Tabuľka Excel

29. sep 2021

Ahojte, dúfam že sa vyjadrím dosť pochopiteľne a ani neviem či je to v Exceli možné.
Chcem si vytvoriť tabuľku kde si vytvorím zoznam potravín a k nim zloženie. A ide mi o to že teraz budem potrebovať napr. syr, muku, mlieko, paradajkovu omáčku, droždie… atd.
Či si to viem nejak naklikat v tej tabuľke alebo vyhľadať, s tým že mi to vyhodí zloženie celého toho receptu.
Dúfam že si rozumieme.
Tak aby mi vyhodilo nie že len syr, paradajkovu omáčku… ale aj ich zloženie.
Ak niekto vie ako a či sa to v Exceli dá budem vďačná, poprípade v nejakom inom programe ❤️

hederamonstera
29. sep 2021

Akoze zlozenie syru, paradajkovej omacky, potravin? Ci si chces spravit zoznam receptov a ked zvolis jeden recept, tak ti to vyhodi vsetky suroviny?

autor
29. sep 2021

@hederamonstera chcem si urobiť napr. Pizzu naklikam si všetky suroviny ktoré potrebujem a vyhodí mi to zloženie

hederamonstera
29. sep 2021

Ake zlozenie? Nechapem

autor
29. sep 2021

Zloženie komplet, nie len zoznam potravín ale aj ich zloženie… samozrejme ze ten zoznam aj s tým zložením si tam najskôr ručne vpisem

kaktus87
29. sep 2021

Myslíš recepty a aby ti to vyhodilo potraviny, ktoré potrebuješ?

kaktus87
29. sep 2021

Možno myslíš kalorické tabuľky?

autor
29. sep 2021

Nie len potraviny ale aj ich zloženie

autor
29. sep 2021

@kaktus87 nie kalorické tabuľky, potrebujem si vytvoriť vlastný zoznam

tncka
29. sep 2021

Zaujimave🤔

aduskatt
29. sep 2021

aha - takže dáš si pizza . vyhodí Ti kysnuté cesto a jeho zloženie, paradajkový pretlak a jeho zloženie, šunka a jej zloženie........... samozrejme, najskor si tam prácne všetky info vložíš.... tak nejak?

hederamonstera
29. sep 2021

Akoze paradajkova omacka (paradajky, cukor, sol, emulgator atd?)
No to by sa mi nechcelo😂

kaktus87
29. sep 2021

Aha už chápem, ale asi neviem poradiť

saraxyz
29. sep 2021

Ale v kalorickych by si to mala uvedené. Ak si to nahodis do Moje jedlá

autor
29. sep 2021

@saraxyz Ja si ale potrebujem vytvoriť vlastný zoznam.

saraxyz
29. sep 2021

Ja som myslela tak, že v kt si vytvoriš vlastný zoznam (zloženie je tam pridané). Či?

kaktus87
29. sep 2021

@saraxyz ale v KT je len nutričná hodnota, nie presne zloženie myslím

raffaella
29. sep 2021

Priklad:
V stlpci A bude nazov jedla, ja som vytvorila na pizzu, babovku, posuch. Kopirovanie bunky azda vies, ak nie staci dvojklik na pravy spodny roh a automatikcy sa skopci obsah do poslednej bunky vedlajsieho stlpca. Do stlpca B si nahadzes zoznam. Pridas si filter na vrchny riadok. Zafiltrujes a that's it. Ja osobne milujem Pivot tables (kontingencne tabulky), druhy obrazok je priklad z toho. Da sa to jednoducho, len cez Insert Pivot table.

saraxyz
29. sep 2021

@kaktus87 aj aj. Napr pečiem rožky, tak si nahadzem suroviny
Mám tam suroviny, počet gramov a aj nutričné hodnoty

raffaella
29. sep 2021

@saraxyz urcite, ja tiez pouzivam KT. Pouzivat excel na pocitanie nutr. hodnot je nonsens ked existuju KT 🙂 A to excel je moja laska.

kaktus87
29. sep 2021

@saraxyz @raffaella tiež som najprv myslela KT, ale autorka asi chce zloženie napr. Bebe kekse - Pšeničná múka, cukor, palmový tuk, repkovy olej, škrob, kypriace látky, emulgatory....atď. toto v KT nie je, či?

hipuska
29. sep 2021

Asi myslí tak, že keď bude robiť paradajkovú omacku....potrebuje pretlak...tak jej vyhodí zloženie pretlaku. Napr.ak by dakto mal alergiu na niečo, tak si to vie hneď podľa komplet zloženia pozrieť

raffaella
29. sep 2021

@kaktus87 pokiaľ viem nie je

autor
29. sep 2021

@hipuska áno presne tak,
@kaktus87 áno zloženie potravín
Super že sa chápeme 🙂

autor
29. sep 2021

@raffaella ďakujem, už mi došlo že musím tu potravinu skopírovať ku každej položke aby mi to správne ukazovalo… a prosím ta viem si to potom niekde vyfiltrovat… nech mi výpiše spolu zloženie len vybraných jedál?

kaktus87
29. sep 2021

@raffaella možno by sa dal do tej tvojej tabuľky ešte pridať tretí stĺpec s tým zložením, ale tak dobre pivotky neovládam🙂

saraxyz
29. sep 2021

@hipuska áno, už mi doplo 😉

raffaella
29. sep 2021

kludne aj 3. stlpec si vies vytvorit, analogia je ta ista, t.j. v predch. stlpci musi byt potravina skopirovana dole. Na viac dat je idealna Pivot table, vzdy po pridani do zoznamu si ju refreshnes a mas. Alebo teda potom iba jednoducho filtrovat.

autor
29. sep 2021

@raffaella ďakujem, aj tak som z toho ešte trochu Maďar ale som o krôčik ďalej

raffaella
29. sep 2021

odporucam na cokolvek z excelu google, da sa tam najst ozaj vstko.

autor
29. sep 2021

@raffaella googlila som, aj v pomocníkovi som pátrala a vlastne chyba bola že som písala rovno potraviny ako hlavičky a zloženia do stĺpcov pod to, a vyšiel mi mix všetkého 🙂 ale už som to trosku pochopila.