Poďme sa nehádať a rešpektovať iný názor v diskusiach!
Čo takto to vyskúšať?aspoň jeden deň.kto do toho ide?🙏
@anonym_autor potom by to nebola diskusia, nemozem podporit nazor s ktorym nesuhlasim
No neviem, zajtra ma byt extra horuco. Ludia budu nervozni a hadat sa budu aj sami so sebou 😃
Ja sa nikdy nehádam v diskusiách, ak ty do toho ideš len na deň-dva, tak no, čo povedať…
@anonym_autor Podľa mňa ten problém nie je v rešpektovaní iného názoru. Každý môže mať názor aj taký, že nerešpektuje môj názor. A je to ok. Ale problém je skôr akým spôsobom to nerešpektovanie prejavuje. Proste dá sa to aj pekne napísať so štýlom a nie hneď si nadávať o dezolátov a pod. 🙂
priklad: Situácia: Dvaja ľudia nesúhlasia s tým, či je ananás na pizzi dobrý nápad.
Verzia "dezoláti a spol.":
"Kto dáva ananás na pizzu, je úchyl bez vkusu a mal by mu byť odobratý tanier a kopanec do zadku."
Verzia s triedou a štýlom:
"Rešpektujem, že existujú ľudia s odvážnou chuťovou filozofiou, ktorí si želajú ovocno-syrový chaos na svojom jedle. Ja osobne zostávam verný tradícii a mojej psychickej pohode.
V diskusii môže mať každý svoj názor, ale je užitočné ak na jeho obhajovanie použije fakty a nie invektivy... inak povedané, keď dojdu argumenty, prídu na rad urážky často
Rešpektujem názor iných ľudí. Ich názor dokážem aj pochopiť, zamyslieť sa nad ním a dokonca zhodnotiť, že je zrejme lepší než ten môj. Ale, protistrana musí slušne a na určitej úrovni argumentovať. Ak potrebuje na presadenie svojho názoru zhodiť ten môj, konverzáciu ukončím s tým, že na druhej strane sedí idiot a s tým sa ja baviť nebudem.
@anonym_autor Podľa mňa ten problém nie je v rešpektovaní iného názoru. Každý môže mať názor aj taký, že nerešpektuje môj názor. A je to ok. Ale problém je skôr akým spôsobom to nerešpektovanie prejavuje. Proste dá sa to aj pekne napísať so štýlom a nie hneď si nadávať o dezolátov a pod. 🙂
priklad: Situácia: Dvaja ľudia nesúhlasia s tým, či je ananás na pizzi dobrý nápad.
Verzia "dezoláti a spol.":
"Kto dáva ananás na pizzu, je úchyl bez vkusu a mal by mu byť odobratý tanier a kopanec do zadku."
Verzia s triedou a štýlom:
"Rešpektujem, že existujú ľudia s odvážnou chuťovou filozofiou, ktorí si želajú ovocno-syrový chaos na svojom jedle. Ja osobne zostávam verný tradícii a mojej psychickej pohode.
@anonym_ebc795 presne takto som to myslela
@anonym_autor Podľa mňa ten problém nie je v rešpektovaní iného názoru. Každý môže mať názor aj taký, že nerešpektuje môj názor. A je to ok. Ale problém je skôr akým spôsobom to nerešpektovanie prejavuje. Proste dá sa to aj pekne napísať so štýlom a nie hneď si nadávať o dezolátov a pod. 🙂
priklad: Situácia: Dvaja ľudia nesúhlasia s tým, či je ananás na pizzi dobrý nápad.
Verzia "dezoláti a spol.":
"Kto dáva ananás na pizzu, je úchyl bez vkusu a mal by mu byť odobratý tanier a kopanec do zadku."
Verzia s triedou a štýlom:
"Rešpektujem, že existujú ľudia s odvážnou chuťovou filozofiou, ktorí si želajú ovocno-syrový chaos na svojom jedle. Ja osobne zostávam verný tradícii a mojej psychickej pohode.
@anonym_ebc795 lenze ludia nie su chatgpt
to z toho tepla takéto nápady?
No neviem, zajtra ma byt extra horuco. Ludia budu nervozni a hadat sa budu aj sami so sebou 😃
@anonym_5ba3e6 chvalabohu, že muž ide do práce,inak by sa somnou rozviedol už asi
@anonym_ebc795 lenze ludia nie su chatgpt
@anonym_9a3e9b Tak so mnou chat GPT aj nesúhlasí a dáva mi pripomienky, i ma opravuje. Akurát že je na rozdiel od niektorých ľudí (ktorých nie je zrovna málo) slušný, príjemný a "ľudský".
