Skúsenosti s objednávaním z Amazonu

23. nov 2021

Ahojte, chcela by som si objednať nejaké veci z Amazonu.com a mám ohľadne toho viac otázok.
1. aké máte skúsenosti? prišiel vám tovar vždy v dobrom stave? alebo nestalo sa, že by vám dokonca poslali zlý produkt? počula som, že sa to pár ľuďom stalo a preto sa obávam.
2. neviem prečo, ale pri Subtotal sa mi k tomu nepripočítava aj poštovné, jednoducho mi to sčíta iba ceny produktov ale nepriráta to tam poštovné. To znamená, že je zadarmo alebo ho tam v tom jednoducho nezapočítava a zobere mi to až z karty? Pri každom danom produkte je napísaná aj cena poštovného ale proste v košíku predtým než idem platiť ju tam nevidím zarátanú 🤷‍♀️
3. A ako je to teraz z clom? Platí sa nad 150€ alebo už nad 20€ alebo nad koľko? Alebo sa neplatí vôbec?
Vopred ďakujem za odpoveď.

autor
23. nov 2021

s clom*

sissy27
23. nov 2021

1. vždy bez problémov
2. najprv musíš zadať adresu, resp. PSČ, aby ti to vyrátalo poštovné, to sa robí až v predposlednom kroku ak si dobre pamätám
3. clo a dph podľa toho z akej krajiny objednávaš, ak z amazon.de tak nič navyše, keďže je to v rámci EU, ak napr. z amazon.com (USA) tak pri nákupe do 150€ platíš dph, pri nákupe nad 150€ dph+clo

autor
23. nov 2021

@sissy27 aha ďakujem, len to poštovné mi stále neukazuje, kedže keď mám všetko čo chcem v košíku a kliknem na proceed to checkout a zadám adresu tak to hneď chce kreditnú kartu ale nenapíše mi to tam súčet aj spolu s poštovným a nechcem zadávať kreditku predtým než da dozviem cenu aj s poštovným. Napríklad si dám vec za 43,53€ (+poštovné 14€) do košíka a v košíku mi to ukáže iba cenu 43,53 bez tých 14€ poštovného a ďalší krok je už hneď platba. Čiže nechápem tomu. To mi akože ukáže výslednú sumu aj s poštovným až po zadaní karty?

sissy27
23. nov 2021

netuším, kde robíš chybu, mne ukáže poštovné vždy ešte pred zaplatením. Si prihlásená?

ichbinich
23. nov 2021

Pri nakupoch z amazonu treba pozerat, kto je predavajuci a odosielatel. Lebo amazon vyuzivaju aj ine firmu ako predajnu platformu. A ti predajcovai mozu mat ine postovne, ine podmienky atd.
Pripadne klikni na predajcu a pozri tam v tabulke, ake je postovne. Ak mas viac veci od viacerych predjacov, je mozne, ze budes musiet kazdemu platit postovne - ale neviem to na 100%
Ja objednavam zvycajne z amazon.de a do Rakuska mam casto postovne zadarmo. Ale ani s amazon.com som nemala problem, prislo to, co malo a aj z kreditky strhli tu sumu, co mali. Bolo to pod hranicami colneho aj dph, takze mi to prislo priamo do schranky.

autor
23. nov 2021

@sissy27 som prihlásená

autor
23. nov 2021

@ichbinich takže si to s tým poplatkom za poštovné mám zrátať sama? bojím sa toho, lebo pri každom produkte mi to ukazuje aj cenu poštovného, ale keď to dám do košíku tak v subtotal sa ukazuje iba cena produktu bez poštovného. a desím sa toho, že zadám kartu a odobereme mi to veľké poštovné. a niekedy sú aj tie ceny poštovného pri danom produkte dosť prehnané. Jedna vec za 30€ a poštovne 18€ to mi príde ako dosť, keď mám asi 10 vecí od 30-50€ a ku každému osobitne ešte +20€ poštovné tak namiesto 300 ma to s poštovným výjde aj 500€ Tak som myslela, že keď mi to v Subtotal neukazuje aj poštovné tak teda asi bude zadarmo. Preto sa aj bojím, že v subtotal mi to ukáže 200€ zaplatím a zrazu mi príde, že faktúra 400€ len kvôli poštovnému. Chcela by som radšej to celé vidieť spočítané aj s poštovným predtým než to zaplatím.

