Alza - nákup na splátky

30. nov 2021

Ahojte, ja som už asi úplne blbá alebo čo 🤦‍♀️ ale prosím Vás nakupoval niekto cez Alzu a dal si to na splátky? Mam to schválene, tovar už mám pripravený na prevzatie ale ja akosi nerozumiem tej zmluve od Cetelemu.
1. poslali mi v zmluvu žiadosť o spotrebiteľský úver a kreditnú kartu - ja som ale o kartu nežiadala, aj pri výbere platby som dala iba predaj na splátky a nie tu druhu možnosť kde bola aj Alza karta
2. Dohoda o zrážkach zo mzdy - to čo znamená? V prípade ze by som neplatila? Keď som vyplňovala žiadosť tam bol iba rok nástupu do zamestnania a v zmluve je už aj mesiac, ale ten je zlý
3. Nikde v zmluve nie je uvedený účet na ktorý mam zasielať splátky, tak to si oni nastavia cez banku keď som tam zadávala IBAN?

Fakt mam blbé otázky, ale nikdy som na splátky nekupovala 🙈

misha666
30. nov 2021

Ahoj... brala som z alzy na splatky niekolko x... oni ti poslu potom mail kde a kolko mas platit... podpisovala si zmluvu elektronicky? ja mam nastaveny trvaly prikaz a tak to platim kazdy mesiac... tu kreditnu kartu mne neposlali tak na to odpovedat neviem... ten mesiac by som neriesila ze je zly to je jedno... kludne si chod prevziat tovar ostatne ti pride mailom... ja som zacala platit cca az mesiac po prevzati tovaru ked si dobre spominam...

autor
30. nov 2021

@misha666 ahoj, ďakujem za odpoveď.
Nepodpisovala, mam ju podpísanú doniesť do alzy keď si prídem po tovar.
1. splátka bude 15.12.