Čo pre vás znamená chodenie na ihrisko?

zicon
4. sep 2009

Keďže som počul viaceré názory na detské ihriská od tých, že niektorý sa im vyhýbajú niektorý tam chodia len kvôli dieťaťu, niektorý vyhľadávajú také kde niesu deti, niektorý zase ich zbožňujú a vyhľadavajú tie isté ihriská ani nie kvôli svojmu dieťaťu ale kvôli jeho kamošom.

Nuž a môj názor je takýto:

Ja si osobne myslím, že ihriská sú dôležité kvôli socializácii dieťaťa, jeho základným väzbám a vzťahom s rovesníkmi. miesto kde pod miernym dohľadom ho môžeme nechať samé, realizovať sa, riešiť konflikty, radosti, bláznenie sa. Naučiť sa že nie všetko je moje. Naučiť sa spoznávať gravitáciu.

A pre mňa: oddychovka, možnosť porozprávať sa i nými rodičmy. Prečítať si niečo. atď.

zicon
autor
7. sep 2009

My mame ciste ihriska a rodia sa naich napriklad folklorne kruzky, futbal oteckov atd. Ale zase to su Krasnany

laculik
7. sep 2009

asi je aj iny pocit, ked tam ides zicon po praci ako oddychnuty otecko, usmiaty s vedomim ze zajtra ides do robky a bude pokoj. Ale ked som do roboty nechodila a makala len okolo malej a povinne na ihrisko, a vsetko co s tym suvisi, tak grcanicaaaaaa. Je to prijemnejsie raz za cas vyvencit, ako otrocky denne a dokola. Cize chapem tvoj pozitivny pohlad - vymyslat si folklor a futbal oteckov. Aj ja by som si rada vymyslala v tom case "futbal" mamiciek, bohuzial po celom dni na panskom som bola rada, ze dycham. Zato, odkedy som v praci tak mam cas na vsetko a chut do vsetkeho. Ale to uz je do inej temy... 😎

najjulinka
7. sep 2009

My mame suprove ihrisko tu pri bloku.. nie len že je nove a travnik ešte čistulinký, že aj najmladšiu vypustim štvornožkovať, ale aj zložením... Ja mám detičky mulatsku, ciganske, blondate , v pestnstve i v profi... A na nase ihrisko chodia okrem "bežných" detí aj deti šikmooke, ciganske, v prof, v pestunstve, v adopcii.... Takže naše ihrisko vobec nie je také to klasické... proste je ako z amerického filmu, kde sa to hemží farbymi a zvyklosťami 😀 😀 😀 😵 Ale nechodíme vždy na to isté.. striedame ihriská... na tom našom okrem našich dvojičiek nie su žiadne iné.. prevladaju deti skolkarske (o rok starsie od nasej Lucinky) a tak chodíme aj na iné, kde su rovesníci (dvojročne deti neurekom - prevaha) a su tam aj dvojročné dvojičky. .takže vsade tak dobre zapadneme... 😉 a ame rozne ihriská.. v každom su ine preliezky, dakde pieskovisko je a dakde nie... takže je si z čoho vyberať 😉 Deti si tam požičavaju veci a tak sa vyhráme stale s čímsi novým 😉 (no a Lucinka tradične vždy aj nejaké nove jedlo navlači do kočíka 🤐 😕 😅 😔 🙄 , ale aj to je fajn, lebo tak sme kedysi priši na to, že tyčinky možu byť a hned nam aj bolo poradene kde ich kupiť 😀 😀 😀 )

laculik
7. sep 2009

mna to proste nebere 🙂

magimary
7. sep 2009

ani mňa, fakt... ale kedysi, keď som mala len tobka, tak som tam chodila (nei veľa, skôr málo,ale chodili sme), mala som tam spolužačky, čo mali deti ako ja tobka...ale teda, moc mi to tam nesedelo... a napokon nad to všetko sú tie veci (nečistota, nočné mačky 😝 😝 😝 ), čo hovorila mixka..
aj naše ihriská sú na pohľad čisté (a novovybudované), ale kde máš záruku (keďže nie sú ohradené), že sa tam v noci nevyšpiní tona mačiek?!? (a som si teda istá, že vyšpiní..., ve´d kde inde sídliskové mačky...?)
ale našťastie, toto už vôbec nemusím riešiť... 😉

