Playstation alebo herňa konzola

nitra2002
9. jún 2020

Zdravím všetkých. Moja dcérka bude mať za chvíľu 5 rokov a uvažujem nad kúpou nejakej hernej konzole. Len by som potrebovala poradiť nejakú s ľahším hrami pre 5 ročne slečny. Neviem aký je rozdiel medzi PS1, PS2... Atď. Dakujem

s_a
9. jún 2020

No neviem ci sa oplatí kupovať staršie ps.. Neviem ako dostupné sú hry na ne, na 1 a 2 podľa mna len z bazarov, ked tak asi by som uvažovala nad 3..a pozrela ci sa dajú v pohode kúpiť hry, vyhoda týchto novších je, ze sa dajú kupovať aj online a mate ich teda uložené na disku a nemusíte kopit cd.. Aj ked neviem ci celkovo konzola pre 5 ročne dieťa nie je zbytočne skoro 🙂

stanusenka
9. jún 2020

My máme už dlho PS 4, hry sú rôzne aj pre menšie deti, isto by som nešla do starších modelov... Inak Naša 5 ročná ešte nevie bohvieako manipulovať s joystickom, zato syn keď bol v jej veku už dávno vedel hrať aj ťažšie hry, záleží od dieťaťa 😏

kuroyuky
9. jún 2020

ak playstation tak určite ps4. Ešte na ps3 sa dajú normálne zohnať hry ale keďže o chvíľu ma vyjsť ps5 tak tie hry na trojku pomaly padnú a plus k tomu hry na ps4 niesu uz vobec ani take drahe ako bývali a cena sa bude este znizovat

s_a
9. jún 2020

@kuroyuky podľa mna sa tak skoro ešte znižovať nebudú, lebo hry na ps4 majú ísť aj na 5..
A asi záleží aj od autorky, koľko je ochotná za to dat, mne by sa zdalo veľa dat 300e ak by na tom mala hrat len malá dcerka

hettinka
9. jún 2020

@nitra2002 ani jedna 5-ročnému decku. Najskôr v 15-ich a aj to po tretej úvahe.

lenka2710
9. jún 2020

@nitra2002 no moja ma 5 a pol roka a mame ešte PS1, čo som mala ešte ja s brachom 😂 a akože nula bodov, ona ešte s tým nevie moc zaobchádzať, keď vidí muža, tak sa pohra aj ona, ale to tak ze 5 minút a radšej ide kresliť 😂
Takže podľa mňa je ešte skoro, ale tak sama si poznáš dieťa 😉 keď tak, tak ako radia baby vyššie, radšej novší model

veronikaszabova
9. jún 2020

@nitra2002 ps4 - hraju oba chalani 5 a 10 rokov

nitra2002
autor
9. jún 2020

Ďakujem všetkým za užitočné rady.😉 Ja som nikdy PS nikdy nemala.😋 Určite to ešte zvážim, 🤔ale začala som pracovať a manžel ju nejako naučil na online hry na mojom notebooku. A teraz keď na ňom potrebujem niečo robiť, tak sa o neho bijeme. 😬🤩Preto som uvažovala, že PS bude asi lacnejší. Ešte raz ďakujem všetkým, ak jej to vydrží zoženiem jej PS 4.

s_a
9. jún 2020

Tak ak to neponáhľa tak počkajte, kym nevyjde ps5, potom by mala byť 4 lacnejšia a bude sa isto aj v bazaroch dosť predávať 🙂

nitra2002
autor
9. jún 2020

@s_a ďakujem

cawes
9. jún 2020

Ani jedno ani druhe. Je to bic na krk.

kristiii
9. jún 2020

@nitra2002 a nebol by pre 5 ročnú lepší nejaký tablet?

hettinka
9. jún 2020

@kristiii a nebol by pre 5-ročnú lepší bicykel, bábika alebo knižka?
Čím neskôr začne dieťa s elektronikou akéhokoľvek druhu, tým lepšie. A najmä ak sa na tom len hra.

kristiii
9. jún 2020

@hettinka pýtala som sa autorky, nie teba a bolo to myslené ako alternatíva k hernej konzole, keďže písala, že sa bijú o notebook, tablet je myslím jednoduchší, lacnejší a aj vyuzitelnejsi, napr. aj na cestách a podobne. Ale ďakujem za tvoju bystrú otázku, ja som si istá, že jej dcéra má aj knižky, aj bábiky, zrejme aj bicykel ..

hettinka
9. jún 2020

@kristiii keby sa so mnou 5-ročné dieťa "bilo" o notebook, tak by to bolo pre mňa asi varovanie, že niečo sme prešvihli, a nie kupovať ešte konzolu...

kristiii
9. jún 2020

@hettinka bože mne je jedno, čo by si ty robila a myslím, že autorke tiež, keďže ju zaujímalo niečo celkom iné

hettinka
9. jún 2020

@kristiii možno som len poskytla iný pohľad na to, že je to na zváženie, či vôbec ... mam 2 deti už velké a keby mam tretie, k PC sa do 10 rokov nedostane, mobil tiež na 1. stupni iba tlačítkový. Technika kazí deťom oči, krčnú chrbticu, klby na rukách ... špeciálne tablety a mobily!

nitra2002
autor
9. jún 2020

@kristiii dala som jej môj, ale nezaujal ju. Radšej používa myš pri hre.

nitra2002
autor
9. jún 2020

Ahojkí všetci, mrzí ma ze som mojou otázkou rozputala medzi vami nezhody. Dcérka má aj bicyklik, babiky, aj mnoho kniziek. Ale keďže prejavila záujem aj o niečo ďalšie, chcela som ju v tom podporiť. Myslím si ze hranie nenasilnych hier jej nemôže uškodiť. Tiež som názoru že dlhodobé vysedavanie za PC je deťom škodlivé- ale všetko s mierou.

kristiii
10. jún 2020

@nitra2002 to je v pohode, neboj, ja len nepotrebujem riešiť to, čo nie témou diskusie, keďže mi je jasné, že tam asi nemáš v pláne nechať dcéru vysedávať pol dňa. Ak ju nezaujal tablet, skús s ňou navštíviť nejakých známych, čo majú PS, to je jedno aké, či by ju to vôbec bavilo, lebo tie joysticky sú o dosť náročnejšie ako taká myš. Aby to neboli zbytočne vyhodené peniaze, prípadne, aby sa potom nehral neprimerane skôr tatino ako dcéra 😂

stanusenka
10. jún 2020

@nitra2002 tiež si myslím, môj syn má obmedzený čas na PS4, teraz má 7.5 roka a vôbec nie je hranie na zmagorenie, on má od malička veľmi bystrú hlavu a je veľmi šikovný, aj v škole, v matike, bavia ho aj športy ako hokej a podobne, veľmi rád stavia lego... Nemyslím že by mu takáto elektronika mala uškodiť pokiaľ je s mierou, prosperuje vo všetkých smeroch ak naďalej takže za mňa áno, ak má dieťa aj iné aktivity a viditeľne ho hranie "neblbne"...😉

mirage
10. jún 2020

Nase deti dostali playstation ked mal najmladsi 9. Pocitac na hry nemaju. A aj tak sa rychlo stali zavislymi. cas limitujeme, robime milion aktivit mimo domu ako rodina, ale aj tak.. telefon a playko = zavislost.

mirage
10. jún 2020

Este dodam, ze vsetci su sportovci, denne maju treningy. Ale aj tak..

hettinka
10. jún 2020

@mirage no ved práve, ono sa to závislosť sa rozbehne rýchlo, a najmä ak je mamička v práci a otecko nechá dieťa šťukať do počítača...

nitra2002
autor
10. jún 2020

@kristiii vďaka to ma tiež napadlo.