Koľko vám pomáhajú s detmi rodičia a svokrovci?

tamia
26. jún 2008

Ahoj, zaujímalo by ma koľko vám pomáhajú s detmi vaši rodičia a svokrovci. Mám na myslii stráženie, hranie sa a tak ďalej.... A na akú dlhú dobu ste im najviac nechali deti?

sofika
26. jún 2008

Nam nepomahaju rodicia, lebo zijeme v zahranici. Ale bolo by super, keby obcas bola pomoc od starych rodicov. Nielen pre mne a manzela by to bol troska relax, ale hlavne pre maleho by to bola zmena. Ja celkom teraz 😉 chapem viacgeneracne rodiny zijuce spolu. 😉

expertka8
26. jún 2008

...tamia...zlatko....ved sa necerti...ved je dnes tak kraaaaaaaaaaaaaaaaasne 😀 😀 😀

...majka..."ficim na detox"....a pri tyx nemam cas na zbytocne durdenie 😀 😀 😀

tamia
autor
26. jún 2008

expertka "zlatičko" otázka bola celkom jasne zadaná a bola by som rada keby si písala k veci..... 😉
Krááááááááááááásny deň 😎

briluxina
26. jún 2008

tamia, mne tiez nikto nepomaha a niekedy by sa mi to velmi zislo, svokra sa ponuka ale ja ju nechcem zatazovat, sme vsak dohodnute ze ked to budem velmi potrebovat tak maleho odnesiem k nej alebo ona pride ku mne.

mory
26. jún 2008

nebudem zakladat novu temu zbytocne ale rada by som vedela ci si obcas zavolate pestunku? napriklad v pripade ze nemate rodinu po blizku a potrebujete niekde ist ci poobede na par hodin alebo vecer na svadbu na noc? 🙂

mory
26. jún 2008

ak to sem ale nieje vhodne tak nemusite odpovedat 🙂

ada78
26. jún 2008

vobec.
svokrovci su 100km a nasi 200. ☹

junovka
26. jún 2008

moji rodicia s vokra byvaju od nas asi tak necelych 3 km, cize v jednom meste a pomoc????-ziadna 😀 😉

mimi
26. jún 2008

pridu vam rodicia, alebo svokrovci pobavit deti sami od seba, alebo ich poziadate o pomoc?

ja rodicov nemam, svokrovci byvaju 3 km od nas, ale kedze v rodine mame vela malych deti a my byvame najdalej, tak nam len tak nepridu pobavit maleho.....

junovka
26. jún 2008

mimi, detto ☹

kotenko
26. jún 2008

Mimi, niekedy mi oni volaju ze ci neprideme, inokedy ich musim ja poprosit, aby mi malu postrazili, kedze s malou nemozme chodit do obchodov a vsade tam, kde sa zdrziava viac ludi... takze tak
inak je mi luto, ze svokrovci nechodia... ale urcite mas super muza, ktory ti dietatko postrazi, ked potrebujes ist niekam, alebo aj kamaratky...

lila794
26. jún 2008

Nasi svokrovci malemu nekupili absolutne nic!!! A synovcovi, co je v Svajciarsku (ma, co chce), nakupia darcekov ako pre styroch. Nehovorim, ze nas maly sa ma zle. Len mi je to dost luto, robit taketo rozdiely medzi vnucatmi, nie? Naopak nasi - bojim sa, ze ho rozmaznaju, ti su z neho poprdkani. Vzdy pomozu. 🙂

geegee
26. jún 2008

V prvom rade si myslim, ze pomahat, nie je povinnost - cize to nevyzadujem - kto chce, pomoze tak ako vie - ci uz ked nam svokra navari obed, kedze respektujem, ze nie je taka, ze by napriklad s malym isla na vylet, alebo do parku, ale snazi sa a robi to, co vie. Aj ked mi vadi, ze by rada robila aj to, co nechcem 😀
A mama je zase taka, ze maleho vezme do mesta, ukázuje mu rastlinky a uci ho ktora sa ako vola, ked je u nas, tak ho uspi, nakrmi, jednoducho ani neviem, ze mam dieta. Teraz ide napriklad maly k mojej mame na 3 dni - viem, ze sa mozem spolahnut. U svokry este nikdy nespal, nepozna jeho rezim, nevie ako zaspava a pod.

