Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vymáhanie pohľadávok

Peniaze
vp_2959
22. máj 2020

Dobrý deň, chcem sa s vami poradiť s sms čo mi dnes prišla. Aký máte na to názor alebo skúsenosti?

malinoismum
22. máj 2020

Názor? - Zaplať čo máš a neposunú to ďalej na vymáhanie.

fokuska
22. máj 2020

Skusenost nemam - svoje zavazky platim.
Nazor - ak as vo VUBcke nejaky dlh, tak banka najprv posiela upozornenie, upomineku, vyzvu a ak nezaplatis ani nereagujes a nemas zaujem s bankou sa dohodnut, tak vtedy to zacnu vymahat.
Takze ak dlhy mas, tak co sa cudujes?
Ak ziadny dlh nemas, tak sa mozes na sms vykaslat...

bubblegum7
22. máj 2020

To už nebude náhodou exekútor ?

malinoismum
22. máj 2020

@bubblegum7 Ten nepíše SMS, napíše bud o strhavani zo mzdy alebo list o poslednej vyzve - ak neplnis -TEN VYKONAVA, to znamena EXEKUUJE 🙂 intrum je vymahacska spolocnost ktora mu predchadza .... 🙂))

vulka
22. máj 2020

To je podvod ako vyšitý.

malinoismum
22. máj 2020

@vulka Nemáš pravdu.... Intrum je registrovana vymahacska spolocnost. aKO SI prisla na to ze je to podvod?🙂

malinoismum
22. máj 2020

Autorka podla mna vie o com je ta SMS, VUBka je isto predtym informovala viacerymi vyzvami...

malinoismum
22. máj 2020

@vulka Trochu si onich precitaj... potom hodnot - https://www.intrum.sk/klienti-firemne-riesenia/...

veronika65
22. máj 2020

Môže to byť podvod. Chvíľu som pracovala v ČR a žila na ubytovni. Tým pádom som tam nemala nahlásený žiadny odber a predsa mi prišli podobné smsky, raz s dlhom za plyn, druhá dlh za elektrinu. Samozrejme som nič neplatila, keďže to bol jasný odrb. Možno aj tu niekto skúša či sa ľudia chytia a zaplatia.

malinoismum
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinoismum
22. máj 2020

Ale no..... @veronika65 Ja mam s INTRUMom skúsenosť... a pracujem pre VUB 🙂
Znovu opakujem :
Autorka podla mna vie o com je ta SMS, VUBka je isto predtym informovala viacerymi vyzvami...

veronika65
22. máj 2020

@malinoismum v tom prípade by mala prevziať zodpovednosť za svoj dlh a uhradiť ho ak nechce mať problémy. A dupľom ak jej už posielali výzvy a ignorovala ich.

malinoismum
22. máj 2020

@veronika65 Presne tak. VUB sa s klientom vždysnaží o zmier... A Poviem ti, trpezlivosti má na rozdávanie, klienti často nereagujú... A potom to posúvame. 🙂 žiaľ

veronika65
22. máj 2020

@malinoismum občas si ľudia asi myslia, že sa na ten dlh zabudne 🤦‍♀️ sama nemám žiadne dlhy, všetko sa snažím mať vyplatené čím skôr preto je mi zmýšľanie takých ľudí úplne cudzie 🤷‍♀️

malinoismum
22. máj 2020

@veronika65 Aj ja sa vždy snažím a ked náhodou sa nedá alebo zaplatím až v deň splatnosti vždy sa ospravedlním, trebamať akočistý štít, tak aj poriadok vo veciach a najma finančných 🙂

vp_2959
autor
22. máj 2020

@malinoismum ja ani žiadne dlhý nemám ani nič tak preto tomu nerozumiem co chcú odomna. Som zúfalá.

malinoismum
22. máj 2020

@vp_2959 a volala si im? Ja si bezne overim ak mi niečo príde že o čo vlastne ide a aky dlh mam... poštu si nemala napr. minuly rok od VUB?