najjulinka
7. sep 2009

no niežeby to bola slasť laculik... ale my bývame v byte... a dakde ich vypustiť musim.. ihriska su ohradene.. .a je fakt, že je to aj o tej partii čo tam je.. raz nejak na našom ihrisku som doobeda nadabial na neaké predpiové mamičky a aj ked ku mne osobne boli milé, ale proste taký vacsi chalanisko si tam kopal loptu... a odrazena lopta trafila Lucinku,a le len šuchla.. ja som sa zlakla,a le nič sa nestalo, Lucka si ani nevšimla pomaly... a oni hned, že kto ma nastarosti toho chalana ... a pritomhned išiel z ihriska von.. on s tou lptou aj išiel von, len si ju cestou proste kopal... vsak aj moje decká vyrastu a neratam s tým, že budu počuvať na jedno slovo, vsak ani teraz nepočuvaju... tak stane sa proste... ale tie maminy to mali išli riešiť a ž si tam šepali, že hrozne, že na neho nikto nedava pozor.... a pri tom išlo o moju Lucinku a vedela som kto dozerana toho chalana a keby som to chcela riešiť, tak to riešim... ale neblo čo... jeho dozr bol s mladším pri hojdalke... len to ťažko pochopia maminy čo za jedným malým zadkom behaju.... 😒 ale nastastie aké sa mi stalo len raz....... ale viem, že dakde sa to takými maminami hemží....

laculik
7. sep 2009

ja som chodila s malou na ihriska, kde bol a doteraz aj je dozor. normalne tety dochodkyne, pohrabali a vycistili rano, odomkli, cez den upozornovali velkych nech davaju pozor na malych, nech nekopu loptu, pubisov nech nehulia a neolizuju sa a vecer zasa zamkli.

najjulinka
7. sep 2009

fuuu tak taký dozor.. .chudáci ani jazykajdy si nemohli dať 😀 😀 😀 😔 😔 😔

mixka
7. sep 2009

fiha laculik, to kde su take super ihriska ??? lebo tieto dubravske to je ziva katastrofa 😠

najjulinka
7. sep 2009

pri nejakm starobinci.. 😉 to maju aby sa nenudili... ale inak mna by dochodkyne odradili. ..tie zvyknu kafra do výchovy...

mixka
7. sep 2009

jezis, to ja mam s dochodkynami zle skusenosti, lebo ked zacnu na baby tuti muti a zacnu ich hladkat na tvar, ze ake ste zlate... by som ich vrazdila 😠

laculik
7. sep 2009

V centre su, jedno je Slubekova zahrada - Slubecka, vedla Kozej ul, vstup z Palisad a druhe je pod Obchodnou, vstup je z toho trhoviska - čínske veci. Akoby odzadu Nemocnice sv.Alzbety.
A dochodkyne su vtipne, mamicky si isli nakupit a oni postrazili. Alebo ak sme zabudli formicky (a super matky roka na nas zazerali), tak nam teta dochodkyna pozicala plno, co sa jej tam za starocie nazbieralo.

najjulinka
7. sep 2009

No mne jedna dochodkyna raz na ihrisku, ked som zdvihla Marketku na ruky, že nech ju nenosim, lebo si zvykne... No coment... akože Marketka bola u nas mesiac vtedy... Nebola na ukach nosena v domove a ženská videla, že nemam len Marketu, tak asi ani u na nie je toho nosenia až tolko dopriane... a poradila mi nech ju dam na em, že aspon trošku pochodí.... ťapa... no čo na to povedať... mala k nam prist na navstevu ako Marketa pol dna stravi valanim sa po zemi s revom.... no ale dochodkyna sa vyzna...

