzovanie, ktoré je potom súčasťou celkového vyšetrenia. Preto by som bola opatrná s tvrdením, že psychológovia diagnózy neriešia. Zároveň ale platí, že žiadny odborník neurčuje psychický stav človeka podľa toho, či má piercing alebo tetovanie.
Kvalita človeka nie je o výzore, cit sa v tom slobodne.
Čo sa týka vizuality a môjho názoru, pre mňa je to u ženy vulgarizujuce. Detto ako kačací pysk, neprimerane tetovania atď.
V našej kultúre sú piercingy vnímané odlišne než v niektorých afrických komunitách. Pred mesiacom som stretol dievčinu, ktorá mala viacero piercingov. V piatok večer nastúpila do MHD hlučná skupinka mladých ľudí, všetci mali tetovania a jedna z dievčat mala výrazné piercingy.
V uchu mala zavesenú kladku, nie ozdobnú, ale obyčajnú železnú kladku zo železiarstva. V nose mala kariku a z tváre jej trčali dve zašpicatené kovové rúrky. Vodič na skupinu zvýšil hlas, aby sa upokojili, keď hulákali o húlení a že bude čas na čiaru.
Pri pohľade na tú dievčinu som mal skôr pocit ľútosti, že si takto zohyzdila tvár.
Mám 35 rokov, potetovane cele ruky a ďalšie tetovania kdekoľvek po tele, určite nepatrím k sociálne slabším alebo podobne a nemám ani žiadne traumy, kvoli ktorým som si tetovania dala (to len tak na margo vyššie spomínaného)
Čo sa týka teba autorka, na tie piercingy som musela použiť google a teda ja osobne nie som zástanca piercingov na tvári lebo ako sa tiež už vyššie spomínalo, podľa mna to nepristane nikomu, a keď už, tak maximálne pubertacke a to vlastne aj si keď máš 16.
Ak s tým sama nie si stotožnena daj si to dole (hlavne keď to riešiš ja fóre asi s tým nie si 100% ok). Nevnímam ľudí s piercingom či tetovaním nijak špeciálne, nakoľko sama tetovania mám.

Mne sa snakebites vzdy pacili, ale mne by nepristali, tak som si ich nedala. Ak nedas fotku tazko posudit. Ale tak ako tetovanie na niekom moze vyzerat super, tak iny moze vyzerat ako stoka..