Ktorou lanovkou sa dostať na Chopok?

tinkaaa
24. júl 2019

Ahojte maminy,možno vám to príde úplne out ale poraďte .Ideme na dovolenku na Liptov. - máme v pláne výlet na Chopok - nikdy sme tam neboli resp lanovkou nešli.Kde nastúpiť na lanovku sme poblíž Liptovského Trnovca,odkiaľ je najlepšie ísť - do Drakoparku? - A akou lankovkou sa ide ? uzavretou,sedačkovou - ? lístok je obojsmerný ? Trápne otázky - no pre nás dosť dôležité.A nejaké typy kam ísť ešte s deťmi pozrieť ? Ďakujemmmmmmmmmmmmmm

eliska13
24. júl 2019

@tinkaaa bola som tam cez víkend, ale neviem kde je Drakopark😙skús pozrieť tu
https://www.jasna.sk/
Idem pozrieť na webe a skúsim poradit

eliska13
24. júl 2019

@tinkaaa už som to našla, tak to sú len také stanovištia popri lanovkach len taká atrakcia, sochy hra.... ja som myslela, že to je celé nejaké ihrisko🙂zaparkujete a za budovou je nástupište na otvorenú lanovku Biela púť, potom sa ide takou modernou koľajovou lanovkou a prídeš k reštaurácii Rotunda a odtiaľ ide zatvorená hore na Chopok
Niekto chce ísť kúsok do kopca peši nič náročné a nastúpi až neskôr na ostatné lanovky
Kúp si cez gopass cez web sú tam zľavy pár dní vopred
Asi jedine obojsmernu neviem kam az idete...
Pekné je vrbicke pleso kúsok od parkoviska je tam detské ihrisko...viac nepoznám boli sme tam v zime nebolo čo pozerať.
V Pavcinej Lehote je oveckoland môžeš kŕmiť ovce vnútri v ohrade, najväčšia bobová dráha....alebo do Liptovského Jana miniatúry hradov, mincovnickovo, stanisovska jaskyňa, dajú sa poziciat kolobežky dole z kopca, je tam kada s minerálnou vodou vonku na kúpanie

ivetz
24. júl 2019

Pred tyzdnom sme sa vratili z Jasnej. Listky na lanovky sme nekupovali, boli v cene ubytovania. Na webe uvadzaju, ze pri zakupeni detskeho listka, dostanu deti i mapu drakov... Ak pojdete z Bielej Pute, najskor pojdete otvorenou 4-sedackovou lanovkou, prestupite na "lienku" - pozemna lanovka a potom sa kabinkovou lanovkou vyveziete na Chopok. Najvyhodnejsie ceny su za spiatocne listky zakupene cez gopass - da sa vybavit vopred, ale urobia ti ho i pred zakupenim listkov.

tinkaaa
autor
24. júl 2019

@eliska13 ďakujem veľmi pekne 🙂 super

tinkaaa
autor
24. júl 2019

@ivetz vďaka za podrobné info 🙂