Lyžovačka 2011/2012 na Slovensku

kate001
26. sep 2011

Chcela by som ist tuto zimu s dcerkou (v maji 2012 bude mat 3 roky) niekam na lyzovacku. 😀 😀 Ja sama vobec nelyzujem, ale rada by som dcerku Lauru, prihlasila do nejakej lyziarskej skolky, aby ziskala trosku kontakt s lyzami, bola by medzi detmi, co by sa jej urcite pacilo. Kazda lyziarska skolka ale uvadza, ze beru deticky od 3 rokov. Nemate niekto skusenost ci robia aj vynimky, a zoberu aj dieta o par mesiacov mladsie, ked vidia ze je pohybovo zdatne. Zaroven by som potrebovala aj pozicat lyze a lyziarky, nakolko ich neplanujem kupovat, ved ani neviem ci sa jej to bude pacit. Bojim sa aby sme sa niekam nevybrali a nakoniec na mieste nezozenieme take male detske cisla. A este by som bola rada aby ubytovanie bolo blizsko takejto lyziarskej skolky, aby sme sa nemuseli presuvat autom. Zatial som na internete nasla Donovaly, ale kedze nelyzujem tak nemam so ziadnym strediskom skusenosti. No a tam je tiez ta vec, ze uvadzaju deti od 3 rokov.
Poprosim o radu.

mirka285
26. sep 2011

@kate001 deti by sa mali ucit lyzovat najskor od 4 rokov...nie som lekar,takze presne dovody preco, ti nepoviem,ale ani nie 3 rocne dieta este nema na lyziach co robit 😒 sama vidis,ze vsetky skolky uvadzaju az od 3 rokov a aj to je skoro...

sue
26. sep 2011

@kate001 chcem sa spýtať, kam sa tak ponáhľaš? 🙂 náš krpec stál 1x na lyžiach vlani - v januári mal 3 roky, dokopy sme boli asi 8x za celú zimu, zakaždým vydržal max 2-3-3,5 hodinky... a ani pediatri a ortopédi veľmi neodporúčajú s lyžovaním takto skoro 🙂 choďte si oddýchnuť - ale striedajte aktivity 🙂 obzvlášť, ak ty nelyžuješ - radšej si užite čas spolu 😉

mirka285
26. sep 2011

@kate001 a neviem aku mas predstavu o lyziarskej skolke,ale tam ma kazdy instruktor pridelene len jedno dieta ktoremu sa venuje,takze necakaj,ze sa tam tvoja dcera bude nejako hrat s druhymi detmi...a inak v Rakusku nam 3 rocne dieta do lyziarskej skolky odmietli zobrat...naozaj tvoja dcerka je na lyzovanie este velmi mala 😔

kate001
autor
26. sep 2011

😢 😢 tiez mam precitanych vela clankov k teme kedy zacat s detmi lyzovat, ale vo vacsine sa uvadza od 3 rokov, ale ze je to individualne. Videla som stranku lyziarskeho strediska na Donovaloch, Brumikova lyziarska skolka a posobilo to na mna tak, ze je tam skupinka deti, ktore ma na starosti niekolko instruktorov, ale ucili sa takou hravou formou. Nemala som na mysli zhanat jej instruktora, ktory by sa venoval len jej. Na to je naozaj este velmi mala, a s niecim takym by som ju nechcela trapit. Chcela som len tak vybehnut raz za cas niekam, a spojit to so sankovackou, prechadzkami,...a hlavne aby bola na cerstvom vzduchu. Necakam ani aby robila nejake pokroky, len aby si postupne zvykla na lyze, aj ked vydrzi 20 min. nemala som na mysli nieco intenzivne 😕

kate001
autor
26. sep 2011

a tiez, Laura je velmi zive aktivne dieta, je velmi rada v spolocnosti deti, tak mi to prislo pre nu vhodne...aj ked je pravda, ze som ziadnu lyziarsku skolku na zivo nevidela, ale zapacilo sa mi video z Donovalov. 😀

masinka
26. sep 2011

@kate001 ahoj
my sme boli v marci na donovaloch (mam tu na konovi aj album z lyzovacky) a bolo to tam perfektne 🙂 Ale lyzovala zatial len nasa stvorrocna, dvojrocna si skusila take akoze-plastove - lyze... vydrzala na nich cca 2 minuty, potom sme sa s nou uz len sankovali.... tiez je to zive a aktivne dieta 🙂
Nelke sme zaplatili par hodin s instruktorom, potom ju uz "trenoval" tatinko. Buduci rok chceme ist znovu.

kate001
autor
26. sep 2011

jasne aj s tym by som pocitala, resp. ze si tie lyziarky a lyze nebude chciet ani obut. A ako to ide Nelke? Robi pokroky?