mixka
7. sep 2009

juli, to my mame jednych kamaratov takych iniciativnych, ze deti u nich na chate spali 1x cez obed v cestovnych postielkach, lenka hytila hystericky plac, lebo bola uplne mimo z toho, ze kde to je, nepoznala to hore na povale, kde mali postielku a pani domaca do mna hucala, ze nechod za nou, ona prestane 🙄 som mala chut ju poslat kade lahsie... a ked som prisla za nimi, lenka sa az zadusala od placu, sople a slzy na celu tvar a hotova bola chudatko ☹ ale jak ma zbadala sa zacala ukludnovat a nakoniec pospali samozrejme. cize tiez "milujem", ked mi niekto dava rady, ktore si nepytam...

najjulinka
7. sep 2009

no ja niekedy necham revať.. ale tiež si poznam kedy ano a kedy nie... proste nekecam ani inemu do toho....

mixka
7. sep 2009

ako doma nebezim ku kazdemu zamrncaniu, ale toto bol fakt hystericky rev z vydesenia. a ja byt dieta, ktore sa boji lebo je niekde, kde to nepozna, tiez sa potesim, ked pride mama alebo otec. a presne ako pises, neradim druhym, co si maju so svojim dietatom robit, kazdy nech si vychovava podla seba a svojho uvazenia, lebo si svoje dieta pozna najlepsie.

zicon
autor
8. sep 2009

Nase ihriska su o medziludskych vztahoch, obchodovani, hrani sa deti, ziadne supermamy, ale obycajne baby a chlapy a chodime tam nie si oddychnut, ale aby nase deti boli vonku.

laculik
8. sep 2009

tak to mas stastie zicon, potom je fakt radost chodit na take miesto!
a vrat sa ku nam do temy!!!!

bubba
8. sep 2009

ihriska o obchodovani??to ako co sa tam preberaju bussines plany??

ja nerada chodim na ihriska z tychto dovodov :
1.supermamy obtazuju moje dieta ich pomocou ktoru nepotrebuje ,zatial co ich dieta vii dolu hlavou na hojdacke a nema im kto pomoct a ked im vysvetlujem ze SOM TU pri mojej dcere a pomaham jej ked treba tak sa vzdy najde nejaka ina...no co uz

2. neznasam spinave verejne pieskoviska
3. vzdy sa najde nejaky spratek co mojej malej nasype na hlavu piesok raz aj do oci to som sa musela znizit a utekat s nou do najblizsiej zahulenej spinavej krcmy(no dobre trochu prehanam) 😀 na wc aby som jej povymyvala piesok z oci

4. matky chodiace na ihirska s detmi sa nevenuju svojim detom ale sebe medzi sebou a videla som vaznejsie urazy...

5. ale chodime tam kedze je to pre moju malu vyslovena radost 😅 takze ja to musim dajako pretrpiet...kazdy den ideme aspon raz na nejake ihrisko a v lete chodime do MC (tiez forma ihriska akurat ze vnutri)

o det.ihiska sa nikto nestara nikto preliezky necisti,nikto ich neopravuje a kedze nase nove preliezky dla europskej unie naordinovane su tak na rok z dreva a plastu (kovove su vraj nebezpecne 😅 ) tak hrozia zadery v ruckach,pady na prelomenej hojdacke,..atdatd...stare zlate dobre kovove preliezky....ach jaaaaj 😀

zicon
autor
8. sep 2009

Inac v pondelok su podvecer na ihrisku najme mamicky ocovia hraju futbal, v utorok a stvrtok zase oteckovia, mamicky hraju basket a maju brusne tance.

aneeetka
8. sep 2009

Zicon ja chodím pravidelne každý deň na ihrisko však mám malé detičky ktoré sa tam vybláznia pohrajú sa a potom ideme domov. Najstaršia Alexandra tam chodí von s kamoškami len tak kecať alebo tiež s partiou vyvádzať voloviny... 🙂 🙂 🙂 🙂 No a potom 6 ročný Samko a takmer 3 ročný Jakubko tak oni sa tam akože vedia pohrať v piesku,hojdajú sa tam, šmýkajú, máme tam aj lezeckú stenu tak tam aj lezú a proste na preliezkach sa vyšantia alebo sa hrajú naháňačku a skrývačku s kamarátmi. 🙂 🙂 🙂 A ja si zatiaľ poklebetím s ostatnými maminkami a rodičmi,sadnem na lavičku a čítam knihu alebo pokojne oddychujem 😉 😉 😉 😉