@anonym_9a3e9b Tak so mnou chat GPT aj nesúhlasí a dáva mi pripomienky, i ma opravuje. Akurát že je na rozdiel od niektorých ľudí (ktorých nie je zrovna málo) slušný, príjemný a "ľudský".
@tripetta super, tak aspon mas kamarata, ked realni ludia teda nejsu pre teba dostatocne ludski 🤣
@anonym_ebc795 lenze ludia nie su chatgpt
@anonym_9a3e9b No ale aj pred chatGPT to slo...dokonca aj politici sa vedeli vecne a inteligntne davat dole. teraz je to krikom, urazanim a nadavnim. ani kusok prejavu inteligencie
@anonym_autor Podľa mňa ten problém nie je v rešpektovaní iného názoru. Každý môže mať názor aj taký, že nerešpektuje môj názor. A je to ok. Ale problém je skôr akým spôsobom to nerešpektovanie prejavuje. Proste dá sa to aj pekne napísať so štýlom a nie hneď si nadávať o dezolátov a pod. 🙂
priklad: Situácia: Dvaja ľudia nesúhlasia s tým, či je ananás na pizzi dobrý nápad.
Verzia "dezoláti a spol.":
"Kto dáva ananás na pizzu, je úchyl bez vkusu a mal by mu byť odobratý tanier a kopanec do zadku."
Verzia s triedou a štýlom:
"Rešpektujem, že existujú ľudia s odvážnou chuťovou filozofiou, ktorí si želajú ovocno-syrový chaos na svojom jedle. Ja osobne zostávam verný tradícii a mojej psychickej pohode.
@anonym_ebc795 tretia možnosť,nevyjadrujem sa k somarinám a je mi jedno,čo má kto na pizze😀
@anonym_autor Podľa mňa ten problém nie je v rešpektovaní iného názoru. Každý môže mať názor aj taký, že nerešpektuje môj názor. A je to ok. Ale problém je skôr akým spôsobom to nerešpektovanie prejavuje. Proste dá sa to aj pekne napísať so štýlom a nie hneď si nadávať o dezolátov a pod. 🙂
priklad: Situácia: Dvaja ľudia nesúhlasia s tým, či je ananás na pizzi dobrý nápad.
Verzia "dezoláti a spol.":
"Kto dáva ananás na pizzu, je úchyl bez vkusu a mal by mu byť odobratý tanier a kopanec do zadku."
Verzia s triedou a štýlom:
"Rešpektujem, že existujú ľudia s odvážnou chuťovou filozofiou, ktorí si želajú ovocno-syrový chaos na svojom jedle. Ja osobne zostávam verný tradícii a mojej psychickej pohode.
@anonym_ebc795 súhlasím, az na to, že slovo dezolát sa používa v zmysle nejakého sympatizanstva s terajšou politickou koalíciou, toto mi vadí. Takže poďme delit komentáre na 1. slušný, 2. neslušný, nie dezolát a extra trieda. Lebo tomu tak nie je a je to urážlivé.
@anonym_ebc795 súhlasím, az na to, že slovo dezolát sa používa v zmysle nejakého sympatizanstva s terajšou politickou koalíciou, toto mi vadí. Takže poďme delit komentáre na 1. slušný, 2. neslušný, nie dezolát a extra trieda. Lebo tomu tak nie je a je to urážlivé.
@zmrzlinka8 aj mne to hneď udrelo do oči. Presne taketo komentáre akurát rozprúdia, úplne zbytočne, vášne a útoky.
Ako teda budeme nakladat s jednoduchsim kadrom co je bytostne presvedceny ze sloboda prejavu (alebo "slova" v ich reci) znamena ze moze sirit presne to co sa im do kramu hodi a nikto im v tom nesmie ani za
mak oponovat?
Ako teda budeme nakladat s jednoduchsim kadrom co je bytostne presvedceny ze sloboda prejavu (alebo "slova" v ich reci) znamena ze moze sirit presne to co sa im do kramu hodi a nikto im v tom nesmie ani za
mak oponovat?
@martinmmartin myslíš s tebou? Normálka, budeme ťa rešpektovať 😉😀

Preco mi chces hovorit co mam robit?! 😀😅😀