mimi, k nam pridu aj ked ich nevolame, aj ked ich volame 😀

mimi
26. jún 2008

kotenko, tak to ano, manzelik je super 🙂

U nas je to tak, ze my vacsinou ideme k svokrovcom, ale cloveku niekedy pride luto, ze oni nechodia moc k nam, ale pre ostatne vnucence si vzdy najdu cas ☹

junovka, asi byvame velmi daleko, vsak? 😀 😉

junovka
26. jún 2008

odkial si mimi?Ja som z KE.

asitka
26. jún 2008

noo...u nás je to asi takto...my sme žilinčania...moji rodičia ružomberčania...a svokrovci novozámčania...takže sme sami v žiline...a pomôcť nemá kto...iba ak ideme na návštevu....ale to zas...moji svokrovci sú predsa už len ľudia po 60tke...takže sa ani nečudujem, že nejak sa za malými netrhajú...radi keĎ NáS vidia...ale toť vsjo...aj keď svokra sa snaží...aspoň potešiť oblečením, či omalovánkami, či nejakou hračkou....keď sme u našich...tí sú obaja po 50tke...takže tam je to celkom v pohode....so synom neni problém,dedo s ním vystrája do zblbnutia...len malá je ešte malinká, ale keby bolo treba, postarajú sa aj o ňu...a keď sme tam....tak babka ju väčšinou na rukách uspáva, čo sa z nej tak vytešuje...čiže..ono treba asi zohľadňovať aj ten vek... 😀

kotenko
26. jún 2008

mimi, ako som pisala vyssie, svokra sa ju bala vziat si ju na ruky. a co lilianka bola v nemocnici vyse 9 mesiacov, tak ju videli svokrovci ba 2 krat, zatial co nasi za nou chodili kazdy vikend a vzdy, ked mohli. a nech sa mi svokra nevyhovara, ze ma vela roboty a ze robi aj v sobotu. moji rodicia tiez robia, ale na vnucku si cas najdu vzdy... a svokra jej kupila "az" vanicku po 300sk, nie, ze by mi natom zalezalo, ale nasi Lilianke stale nieco kupuju, su s nou stale, ale svokrovci... toto mrzi aj mna... hm, ved aj u nas boli dokonca iba 2 krat a to spolu byvame vyse roka... ale co uz, ja hovorim, "ako vy, tak ja"...

lila794
26. jún 2008

Kotenko, chapem! U nas to iste! Kasli na nich, co nam ine ostava.

kotenko
26. jún 2008

Lila, presne tak!!! Gratulujem k syncekovi, ja som chcela chlapceka s menom Davidko 😵

lila794
26. jún 2008

A ja ku dcerke, my sme chceli dievcatko - po mamine Lila, ale mame krasneho chlapceka - po tatovi - David. No a ty mas Lilku. Sranda, ze?

kotenko
26. jún 2008

no tak to ano, nahoda 😵

martinka16
26. jún 2008

ahoj vsetky som sa ln teraz zaregistrovala a tak sa tesim ze mam s kym pokecat nakolko som stratila vela kontaktov ked som ostala na MD.......mne nasi pomahaju dost lebo som od Samkovho desiateho mesiaca zacala pracovat ako tlmocnicka....a tak nasi bez problemov maleho strazia ...ocino je na invalidnom dochodku a tak ma na neho vela casu ...maju krasny vztah a veci o ktorych hovoria iba oni dvaja spolu.... naozaj mu vdacim ze u neho najde nie len lasku teplu dlan a skyvu chleba ale aj utocisko a pocit bezpecia.Svokrovci nam nepomahali ani ked sme tam 2 roky byvali....vztah mame v ramci noriem , maleho lubia ale sami sa netrhaju aby nam pomahali....ale ked mam pravdu povedat najradsej som si so svojim dietatom sama , je predsa moje a nemala som ho preto aby som ho niekam odkladala preto sa snazim nasich takymto druhom pomoci nezatazovat zoberu si ho ked sami chcu alebo je to nevyhnutne.....

digysa
27. jún 2008

Nula bodov, na vsetko som sama. Obcas mi kamoska zavaruje, ked chceme ist s manzelom do kina. ☹ 😖

dadulka19
27. jún 2008

ja som tiež na všetko sama 😒

alicenka
27. jún 2008

Zapojim sa aj ja... Svokra ku nam chodi celkom casto, mala je jej prve vnucatko, velmi sa z nej tesi 🙂 Ked ma volno, pride nas pozriet, poradovat sa z nej a niekedy aj povarovat. Malu bravame takmer vsade so sebou, ale ak sa uz vazne neda a svokra prave nepracuje, velmi rada a ochotne na chvilku pride. Nezneuzivame to, ja si tiez myslim, ze matka je na materskej na to, aby sa venovala detom a nie na to, aby ich zavesila na krk starym rodicom, krstnym a podobne... Moja mama drzala malu na rukach len raz, byva daleko, nezaujima sa ani o mna, ani o vnucku, zato moj otec cas od casu pride na navstevu a tiez sa malej nevie nabazit 🙂