pegperego
7. okt 2011

riešia sa nepodstatne veci a filozoficke úvahy či áno alebo nie a nikto mamičke Kate001 nenapísal, kde ma ísť lyžovať. problém, že neberú deti je v tom, že dieťa nevydrží skôr mentálne, ako fyzicky. Aj tak dáke krkolomné lyžiarske kúsky neurobí. Môj syn stál na lyžiach ako dvojročný, lebo videl staršieho lyžovať a chcel aj on a darmo som mu vysvetľovať, že ešte je malý. dvakrát sa spustil, mal zážitok, a stačilo mu. ale mal zážitok. no a na druhý deň opäť, a potom opäť, celu lyžovačku. na martinských holiach som videl 3,5 ročné deti, ako lyžovali ako keby sa s tým narodili.
učenie v lyz. škôlke závisí podľa mňa najmä od dieťaťa. no a mamička keď zaplatí súkromnú hodinu, alebo sa dohodne s inštruktorom, na skus že koľko malé výdrži, tak prečo nie. Donovaly sú celkom fajn, majú tam škôlku, kde je lyžiarsky posuvný pás a majú tam aj atrakcie pre deti. zaujímave sú strediska kde je posuvný lyžiarsky pas a nie detsky vlek. závisí odkiaľ ste, najlepšie najbližšie a aby svah bol blízko ubytovania. pozrite si www.holidayinfo.sk, tam sú vypísané a popísané takmer všetky lyz. strediská.

ivkapon
7. okt 2011

@kate001 v Jasnej je lyžiarska škôlka, aj s posuvnym pásom. Mojim deťom sa páčilo, ale nakoniec uprednostnili súkromného inštruktora.

kate001
autor
8. okt 2011

@ivkapon
dakujem ti, a od kolkych rokov zacinali tvoje deti na lyziach?

kate001
autor
8. okt 2011

@pegperego
dakujem ti, zlepsila si mi naladu. Presne ani ja necakam, ze sa tomu bude venovat hodinu v kuse, staci chvilka, nech vie ze aj take nieco existuje a nech sa s lyzovanim dostane do styku. Mozno som sa aj ja zle vyjadrila hned na zaciatku, vyznelo to asi ako by som ju chcela poslat na intenzivny lyziarsky vycvik 😀 tak asi preto boli take reakcie. Samozrejme, ze by som svojej dcerke nechcela v ziadnom pripade uskudit, a preto som sa aj pytala na kvalitnu pozicovnu lyzi, ze aj ked tie lyze s prislusenstvom bude mat na sebe len chvilku, ale nech su to kvalitne veci, pretoze kupovat to urcite zatial neplanujem. Aj ja som si tie Donovaly pozerala na nete, a velmi sa mi to pacilo. Este raz vdaka. 🙂

ivkapon
13. okt 2011

@kate001 ako 5 a 8 ročné. Vydržali lyžovať dva hodiny doobedu (po hodine prestávka) a dva hodiny poobede.

evica01
3. nov 2011

http://reality.bazos.sk/inzerat/11153353/Prenaj... chata na prenájom v Skipark Ružomberok.

tatiana7
5. dec 2011

Ahojte, moj tip na rozpravkovu lyzovacku s detmi http://www.rodinnevikendy.sk/

lypka
15. dec 2011

lyžovačka v taliansku za 299 eur http://www.zlavadna.sk/team.php?id=5037

iinuska
15. dec 2011

ja odporucam skor rakusko. Financne to vydje tak isto, ako na SK, ked nie lacnejsie, a o sluzbach ani nehovorim

bendy
28. dec 2011

@kate001 tak tie Donovaly som chcela aj ja vyskúšať s dcérou (v sept. mala 3 roky) a minulú zimu už veru na lyžiach stála. Boli sme v Ždiari mali tam aj posuvné pásy a veľmi sa jej to rátalo 😉 🙂 Tento rok som našla výhodné ubytko na Martinksých holiach, na nete píšu že je tam aj lyžiarska škôlka tak by sme po troške začali trénovať ak sa jej to bude ovšem páčiť 😉

tatiana7
10. jan 2012

Ahojte, odporucam veselu rodinnu dovolenku Zimna rozpravka februar 2012, mnozstvo zabavy, lyzovanie, plavanie deti 🙂

renatka737
13. jan 2012

@tatiana7 a co deti kt.nelyzuju? mam dvojrocnu dceru co tam bude robit? dakujem

tatiana7
18. jan 2012

@renatka737 Je bohaty program aj pre deticky nelyziarov, okrem plavania, lesne hry s rozpravkovymi bytostami a ine.

bandolero
18. jan 2012

@masinka a kde ste sa sankovali na tych Donovaloch?Chceme tam tiez ist len sa sankovat.Ale kde sa to da mimo zjazdoviek?Dakujem

masinka
18. jan 2012

@bandolero byvali sme kusok pod Brumikovou lyziarskou skolkou v apartmane a za nim bol taky maly briezok, potom ked sme isli na jazdovku, tak tak bokom kade nechodia lyziari a este sme si to vyslapli hore do takej dedinky.... ono pre 2 a 4 rocne dieta stacil 5 m kopcek na sankovanie 🙂

bandolero
18. jan 2012

No hej ale nam so zenuskou to bude malo🙂.Ale dakujem za odpoved.