Boli ste v múzeu Harryho Pottera v Londýne?

7955288440
12. dec 2017

Ahojte, chystáme sa na jar do múzea Harryho Pottera, potešila by ma akákoľvek rada, skúsenosť či zážitok, čo určite áno, čomu sa naopak vyhnúť, čakačky, hlavne teda doprava z Londýna priamo k múzeu 🙂 Veľká vďaka

7955288440
autor
28. feb 2018

@radusi

@bosorkabb ten bus cca aka je cena ?

bosorkabb
1. mar 2018

@7955288440 tuším 2,5 libri cesta tam aj späť

7955288440
autor
1. mar 2018

@bosorkabb dakujem uz sme to nasli. V nedelu ideme tak dufam ze vyjde aj pocasie 👍

katlenad
13. mar 2018

Ahojte. Aj my sa chystame, mohli by te poradit nejake ubytko v Londyne? Zatial som stratena v ponuke

bosorkabb
13. mar 2018

@katlenad záleží či idete len kvôli múzeu alebo aj pre niečo iné. My sme bývali pri hyde parku. Mali sme blízko metro aj autobus. Hľadali sme na booking.

ibrunova
13. mar 2018

@katlenad My sme boli ubytovaní v Bankside House, objednávali sme cez booking.

katlenad
13. mar 2018

@bosorkabb predlzeny vikend. Takze obzriet aj nieco dalsie. Vobec neviem na ktoru cast sa orientovat. A bez deti.Mozes povedat kde ste boli? Vdaka

katlenad
13. mar 2018

@ibrunova dakujem, pozriem

bosorkabb
13. mar 2018

@katlenad orientuj sa okolo hyde parku a stanice paddington . Tak aby metro bolo blízko. Večer pošlem link kde sme boli mi. Na ktoré letisko máte prilet a odlet? A transfer do a z letiska? A čas odletu domov?

katlenad
13. mar 2018

@bosorkabb dakujem 😊 vyzera to zatial na Luton, kedze z KE sa inde nelieta. Este raynair z BA a ten ma vecerny prilet spat. Ale nechce sa mi potom vlakom do KE. A do KE leti spat rano o siestej. Takze tiez nie velmi vhodny cas. Stale rozmyslam ze ako to vyhutat 😊

sarinka2012
13. mar 2018

Ahojte, nas čaka vylet na Veľku noc do Londina a sučastou su aj študia Harryho Pottera, všetko mame zabezpečene len čo by ma zaujimalo su ceny v darčekovom obchode a či sa tam dá bežne platiť kartou popr. kreditkou ak s tym nerobia problem. Z cien ak si niekto spomínate by ma zaujiali hlavne sladkosti ( fazulky, žabky...) a čo sa veci tyka tak šal, prutik, plyšova Hedwiga a pod. 🙂 Ďakujem moc, pomoze mi to spravit si rozpočet :D

zuzuzu3
13. mar 2018

@sarinka2012 Ahoj boli sme minulú nedeľu. Šále stoja okolo 27 libier, fazuľky mali také väčšie balenie (nie tie malé ako tic-tac) za 9, prútik sme kupovali za 27 libier, staršia dcéra chcela slizolinské tričko s krátkym rukávom a to bolo za 29 libier, tričko na mladšiu dcérku stálo 18 libier, plyšáci tí väčší sú tušim po 30 libier ... Tie plášte boli tiež dosť drahé, tuším až okolo 79 libier. Ja som si dala rozpočet 100 libier a platila som 99 🙂

sarinka2012
13. mar 2018

@zuzuzu3 ďakujem moc! veľi mi to pomohlo, presne to som čakala že tých cca 100 libier tam minieme za suveníri 🙂 a samozrejme fazulky očakava polka rodiny že donesieme 🙂 ale už sa tam veľmi tešime

radusiq
13. mar 2018

@sarinka2012 ak nezijes v UK (ak ano tak urcite vies a ignoruj ma 🙂) odporucam zbehnut do Primarku - siet obchodov s (lacnejsim) oblecenim, maju licenciu na HP takze kooopu suvenirov tam nakupite za celkom v pohode ceny.
https://www.primark.com/en/features/women/2018/...