mimkao
27. jún 2008

Tak, my bývame od svokrovcov 5 domov a svokru som videla naposledy asi pred dvoma mesiacmi. Momentálne sa nenavštevujeme. Teda s ňou. Svokor chodí častejšie, s detí sa teší. Ale tu je to tak, že nie su to ich prvé vnúčatá, takže to pre nich neni nič nové. Navyše vnúčat majú už 11, takže, asi tak.
Od mojích rodičov sme 320km, takže do Košíc chodíme kedy ako, ale v priemere, asi každé 4 mesiace, hlavne, keď ja tam potrebujem na úradoch niečo vybaviť. Moja mama ich strašne žerie, sú to jej prvé vnúčatá a veľa robí aj to, že ich málo vidia. Sem tam prídu aj oni k nám. Minulé leto išla moja najstaršia dcéra s nimi na dovolenku a potom k ním, takže do kopy bola mimo domu 3 týždne. Ja som je každý deň vyvolávala a ona ma mala v paži.... 😠 Vraj je teraz s babkou. môj otec sa prvý deň, keď sme tam z nich teší a potom mu už idú na nervy, nakoľko bývajú v paneláku a sú tam stiesnené podmienky... 😀 My tam chodíme max. na víkend.
Finančnú pomoc tak isto nedostávam, ale svokor nám furt dačo donesie z Rakúska a naši, keď tu prídu, tak tiež pre deti donesú kadečo.

stvura
12. aug 2010

Tiez sa pripajam ku kockam do nula bodov, som na vsetko sama. Obcas sa stavi moj otec a dost...{mamu nemam, zomrela mi v puberte}...

zeytin
30. nov 2012

Chcela som len ozivit tuto staru temu a nezakladat novu s podobnou otazkou... Takze: Kolko vam pomahaju rodicia a svokrovci s detmi? Ja sa niekedy citim taka opustena... Kolko mamiciek mi vravi na detskom ihrisku, ze mama alebo svokra chodi varovat aj zo dva razy tyzdenne... A ked sa spytaju mna?... Moja mama chodi k nam asi tak 2 krat do roka a to byva iba nejakych 70 km od nas... A to su iba zdvorilostne navstevy... tak na 4 hodinky a dost. Ani sa ma nespyta, ci mi netreba pomoct, ani sa neponukne a niekedy by mi to fakt dobre padlo. Ja viem, ze este chodi do prace, ale robi v skolstve, takze nema problem prist hocikedy ked su prazdniny... Som na deti permanentne sama. Niekedy by sme si chceli zajst s mm do kina, na veceru, alebo len tak - ostat sami bez deti... ale nemozeme. Ako to riesite vy?

kika1111
30. nov 2012

@tamia ja som najradšej, keď mi nepomáhajú..keď, tak len moja mamina, lebo viem, že ona to zvládne.. ked sa chodilo na hroby, radšej som malého zobrala so sebou a trepala sa tam s kočíkom, len aby som ho nemusela ani len na 10 minut nechať svokre, lebo tej neverím..a nenechám jej ho ani keď bude starší.. ani keby čo bolo..
mamine ho zvyknem nechať tak na hodinku-dve a ja idem zatiaľ nakupovať alebo vybaviť čo treba..ale aj tak som myšlienkami stále pri nich..

emily76
30. nov 2012

tak nam nasi pomahaju ozaj nadstandardne.. svokrovci si dvojicky vzali prvy krat na noc ked mali tusim 2 mesiace.. neboli sme kojeni, tak sme dali vybavu a islo sa s tym, ze keby cosi, zavolaju.. ani spat som nemohla celu noc, co som len mobil sledovala a bojovala sama so sebou.;.. aby som sa nerozbehla ku nim.... 😀 😀 😀 😀 ale oni to zvladli v pohode a dalsi raz som si aj pospala.. a poviem vam, neruseny spanok bol uzasny.... 😉 moj otec chodieval kocikovat.. obcas prisiel len na obcerstvenie.. nakrmila som ich a ze ked spinkaju, tak este idu na kolecko.. to som si mohla v pohode doma porobit co bolo treba.... jasne, ze to nebolo kazdy den.. ale strasne mi to pomohlo... 🙂 🙂