gabcadanci
8. sep 2009

Tak u nás je ihrisko na dennom poriadku. S Danielkou tam chodíme stále ona sa tam vyšantí s rovesníkmi ja sa porozprávam s rodičmi. Niekedy keď som veľmi zaneprázdnená chodí tam s ňou môj manžel a keď sa ich spýtam že čo robili tak dlho na ihrisku (zvyknú tam totiž byť aj 3-4 hodinky)zborove odpovedajú že sa tam hrali. A viete si predstaviť muža s dcérou ako sa hrajú v piesku a pečú koláčiky z pieska, ako sa naháňajú a lezú na preliezkach,ako sa spoločne hojdajú a šmýkajú??? Ja áno totiž ako dôkaz mi priniesli fotografie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Takže na ihrisko chodíme natešení a vraciame sa s nadšením ale aj smútkom lebo sa nám nie veľmi chce 🙂 🙂 🙂

dai
8. sep 2009

hm,
ako tak pozeram ako mate stare deti... mne to pride ze ihriska su na sk skor pre starsie deticky - tak 5-6 rokov ...
ja sice poznam aj pre mladsie deticky, rodicia ktori maju ale viac deti si tam samozrejme prinesu vsetky a tie najmladsie sa tam potom moc nepohraju ☹
moja mala tiez miluje ihriska, velakrat som ale svedkom ze rodicia sa spravaju presne ako si popisala anetka - netvrdim ze je to zle, na ihrisku pre velke deti je to urcite ok, ale ked je to ihrisko urcene pre deti do 3-och rokov, tak mi to pride trosku nefer voci malickym detom... starsie su prirodzene priebojnejsie, netrva im tak dlho vyliezt na smykalku, pripadne sa smyknut - potom casto sacu do mladsich deti, odsuvaju ich a podobne... obycajne to zaujima len mamicky tych malickych deti, tie co maju starsie ich tam nechaju casto aj bez dozoru , pripadne si ich vobec nevsimaju a prisli si naozaj len precitat knihu alebo poklebetit s kamaratkou 😖 ja to nejak prezijem, moja mala je dost priebojna a nezaskodi jej raz zacas byt v roli slabsieho, ale su tam casto aj tichsie deticky, ktore potom ako ich 3-4x odtlaci nejake vacsie dieta sa rozplacu a uz sa dalej radsej nehraju - a ako som pisala, zial nezareaguje mama tych vacsich deti, ale len mama toho maleho - obycajne to konci ich odchodom z ihriska ☹
( pisem napr. o malom vybehu v avione - dobe ladovej ci ako sa to vola - kde vidim velakrat deti omnoho vyssie ako je povolena vyska, nehovoriac o tom ze je tam vyslovene zakazane skakat a utekat - tie velke deti skacu z preliezky na preliezku, nahanaju sa a pod. ... napriek tomu ze su tam deticky uz od nejakych 10-tich mesiacov ktore este nevedia chodit alebo chodia neisto, casto to konci zrazkov s takymto dietatkom a samozrejme naslednym placom toho mensieho ktore sa nevie branit ..., detto teraz napr. na magio plazi kde bola spravena sekcia pre deti do 3-och rokov - pravidelne obsadena detmi okolo 6 rokov - ich rodicia sedeli a popijali kavicky - mali v tejto sekcii na ne lepsi vyhlad, tak preco by riesili ze male deti sa potom nemaju kde hrat a ani sa poriadne nesmyknu lebo tie vacsie sa hojdaju na hranach smykalky, nahanaju sa cez nu a pod.☹ )

sue
9. sep 2009

...ja ihriská nemám rada 😔 snažím sa chodiť na ne čo najmenej... proste to nemusím. A keď už, tak keď tam nie je veľa detí 😅 a to nie preto, že by som nemala rada deti 😀 vadí mi netolerancia - mamičky a oteckovia, ktorí hystericky naťahujú ruky za mojím dieťaťom a neustále majú tendenciu mu "pomáhať" okrem podávania rúk aj "pozor, spadneš, bacneš, udrieš sa" a podobne 😔 ja sa o iné detičky nestarám, nemocem sa do výchovy a vadia mi výchovné reči iných rodičov...

