Hacknuty účet na Facebooku

danette
15. feb 2023

Čaute všetci. Neviem na koho sa obrátiť tak sa idem poradiť sem. Nakoľko neviem či sa jedná o nejaký podvod, alebo ako postupovať, prípadne ani na koho sa mám obrátiť. Už dlhodobo používam Facebook a niečo podobné sa mi ešte nestalo. Asi 3 dni dozadu mi prišlo upozornenie že sa na môj účet pokúša prihlásiť niekto z Číny, že či som to ja. Klikla som že nie a chcelo to odo mňa hneď zmeniť heslo. Nakoľko som nemala vtedy čas tak som heslo nezmenila. Neskôr mi prišli divné upozornenia že mi neprešli nejaké faktúry za reklamný účet. Pričom ja žiadny reklamný účet nemám. Najnovšie mi už prišli aj na email nejaké divné asi faktúry... Neviem nakoľko je to v čínštine. Aj keď som si menila heslo tak sms s kódom mi prišla v čínštine. Mám sa obávať? Hackol mi niekto účet? Ako postupovať ďalej? Máte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem vopred za rady.

snazilka_bio_mamka
15. feb 2023

Vyzera to tak, že áno.. ako postupovať ďalej to netuším. z platobnej karty Vám zmizli nejaké peniaze? najskôr asi na policiu by som sa obrátila, netuším..

danette
autor
15. feb 2023

@snazilka_bio_mamka z platobnej karty mi zatiaľ nezmizlo nič. Na políciu som sa obrátila cez ich profil a tiež mi veľmi nevedeli poradiť, akurát že si mám zmeniť heslo....

snazilka_bio_mamka
15. feb 2023

no vyzera to strašidelne.. skus zmeniť heslo a potom aj mail ktorý uvádzas na FB. Nechápem tie sumy, ktoré ti tam vyskakujú, dúfam, že to nepríde v podobe faktúry...

annm81
15. feb 2023

Zadávala si niekde na Facebooku informácie o svojom účte/karte? Ak nie, tak by som sa asi neznepokojovala. Okamžite zmeň heslo a potom môžeš požiadať o pomoc priamo Facebook.

Inak, z akej adresy ti na mail prišli tie správy?

rumba01
15. feb 2023

@annm81 akurat som to chcela napisat teda sa opytat. ono niektore taketo ich pokusy maju presne za ucel vyvolat najskor paniku a potom clovek robi take neuvazene kroky a chyby

wade
15. feb 2023

Hlavne - vsetky zmeny, hesla, atd. rob priamo cez stranku facebooku. Nesmies klikat na nic z tych majlov. Mozu to byt phisingove linky / a stale sa snazia od teba to heslo dostat.

luteam
15. feb 2023

@danette ahoj mne sa stalo presne toto isté tiež niekto z Číny a tiež divné emaily. Facebook mi následne zablokovali a prišla som o účet. Absolútne sa to nedalo riešiť z facebooki mi neodpisovali. Tak som si len zmenila heslo na email pre istotu a na fb sa úplne vykašľala

hiro
15. feb 2023

Hmm, neviem ake zlozite bolo to heslo - ono je prakticky nemozne dostat sa do uctu bez zadania spravneho hesla - a teda utocnici to skusaju uz cez uniknute hesla (niekedy ako samostatne, niekedy maju k dispozicii aj presnu kombinaciu tel.cislo+email+heslo).
Ak sa tvoje heslo nachadza v tychto zoznamoch tak sa ti do uctu vedia dostat (do hociakeho, nie len do FB) - napriek tomu ze to heslo nemaju od teba - ale niekto iny ho uz niekde pouzil a bolo mu ukradnute/zistene.
Takze pre istotu:
1. zisti ci sa tvoje heslo nenachadzalo v tychto databazach: https://haveibeenpwned.com/Passwords
2. zisti ci sa tvoj email nenachadza na zozname hacknutych (tiez na tej stranke): https://haveibeenpwned.com
PS: Takze jedine bezpecne heslo je take ktore sa nenachadza na ziadnom zozname, neobsahuje ziadne zmysluplne slova, je dostatocne dlhe a je pouzite iba jeden krat - kazda jedna sluzba/web - vzdy ine heslo. Na toto odporucam KeePass - ma tam aj generator hesiel ktore su dostatocne bezpecne.