malinoismum
22. máj 2020

@vp_2959 Zavolaj na 0850 123 000... a budes dlhsie cakat ale over si to...

janka_266
22. máj 2020

@vp_2959 čo tak kontaktovať Intrum nech Vám poskytnú informácie a podklady k tomu dlhu?

evitka83
22. máj 2020

@vp_2959 ved ich poziadaj o cislo uverovej zmluvy, na zaklade ktorej ziadaju prachy. Ked si nic nepodpisala, nemas byt preco zufala. Pokial nemas podareneho manzela, ktory vzal uver bez tvojho vedomua 😉

basullinka
22. máj 2020

A čo tak zdvihnúť telefón a obvolať VÚB a následne Intrum, aby si sa dozvedela viac? Riešenie nie je hrať mŕtveho chrobáka. Ak nič nedlhuješ, nemáš dôvod sa báť im zavolať a riešiť to.

gabrielkaa
22. máj 2020

@vp_2959 Intrum posiela listy. Toto je odrb.... nereaguj proste...

malinoismum
22. máj 2020

@gabrielkaa omyl intrum do istej výšky niekedy informuje aj SMS. Ak nechce reagovat, nech nereaguje . Raz si ale na teba po zrátaní úrokov a poplatkov za vymáhanie spomenie 🙂

malinoismum
22. máj 2020

@janka_266 INTRUM ju odkaze na VUB. Preto som jej hneď dala linku na VUB. Často ani sám exekútor nepošle v prílohe nezapl. Faktúry (napr pri SPP.) - nakazu jej, aby žiadala od pôvodného veriteľa.

misulka1989
22. máj 2020

@vp_2959 urcite bez dalsiehi neplatit, najskor si to overte priamo v spolocnosti, resp. na uvid staci overit cislo odosielatela ;)

gabrielkaa
22. máj 2020

@malinoismum možno máš pravdu, ale raz keď viem, že banke nič nedĺžim a ani banka mi nič “nepripomína” na splatenie a zrazu tato inkasná spoločnosť....neviem teda či ma zakladateľka temy tak veľa dlhov že “zabudla” alebo je to podvod ...

sovica
22. máj 2020

Myslím, že @malinoismum má pravdu. Mrknite sem:
https://www.intrum.sk/zakaznici/dostali-ste-od-...
V správe (SMS) by ste mali mať uvedené aj nejaké číslo, cez ktoré si môžete pohľadávku skontrolovať - overiť.

aylinn
22. máj 2020

Ja sice nemam slovensku banku ale nam tiež prišla smska tu v spanielsku z "nasej banky" ze nasa karta bola zablokovana a bol tam odkaz na nejaku stranku kde pytali peniaze za odblokovanie. A bol to podvod. Pretože je korona a každy skuša čo može a kto sa necha odžubať. Smska prišla pod menom banky ale ked sme pozreli vsetky smsky z banky tak chodili pod uplne inym menom. Takze podla mna nieje problem spravit podvod v mene intrum. 🙂

malinoismum
23. máj 2020

@gabrielkaa ... a preto treba overiť 🙂 chyba sa stat môže však od toho sme ľudia, ale samé sa nič nevyrieši 🙂 ja by som už volala aj pápežovi lebo na tieto veci si dávam sakra pozor, už len za to, do akými astronomických čísel môže aj smiešna suma nárast (netvrdím, že toto je smiešna suma 🙂)

milanm_
23. máj 2020

Mne od Intrumu pred 3 rokmi prisiel mail, kde pisali o dlhu + tam bolo aj "cislo konania". Okamzite som im volal. Ani som nemusel nic diktovat maju premakany IS kde telefonistka hned vedela kto som podla mojho telefonneho cisla ( som kukal jak vyorany). Bol to dlh vo vyske 5€ po zruseni Zuno banky... (nenechal som na ucte drobne pred zrusenim uctu, tak sa nemali z coho zaplatit posledne poplatky). Povedala mi C. U. a VS. Urobil som prevod a bol pokoj.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre