Kde môžem dať dieťa v sobotu v Bratislave, keď pracujem?

vrakuncanka
19. jan 2016

Ahoj, potrebujem poradiť. Som slobodná matka a mám 9 ročnú dcéru. Mám možnosť nastúpiť do práce, ale je to práca aj v sobotu. Nepoznáte náhodou v Bratislave nejaké detské zariadenie kde je možné ,, odložiť ,, deti?

guinevre
19. jan 2016

@vrakuncanka Hmm, ja by som na tvojom meste skusila najst nejaku ochotnu pani na dochodku, ktora by mohla travit sobotu s tvojou dcerou za poplatok.

vrakuncanka
autor
19. jan 2016

Ďakujem, to je tiež riešenie, len kde ju nájsť? Najprv som chcela skúsiť nejaké to zariadenie, nakoľko dcérka je rada medzi deťmi

sissy27
19. jan 2016

@vrakuncanka no súkromné škôlky, ale to už nie je pre 9ročnú... nikto z rodiny nemôže pomôcť? prípadne nemá dcéra kamarátku, kde by po dohode s jej rodičmi mohla stráviť sobotu? u nás celkom bežný jav, že mám nejaké dieťa u nás alebo dcéra je u niektorej kamošky 🙂 alebo potom súkromná opatrovateľka...

vrakuncanka
autor
19. jan 2016

No to je to, rodinu tu nemám a jasné kamošky má, ale iné je to ked sa prídu pohrať a iné, keby som ju tam musela dávať pravidelne. Každú sobotu by to bolo dosť otravné, každý má aj svoj program. No a súkromná opatrovateľka je pre mňa dosť nákladná vec........ ja viem, samé výhovorky, ale tieto možnosti som si už prebrala, preto som sa pýtala na tie zariadenia.

mima4
19. jan 2016

@vrakuncanka
a nevydrzi sama?
ved je už štvrtácka na základke..to ja som bývala už aj sama doma

hankaop
19. jan 2016

@mima4 cely den sama doma by bolo dlho na stvrtacku
@vrakuncanka je taka stranka na FB, ze susedska obziva, nedavno tam pani nukala strazenie deti vo svojom dome, nieco ako sukromna skolka, mozno by ste sa dohodli. Pripadne si tam mozte dat inzerat
Inak neviem poradit, nestretla som sa s tym este. Vzdy opatrvatelky.

siska53
19. jan 2016

@vrakuncanka skus si najst opatrovatelku dzku dochodkynu osamelu,co by to robila za symbolicku cenu..

@mima4 aj ja som bola od 4.triedy sama..nevies si predstavit tie nervy mojej mamy teraz sa mi priznala,aky mala o mna strach,ked sme to minule preberali...
V dnesnej dobe by som deti v tom veku samy nenechala a neviem,ci to nie je aj zakazane ich do nejakeho veku nechat samych..musia mat dozor v podobe dospelej osoby.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
19. jan 2016

@fidka79 ona to potrebuje na celu sobotu. A opatrovatelka byva tak 6-8€/hodina,ak ke to cez agenturu,tak si to vynasob krat cca 10hodin. Tolko za tu sobotu ani nezarobi.
A uprimne? Ja by som cudzie dieta nechcela mat u seba dola nasackovane kazdu sobotu od rana do vecera. Rodinu tu nema,podla toho,co pisala...
@vrakuncanka neda sa so zamestnavatelom dohodnut vzhladom na situaciu na prijatelnejsej pracovnej dobe? Myslim,ze akobrpdic mas na to do isteho veku narok..-uprava pracovneho casu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
19. jan 2016

@fidka79 ja neprehanam. My mame cez agenturu. Bez AJ to je 6/hodina,priplatok za dalsie dieta je 1/hodina,cize 7€/hodina a za AJ si zaplatis 8€/hodina.
A to som nasla 2agentury,v jednej nemali volne,druha mala. Ceny taketo. Takze neprehanam.

siska53
19. jan 2016

@fidka79 mozno bez agentury,ked si das do vyhladavaca,tak daku osobu,ale to je zas riziko (apson pre mna),

siska53
19. jan 2016

@fidka79 tu aj rehabilitacia imobilneho cloveka vychadza na 20-30€/hodina,plus chcu priviezt a odviezt. Asi tolko.

Ja som.kedysi chodila za 100korun hodina plus na taxik alebo ma priviezli domov,ale to je 16rokov dozadu.

zuzana76
19. jan 2016

@vrakuncanka daj si inzeraty, pripadne vyves niekde do kostola nejaky oznam s tym, ze ide naozaj o symbolicku cenu, mozno nejaka osamela babka,ktora sa este citi na to, rada vypomoze.

mima4
20. jan 2016

@siska53 pozri, ak clovek potrebuje pracu, peniaze a nema inu moznost, tak proste musi sa nejako zariadit a je pravda, ze nie kazda matka ma peniaze na opatrovatelku.
Ked som to zvladla ja a tisícky/desatisicky iných deciek, zvladne to kazde dieta, ktore je mentalne OK, nema nejake poruchy spravania a pradvaze bolo vedene k samostatnosti.

natalym
20. jan 2016

@mima4 Myslím, že máš pravdu.