V darcekovom obchode v studiach je samozrejme vsetko kvalitnejsie a je tam toho kopa, ale mozno by som zvazila skusit Primark este pred cestou do studii, kupit si co sa vam paci, a potom vas uz nebude tak lakat tolko minut v studiach...

bosorkabb
13. mar 2018

@sarinka2012 tak ako píše
@radusiq popozeraj v primarku je tam toho dosť s tematikou harryho pottera a ceny super.
@katlenad tak toto neporadím. My sme leteli z BA ráno a prílet tiež ráno. Popozeraj transfer z letiska do Londýna a podľa ich trasy nájdi ubytovanie. Veľmi si to tým ulahcite a transfer objednaj dopredu vyjde lacnejšie.

radusiq
13. mar 2018

@katlenad na ako dlho idete a co vsetko chcete vidiet? A aky mate cca rozpocet? Transfery z Lutonu mate bud busy na Victoria station alebo sa da vystupit okolo Marble Arch (Hyde Park), alebo mozte ist vlakom - zo stanice ide kyvadlovy bus kazdych par minut (fialovy nizkopodlazny, to budes vidiet), je to 5 minut a nemas kde zabludit. Vlak stoji potom v Londyne na St Pancras Station (hned vedla Kings Cross, rovno mozte ist pozriet nastupiste 9 a 3/4), odtial je lahko sa dostat vsade - ako do centra tak aj dalej, vacsina trati metra tadial prechadza. Dalej ten vlak pokracuje na Blackfriars a City Thameslink - vychodna cast centra. Je to skor financne centrum, ale aj z tej strany je co vidiet, je to blizko Temze takze aj tam by ubytko nebolo zle. Okolo Victorie a Marble Arch budes mat asi problem najst ubytko ktore by bolo cenovo ok a nevyzeralo hrozne alebo nebolo uplne miniaturne.

7955288440
autor
14. mar 2018

@sarinka2012 ahoj, jasne vsade sa da platit kartou, su tam rozne atrakcie ktore si doplacas, fotky v obleckoch 20 libier, video na metle 25 libier, palicka stoji 30 libier, fazulky 10 libier, lizatka po 5, sal cca 50 ako ktory .... Platis aj za bus 10 libier za 4 osoby obojsmernny listok. Uzite si to je to fakt parada 👍

malasandrika
1. sep 2018

Ahojte, prosím Vás, ktoré ste absolvovali štúdia s deťmi, je reálne tam íst so skoro dvojročným dieťaťom?

zuzuzu3
1. sep 2018

@malasandrika Ahoj, no reálne to je, ale pokiaľ ho nebudeš mať na rukách, tak z kočíka nič moc neuvidí a hlavne je tam prítmie, niekde až tma (v zakázanom lese), takže asi dosť strašidelné. Je tam aj dosť ľudí, takže pobehovanie okolo teba asi dosť nereálne. Pokiaľ ho máš kam dať, tak by som ho radšej nebrala, ale pokiaľ nie, tak to spolu určite zvládnete 🙂

malasandrika
1. sep 2018

@zuzuzu3 ďakujem, dúfala som, že napíšeš, že sa to dá zvládnuť aj s tak malým dieťaťom 😅😅

bosorkabb
1. sep 2018

@malasandrika ja som tam videla aj malé deti, ale buď v nosičoch alebo mali také ako voditka (ako sú pre psy). Lebo ako píše

@zuzuzu3 je tam miestami až tma a v tom lese musíš aj pod nohy pozerať, lebo tam sú akože korene stromov.

malasandrika
1. sep 2018

@bosorkabb čiže sa tam nedá ísť s kočíkom? 😫

bosorkabb
1. sep 2018

@malasandrika tak dá, ale sú tam tie korene a v tme. Ja by som kočík nebrala. Nemáš možnosť zobrať nosič?

malasandrika
1. sep 2018

@bosorkabb mám, ale malá mi v nosiči už štrajkuje, no asi vezmem aj nosič aj šatku aj kočík a budem improvizovať 😂

bosorkabb
1. sep 2018

@malasandrika dobrý nápad, tuším je tam úschovňa batozin čo si spomínam.

malasandrika
1. sep 2018

@bosorkabb ďakujem za informácie 🙂

katlenad
1. sep 2018

@malasandrika ahoj, my sme tam boli v juni. Urcite je to bezbarierove, ked sme tam boli bol tam jeden pan na voziku a dal v pohode aj zakazany les. Na druhej strane ale, neviem si prrdstavit ako to zvladne dvojrocne dieta. Miestami dost strasidelne, hned na zaciatku vas zavru asi 100 ludi do tmavej miestnosti, kde je intro. Potom asi 10 minutove kino v kinosale a tak idete do priestorov, kde uz idete po vlastnej osi. Neodradzam, len informujem, aby si vedela co mozes ocakavat ;)

diorka
13. jan 2020

@radusiq ahoj, prosím ta, z Euston station mi ukazuje ďalej vlakom na Watford Junction station, chcem sa spýtať, platí nám tam aj Oyster karta? Dakujem

radusiq
14. jan 2020

@diorka ano jasne na vsetky metra plati