Boli ste v múzeu Harryho Pottera v Londýne?

7955288440
12. dec 2017

Ahojte, chystáme sa na jar do múzea Harryho Pottera, potešila by ma akákoľvek rada, skúsenosť či zážitok, čo určite áno, čomu sa naopak vyhnúť, čakačky, hlavne teda doprava z Londýna priamo k múzeu 🙂 Veľká vďaka

terezia32
9. jan 2018

@bosorkabb to vobec nevadi na ake meno to je. Nam to kupovala teta zijuca v UK. Bolo to na jej meno a nebol s tym ziaden problem.

bosorkabb
9. jan 2018

@terezia32 ja to mam v instrukciach k lístkom ktoré prišli poštou tak neviem. Aj keď možno len namatkovo kontrolujú, budem vedieť v piatok.

radusiq
9. jan 2018

@lucik194 slubila som dat vediet o vystave, tak bola fajn, nostalgicka - vela Rowlingovej rukopisov a kresieb, vela povodnych ilustracii atd. Dost malo interaktivneho co by zabavilo deti, maly sa nudil, tym padom som si to ani ja nepresla do takeho detailu ako som chcela, ale nelutujem fajne bolo. Darcekovy obchod predrazenejsi ako v studiach. Potom sme skocili na King's Cross, ze ukazeme malemu nastupiste 9 a 3/4 ale tam boli rady ake som vzivote nezazila - este aj do obchodu sa stali rady.

bosorkabb
9. jan 2018

@radusiq my sa chystáme v piatok. Ako ste sa tam prepravili?

zuzuzu3
9. jan 2018

@bosorkabb už sme to vyriešili 🙂 Kúpila som len tri lístky, pre mňa a moje dve dcéry. Veľmi sa tešíme, už nám prišli aj domov a jednotlivé lístky nie sú na meno (teda aspoň som si nevšimla, že by to tam bolo napísané), bolo tam len že detský alebo dospelý.

zuzuzu3
9. jan 2018

@radusiq prosím Ťa, darčekové predmety sa dajú kúpiť aj priamo v štúdiách aj potom v nejakom darčekovom obchode ?

bosorkabb
9. jan 2018

@zuzuzu3 ja na nich mam meno manžela. To on objednával tak neviem či to tam napísal on alebo ako.

lucik194
9. jan 2018

@radusiq dakujem za info 👍

radusiq
9. jan 2018

@bosorkabb na tu vystavu v British Library sme sli autom, ale je to hned pri stanici King's Cross St. Pancras a Euston, kopa busov...velmi lahko sa tam dostat. Potom odtial peso asi 5 minut je stanica King's Cross kde je to nastupiste 9 a 3/4. Pri oboch je drahy darcekovy obchod.

Studia - tam sme tiez sli autom ale da sa tam dostat metrom a potom od metra ide ich vlastny tematicky zamerany autobus - vraj je to tiez super. Priamo vo vnutri nemas suveniry na predaj, az ked prejdes prehliadku vychod je cez darcekovy obchod.

Inak ak by ste skocili do hocijakeho obchodu Primark, tam predavaju Harry Potter oblecenie a suveniry za zlomkove ceny...necakaj nejaku uzasnu kvalitu ale podla mna je primerana ja mam odtial toho kopec (a kedze mam po 30tke nosim to na doma tak ta kvalita ma netankuje :D)

radusiq
9. jan 2018

baby inak skontrolujte si ci to co vam prislo su listky alebo len potvrdenie. Ak potvrdenie, tak listky si este budete musiet vyzdvihnut a ak dobre pamatam do toho stroja som musela dat tu kartu ktorou som platila...

bosorkabb
9. jan 2018

@radusiq ja mám lístky. Práve som pozerala.

bosorkabb
9. jan 2018

@radusiq ďakujem.

7955288440
autor
24. jan 2018

a ako dlho približne trvá prehliadka ?

bosorkabb
24. jan 2018

@7955288440 tak už sme sa vrátili. My sme tam pobudli cca 2 hodiny možno viac. Nám sa veľmi páčilo stojí to za tie peniaze. Obchod je trochu predražený.