autor
23. nov 2021

@ichbinich napríklad mám tam aj jednu vec za 17,53€ (+ poštovné 14,66€) Ships from Amazon.com, Sold by Amazon.com, takže predávajúci je asi samotný amazon, ale v košíku mi to tých 14,66 neukazuje len to 17,53

ichbinich
23. nov 2021

To ti bohuzial neviem povedat, lebo objednavam z nemeckeho a tych par krat z americkeho to boli "jednokusove" objednavky...
Ale verim ti, ze si netrufas to objednat, ak kazdy vyrobok stoji raz tolko kvoli postovnemu... ☹ Ci amazon potom zgrupi postovne, ked to nahadzu do jedneho balika, to ti tiez neviem povedat... ☹

autor
23. nov 2021

@ichbinich Bohužiaľ ani cez nemecký amazon mi to poštovné neukazuje :( Tam je síce to poštovné výrazne lacnejšie, konkrétne za jednu vec 2,99€ ale aj tak sa bojím to zaplatiť predtým než mi to zaráta aj poštovné, aby náhodou to poštovné namiesto 2,99 nebolo vyššie. No skúsim obejdnať jednu lacnejšiu vec a uvidím aké poštovné to nastolí a asi budem objednávať každú vec samostatne.

bilancia
23. nov 2021

mam dobre skusenosti , automaticky to v poslednom kroku vyratalo aj clo + dph podla ceny, tovar prisiel do par dni bez problemov, len mi nesadla velkost a problem s vratenim nebol tiez ,cez profil som si iba tukla na vratenie tovaru, vygenerovalo mi to stitok na DHL na vratenie a uz som len odniesla do DHL parcelshopu na vratenie, za dva dni mi potvrdili vratenie, ze do 5 dni mi bude vratena platba, az som bola sokovana, jakto clo vsetko rychlo

bilancia
23. nov 2021

nie clo ale šlo 🙂

sapetka
23. nov 2021

Ja pouzivam amazon ale nemecky. A velka spokojnost. Vec prisla stale na cas parkrat sa stalo ze to trvalo den dva dlhsie.. aj vratenie tovaru je bezproblemove..

miadi
23. nov 2021

A nedala si si Amazon prime ? Ja to mam postovne zadarmo len mesacny poplatok uz Neviem $13. Co sa oplati ked mesacne kupujes viac veci . Ked chces len raz za rok tak samozrejme nie. No ked mas toto mas aj zadarmo filmu na prime.

andreatytler
24. nov 2021

Amazon je super.
S tym postovnym... vela vyrobkov ma postovne zdarma ak kupis nad urcitu hodnotu, alebo ak si si kupila sluzbu Amazon Prime tak mas postovne zdarma prvy mesiac (ako spomenula @miadi). Ale vzdy je postovne uvedene a ked je zdarma tak je k nemu napisana 0.
Objednavat veci samostatne nemusis. Aj ked si das do kosika 5 veci a zaplatis za ne jednou transakciou, tak kazda z nich je kupovana samostatne a moze mat ine postovne alebo 2 z nich mozu mat postovne zdarma a za 3 budes postovne platit. Ono to vsetko by malo byt napisane v zozname pred tym ako kliknes KUPIT. Oni ti tie veci ani nepridu naraz, iba ak by to bola nahoda alebo by si kupovala od toho isteho predajcu.

autor
24. nov 2021

@andreatytler Áno cenu poštovného u každého výrobku vidím, len ju nevidím spočítanú so všetkými produktami v Subtotal: a chcela by som vidieť tak pospolu celú tú sumu spolu aj s poštovným.

andreatytler
25. nov 2021

A tu cenu postovneho vidis pri vyrobkoch v Checkout, alebo ked si pozeras ten konkretny vyrobok este pred tym ako si ho das do kosika?
Takto nejako by to malo vyzerat tesne pred tym ako klisnes KUPIT.
Na lavej strane je zoznam veci a pri kazdej veci je cena vyrobku na lavo a cena postovneho napravo... velakrat niekolko moznosti postovneho s roznymi cenami.
Potom uplne napravo je suma sumarum za vsetko zase vratane postovneho.
Moje postovne ukazuje 0 lebo mam nastavenu sluzbu Prime a vtedy sa postovne neplati.
Este pred tym ako sa dopracujes k tejto stranke vyplnas svoju adresu a sposob platby.
Daj fotku toho ako to mas ty.

ghostsgirl
26. okt 2022

Ahoj prosim ta vyriesila si nejako ten problem s postovnym? Lebo mne tiez neukazuje sumu za postovne celej obkednavky, len jednotlivych poloziek...dostala som sa az po krok, kde mam zadane udaje z karty a stale nic...cize to nechcem odkliknut, kym nevidim celkovu sumu