...o špine by som pomlčala, jasne, že nejdem do drogového doupě kde sa povaľujú odpadky a striekačky a chodia psíčkari... a inak je špina úplne všade, to až tak nevadí...

edita33
9. sep 2009

ano suhlasim ihrisko ANO,.ale som nasr.....ked sa tam dovalia,velke kone,,alebo tí mensi vyrostkovia,a zacnu sa ohadzovat kamenami alebo pieskom,,no a clovek im zbytocne nieco hovori,nemaju ani v ri..,a ked zacnem ziapat,alebo vezmem do ruk palicu,ze ich skatujem,zacnu byt mudry,ze citujem:: no sak ma zbite,,ja vas udam,na policii,a pojdete do basy,,vy sa ma nemozte dotknut,,,no mudrosti maju habadej.ale vychovy ziadnej,,a unas este ihrisko nemame ani ohradene,takze si tam sadne ktokolvek,,dufam ze sa uz starostka postara aj o to nase,lebo mame vedla ihriska aj velku komunisticku nefunkcnu fontanu,do ktorej deti chodia,ale sme vyrastli my tak odrastu tam aj nase deti,,ale unia vravi o skraslovani a ohradzovani ihrisk,tak dufam a cakam ze sa to zmeni,,uz som sa tolko napisala na miestny urad,aj peticiu sme spisovali mi mamicky,a nic,,,

sue
9. sep 2009

Editka, inak toto je zvláštne, my sme sa teraz cez leto dosť motali po Čechách a Morave a všade - s prepáčením v každej diere krásne nové ihrisko (drevené domčeky, tie hojdačky na strunýách - zvieratká a podobne) len som pozerala 😕

edita33
10. sep 2009

mi mame akoze hojdacky aj domceky, preliezky,len kedze to nieje ohradene tak sa to zacina rozpadavat,a predstav si ze starostka ma kancel,priamo za blokom,v nasej byvalej skolke,,takze chodi do roboty tade kazdy den,,a inde na sidlisku su porobene ihriska len tu nie,,ale na dalsie volby nech z nasimi hlasmi nepocita,,

edita33
10. sep 2009

ale vraj ma nejake plany s tym,lebo vies chodi jej tade cele predstavenstvo,,drahocenne,a to je jej vizitka..tak este stale verime ze sa nieco udeje,

vevusiatko
11. sep 2009

Editka my mame ihrisko hned oproti miestnemu uradu a vies ako vyzera 😠 😠 😠
Co uz lahke je to vybudovat tazsie je sa o to postarat..... 😠 😠 😠

verulka
11. sep 2009

no ja rozsirim tabor nie ihrisko 😝 mame tu super krasne, na kazdom kroku, ale moj krpec je este maly, okrme toho, nezneasa vela ludi a halvne male deti (je zvyknuty na velkych) vsetky soc. kontakty sa nauci v skolke. Ja sa na ihru priserne nudim...takze to riesim tak, ze ideme na vylet a zakoncime to na pol hodku na ihrisku a dost. T sa stihne pohojdat, posmykat..resp teraz chodime na ihro hend rano, ked je tam klud a potom ideme radsej inam..
ale ked uz idem na ihrisko, tak volim tie "lesne"- zelezna studienka, horaren alebo aspon sad JK
laculik, na tom ihrisku pri trhu som sa este ja hravala 😀
podla mna toto nemusi vyhovovat kazdemu 😉 tiez si myslim, ze starsie deti4-6r si to uziju lepsie...teda jasne, ze obcas zajdem, ale nemyslim si, ze moje deti boli o nieco ochudobnene, lebo som s nimi denne netrcala na ihrisku 😉