7955288440
autor
24. jan 2018

@bosorkabb pozerala som ten obchod cca čo tam je, no moje deti sú už väčšie tak takým tým plyšákom sa hádam vyhneme, ale niektoré z tých tričiek, paličku alebo prívesok by som si na pamiatku určite kúpila 🙂
a fotiť sa tam dá všade ? na lístkoch máme napísané že sa kontrolujú tašky, vrecká, je možnosť mať pri sebe nejakú vodu ?

bosorkabb
24. jan 2018

@7955288440 jasné vodu v pohode. Kontrolujú hlavne na zbrane a také veci. Fotili a natáčali sme všade. Dokonca sa dá aby ťa oni od fotili. Stojí to od 7 libier. Dostaneš plášť a odfotia ťa.

7955288440
autor
24. jan 2018

@bosorkabb a ten Harry Poter bus tiež treba vopred objednať lístky, či to stačí v deň prehliadky ?

bosorkabb
24. jan 2018

@7955288440 my sme platili na mieste. Ale šli sme metrom a až na stanici nasadli do autobusu.

7955288440
autor
24. jan 2018

@bosorkabb ale myslím tak, že keď prídeme - či bude volné miesto v buse - či to chodí priebežne ?

bosorkabb
24. jan 2018

@7955288440 ak myslíš autobus na Watford Junction tak tam chodí kazdých 10 minút a celkom prázdny bol. Takže v pohode.

7955288440
autor
24. jan 2018

@bosorkabb vdaka 😍

7955288440
autor
24. jan 2018

@bosorkabb no neviem názov - myslím Harry Potter bus ten poschodový čo nás dopraví pred múzeum, tak som myslela že či keď prídem na stanicu kúpim rovno lístky, či sa vôbec dostaneme do toho busu 🙂

bosorkabb
24. jan 2018

@7955288440 jasné že áno. Lebo je aj autobus ktorý chodí priamo z Londýna. Tam treba lístky dopredu. Hlavne si premyslite cestu. Lebo tam kde je múzeum nechodí metro ale vlak (vyzerajú rovnako)

7955288440
autor
25. jan 2018

@bosorkabb takze na HP bus kupim listky aj tesne pred nastupom ano ? Ten bus priamo z Londyna ma nezaujima, x
Chceme ist prave tymto 👍

bosorkabb
25. jan 2018

@7955288440 ak budeš do neho nastupovať na stanici Watford Junction tak netreba dopredu lístky.

bosorkabb
25. jan 2018

@7955288440 ak si kupovala lístky cez net do múzea tak ti príde email z inštrukciami ako sa tam dostaneš.

zuzuzu3
24. feb 2018

Čaute baby, tak už sa to aj nám blíži, nabudúcu nedeľu ideme konečne do štúdií. Pozerala som si na mape ako sa tam dostanem. My určite prídeme vlakom na Kings Cross. Ale ten štúdiový autobus Harry Potter ide pravdepodobne až z Watford Junction. Ako sa najlepšie dostanem na Watford Junction ? Ukazuje mi, že až sem metro nejde. Alebo ste išli inou kombináciou ? Ďakujem 🙂

bosorkabb
24. feb 2018

@zuzuzu3 áno ten autobus až z Watford Junction ide. Metro tam nejde, ale vlak áno. Viem že sme prestupili niekde na vlak. Pozor na to teba zvlášť lístok. Poradili nám na stanici metra ale info dostaneš aj na stanici.

zuzuzu3
24. feb 2018

@bosorkabb Super, ďakujem za odpoveď 🙂 Asi si dáme väčšiu časovú rezervu 🙂

bosorkabb
24. feb 2018

@zuzuzu3 treba sa veľa pýtať, sú veľmi ochotný. Existuje celodenný lístok metro plus až na Watford Junction. Oplatí sa kúpiť. Kúpiš v metre. Zadarmo si zoberte mapku a tam je trasa. Plynule prejdete z metra na vlak, dokonca stojí na rovnakom mieste.