mima4
20. jan 2016

@natalym vies, lahko sa hovori ludom, ktori su zabezpeceni, ci pán manžel donesie slušný plat... a faktom je, že podmienky, či celkovo život nie je ideálny a dokážem pochopiť maminu, čo dostane v čistom 350 eur... že dávať na pár hodín raz týždene peniaze opatreovatelke je pre ňu veľa

natalym
20. jan 2016

@mima4 Ja som tento problém riešila celé detstvo oboch detí. Hypo, manžel v robote ja v robote soboty aj nedele. Naša staršia mala 8 rokov a chodievala pre mladšiu do škôlky tá mala 3 roky a boli doma pár hodín samy, všetko v pohode zvládali. Samozrejme všetko sme nacvičili, mali doma telefón, jedlo nachystané a pod. Dnes sú už veľké, vedia samy cestovať, čo iné deti v ich veku majú problém, nevedia napr. kde majú vo vlaku nastúpiť. Vedia nakupovať, variť, proste celý deň ich môžem nechať doma samé a nemusím sa starať. Vždy mi bolo ľúto, že majú také detstvo, ale vedia sa o seba postarať.

mima4
20. jan 2016

@natalym urobila si maximum, co si mohla a urcite svoje deti lubis, rovnako ako moja maminka a iných x maminiek.

natalym
20. jan 2016

@mima4 Áno veľmi ich ľúbim, sú to moji veľkí pomocníci. Nedávno mal manžel úraz a už sme s dcérou vymysleli, že ak bude musieť preruší školu a pôjde do práce. Proste sme si prešli možnosti čo budeme musieť urobiť, ak manžel nebude môcť pracovať.
Oni vedia, že ich nenechám v štichu a ja viem, že ani oni mňa.
A vlastne ja som tiež bývala od malička sama doma. Mama stále v práci, bola sama, zarábala ako vedela.

hankaop
20. jan 2016

@siska53 to je cena cez agenturu, bby maju bezne 2,5 - 3E, najma, ked sa jedna o dlhodobejsie opatrovanie

vrakuncanka
autor
20. jan 2016

Ďakujem za názory, v podstate som sa pýtala len na to zariadenie, aby bola medzi deťmi. Zrejme také nič neexistuje, ale niekto by si na tom mohol založiť dobrú živnosť, lebo asi nie som sama. Tie ostatné možnosti som si prebrala, len si neviem predstaviť, že niekde švacnem inzerát a pustím si domov cudzieho človeka.Skôr poprosím, ak by ste mali nejaké osobné skúsenosti s nejakou ,, babičkou,, na dôchodku.

siska53
20. jan 2016

@mima4 vsak ano..qle ked ma z biedneho ohodnotenia platit este opattovatelku,tak sa na to moze vykaslat.
Ale zas vraj ako rodic dietata tusim do 10rokov by mala mat narok na nejaku upravu prac.doby. Cize tak,aby v sobotu nemusela robit.a mozno dieta vziat do prace? Je to uz skolacka,nie male dieta,takze by vedela,ze nesmie rusit.
My sme chodili aj s rodicmi do prace..

milenka74
20. jan 2016

@fidka79 my zijeme v totalnom zapadakove na Liptove a ked mi dochodkyna povedala ze za hodinu chce minimalne 3e aj to len za 1dieta tak som mala veru dost. Takze v Ba to bude urcite viac

mamjka
20. jan 2016

@vrakuncanka skus portal domelia.sk tam si najdeš opatrovateľku aku chceš podľa tvojho výberu... pred pár rokmi som cez to opatrovala, doučovala aj upratovala 🙂 dokonca je tam aj možnosť že opatruju deti vo svojom dome nie v tvojom....viac deti...všetko možné...skús a ceny si určuju same takže popozeraj ja som chodievala za 3eura na hodinu opatrovať

siska53
20. jan 2016

@hankaop vsak som pisala o agenture,nue o takych nereverenych cez net..viem,ze aj take su ale ja by som to neriskovala.

hankaop
20. jan 2016

@siska53 ja som to robila u viacerych rodin, takze sa na to pozeram z druhej strany. Ale evidentne som bola skromna :D ale opatrovala som kazdy den, tak aj preto, za mesiac som mala fakt slusnu mzdu

teraz, pri vlastnych detoch, nevidim rozdiel medzi z agentury a z internetu. dakto znamy by mi musel odporucit asi. A asi by dlllho trvalo, nez by som ich nechala same doma

siska53
20. jan 2016

@hankaop vsak aj ja,ale to bolo pradavno! 16 rokov dozadu,tiez to bolo v prepocte na eura teda 3,30/hodina. Plus na taxik alebo ma odviezli. A odvtedy sli ceny vseobecne hore. A ja ked uz,radsej cez agenturu,je tam daka zmluva,je to trosku chranene viac.

eli74
20. jan 2016

@vrakuncanka Mozno by bolo dobre hladat nejaku p.ucitelku na dochodku. Take tiez rozumeju detom. Alebo mamicky na RD by to mozno tiez zvladli. Dcerka by mohla tam aj pomoct ci postrazit...

warholette
20. jan 2016

@vrakuncanka a preco nemoze zostat sama doma?