snazilka_bio_mamka
15. feb 2023

ja by som neklikala ani na tie linky. Do jedneho si zadaš svoje heslo, do druheho mail a bum. Krasna kombinacia.

zuzik3216
16. feb 2023

Ahoj.V prvom rade si daj odstrániť platobnú kartu z Facebooku a ak sa dá zmeň si všetky hesla.Ucet mas určite haknuty..Polícia s tým nesprávy nic..Aj ja som mala účet hacknuty ale chvalabohu som tam nemala platnú kartu..Hackery to majú tak nastavene ze nedaju sa dohladat.Dodnes ten účet nemám lebo mi zmenil heslo...A taktiež sa hacker dostal do malej hry Roblox kde som bohužiaľ mala platobnú kartu keďže som kupovala hry..okamžite som volala do banky aby mi ju zablokovali

nikanika97
17. feb 2023

@danette deaktivujte si účet na dva-tri týždne. Mne to pomohlo

stikkky
18. feb 2023

Mne sa to uz stalo, mozes mi kuknut prihlasene zariadenia cez nastavenia, a zapni si dvojfaktorovu autorozaciu… to je jedine co mozem odporucit

danette
autor
1. mar 2023

@annm81 tie maily mi prišli z adresy Meta for business

veron198
9. mar 2023

@danette mám presne taký istý problém.
Včera mi zmizol účet, akosi sa mi podarilo zmeniť mail a chodi mi také isté správy ako Vám ohľadom reklám a platieb.

veron198
9. mar 2023

@danette
Vy sa môžte aj naďalej prihlásiť na fb?
Mňa po zmenení údajov -hesla pýta overovací kód cez generátor kodu a ja nemám k tomu prístup.

danette
autor
9. mar 2023

@veron198 ja sa môžem prihlásiť aj naďalej. Zmenila som si heslo a taktiež som si nastavila dvojstupnove overenie. Ak sa niekto chce prihlásiť z iného zariadenia tak mi musí prísť sms s overovacim kódom na moje číslo.

lienka6526
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkaska
28. aug 2023

@lienka6526 Ahoj,mne sa stalo to isté.Vies mi posunúť kontakt na toho ITckara?Ďakujem.

lienka6526
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
didi44444
8. sep 2023

@lienka6526 Ahoj prosím ťa, vieš aj mne posunuť prosím kontakt? niekto manželovi ukradol účet a nevie sa tam dostať. Ďakujem pekne za pomoc

lienka6526
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ga8ika
24. sep 2023

@lienka6526 Ahoj, prosim ta, mohla by si tiez poslat kontakt na toho pana ITckara? Stala sa nam rovnaka vec a potrebujeme to akutne riesit. Dakujem.

lienka6526
1. okt 2023

@ga8ika ahoj, mas spravu

daniel_m
14. okt 2023

Ahojte, to by nebol piatok 13. keby sa mi nestalo tiež niečo podobné a hľadám niekoho na pomoc. Ďakujem

lienka6526
14. okt 2023

@daniel_m viem Vam poskytnut kontakt na cloveka, ktory pomohol aj mne 🙂

daniel_m
15. okt 2023

@lienka6526 Ďakujem, to by mi pomohlo

lienka6526
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlusska
16. okt 2023

@daniel_m môžem poprosiť aj ja kontakt? dakujem

petersadlon
9. nov 2023

@svetlusska
@lienka6526
@lienka6526 môžem poprosiť kontakt bol by som vďačný hekli mi fb som totálne zúfalí :/ určite aj odmena by bola
@lienka6526

1261991
24. nov 2023

@lienka6526 poprosím kontakt na toho pána.Dakujem