Ako to je z hniezdom nádeje v prípade prisvojenia si bábätka?

momkaa
22. máj 2020

Ddobrý deň mám tu niekoho kto tam robí alebo si s tamat zobral tak isto babetko? Strašne to je už len tým že tiež som mama a pohľad na to male nás s manželom dojalo a chcela by som sa informovať ako to je čaká sa tam ale vám dajú hneď babetko a ako sa tam da napísať email alebo kontakt alebo niečo A sú s tym papierovacky veľmi veľa alebo ako chápem isté papierovacky musia byť ale že či je tam toho dosť alebo tak ...

meluela
22. máj 2020

predpokladam ze standardny postup a sancu na adoptovanie maju len ti, co uz dlho cakaju v poradovniku. zrejme tam bude aj nejaka lehota na diagnostiku babatka

veronikaszabova
22. máj 2020

@momkaa to nie je take jednoduche, ako si myslis. Dieta bude ponuknute parom, ktore su v poradovniku na adopciu. To nie je tak, ze tebe sa dieta pacilo, tak o neho poziadas.
Na zdraveho bieleho novorodenca niektore pary cakaju aj 7 rokov.

suzitok
22. máj 2020

To si nemozes ist len tak tam zobrat....musis byt riadne zapisana v zozname čakateľov...toto sa vybavuje na UPSVaR-e , niektorí rodičia cakaju aj roky kym im pridelia dieta a obzvlášť novorodenca získať nie je take jednoduché...okrem toho prepdokladam, že v takomto pripade uprednostia rodicov, ktori nemozu mat vlastne dieta a su na zozname...

kacena4
22. máj 2020

čo je to obchod že tam vojdes vezmes a ides?! nie! kto si chce adoptovať dieťa musí na to byť v prvom rade vhody a zrelí. musí mať spravenú prípravu, zapísať sa do poradovníka a čakať na dieťa kým príde na neho rada. detí nie je veľa. keďže takmer všetci chcú zdravé a biele novorodeniatko a takých je minimum. ani to čo vidíš v telke nemusí byť zdravé. najmä ak je z hniezda. kto vie čo ma za sebu?! určite matka ktorá sa ho vzdáva to nemá ľahké klobúk dolu za to že ho donosila a prišla k tomuto rozhodnutiu, ale čo ty vieš čo všetko robila za tých 9m a ako sa to odzrkadlilo na vývoji dieťaťa?! to budú vedieť len rodičia ktorým sa to dieťa dostane do starostlivosti...

maca1984
22. máj 2020

😂 prides k hniezdu a vyberies si dieta z regalu,jak v potravinach konzervu.Srandujem....Vsetko mas uz vyssie popisane,dlhy proces

momkaa
autor
22. máj 2020

@kacena4 tak ja viem ze to nie len tak a nie som taká matka že neviem čo mám ceru a vzorne sa o ňu starám a neposudzujte ak vôbec neviete kto som a ako sa starám o ceru ja svoje dieťa milujem a venujem sa jej na plno a nerobím to pre to že si myslím že neviem čo ale pre to lebo mi je ľúto toho bábätká a chcem mu pomôcť nie len tak ... tak áno neviem či je zdravé ale tak pôjdem asi na isté vyšetrenia ktoré mi to ukáže že či je choré a ako ale veď to je jedno nie aj keby to bolo čierne dieťa kto napísal že čierne dieťa nemôže mať rodinu ja rasista nie som to by bolo jedno či je biele čierne želene a ake kolvek ale je to živá bytosť a ja keby bolo čierne tak isto by som to sem dala nezáleží na farbe nie

andrea_82
22. máj 2020

@suzitok všetko, čo si napísala, je pravda. Okrem toho uprednostňovania párov, čo nemôžu mať vlastné dieťa. Adoptovať si môže aj pár, čo už má svoje biologické deti.

daganov
22. máj 2020

@momkaa prečo to vôbec riešiš? Mne je tiež toho dieťatka ľúto, ale s najväčšou pravdepodobnosťou príde do rodiny, kde ho túžobne očakávali a budú ho milovať, je to lepšie, ako keby bolo u biologických rodičov, kde by bolo neľúbené, kde by možno živorilo, nedajbože bolo týrané

andrea_82
22. máj 2020

@momkaa bábätka ti nemusí byť ľúto. Ak sa o neho mama nemohla postarať a dala ho do hniezda, tak spravila pre neho to najlepšie. Určite sa dostane k dobrým rodičom. Pred tým, než ťa zaradia do poradovníka na adopciu prejde každý posudzovaním a psychologickými vyšetreniami.

sisa_s
22. máj 2020

@momkaa slovo DCERA sa pise takto...len pre informaciu...a ked ti nezalezi na "farbe" dietata, tak sa informuj na urade o moznosti adoptovat, romske dietatko by ste dostali casovo urcite skor

veronikaszabova
22. máj 2020

@momkaa ak nie si v poradovniku na adopciu, tak nemas sancu to dieta dostat. Chapes??

suzitok
22. máj 2020

@andrea_82 to som nevedela, niekde som postrehla informaciu, ze zoznam s neplodnymi - bezdetnymi parmi je zvlast... tí, co uz dieta/deti majú sa posudzuju inak, resp. skor maju sancu ziskat starsie dieta, alebo moznost prejst na profesionálne rodičovstvo

andrea_82
22. máj 2020

@suzitok nie, nie je to osobitne. My máme svojho syna a sme zaradení normálne medzi ostatnými. Na úrade majú len jeden zoznam.

suzitok
22. máj 2020

@andrea_82 dakujem za usmernenie 🙂

momkaa
autor
22. máj 2020

@suzitok kľud ženy ja som sa len chcela informovať a na koniec videm ako ... kľud ja som sa len chcela informovať ako to je a ano zabrala by som si aj rómske dieťa aj to je len dieťa ktoré .... tak prosím neposudzujte ma ak neviete ako žijem a ako sa starám a dcérku ak má ani jedna nepoznáte a napísala som to sem lebo som chcela len radu a bolo mi ho ľúto takže kľud

mirage
22. máj 2020

@momkaa cera je stužený tuk

mikadooo
22. máj 2020

@momkaa ahoj, to je fajn že máš dobré srdce a je ti bábätka ľúto. Každopádne ak chceš nejakému opustenému bábätku pomôcť, určite môžeš sa aj ty zaregistrovať do zoznamu žiadateľov o adopciu na svojom upsvare. Ak teda spĺňaš potrebné podmienky, ale to už ti bližšie vysvetlia tam. Aj popýtať všetko čo potrebuješ k tomu vedieť/vybaviť atď. V podstate ak ti je jedno farba pokožky či pohlavie, do cca roka (asi aj skôr) od ukončenia všetkých formalít by si mohla mať bábätko doma. Pravdepodobne rómske.

meluela
22. máj 2020

@momkaa kebyze chces pomoct co je krasne ze chces, najlepsie by bolo pustit sa do pestunskej starostlivosti alebo do profi rodicovstva .. to su deticky co nemozu alebo este nemozu ist do rodin a ty im svojou laskou a starostlivostou das ten lepsi start do zivota. v pestunskej je to na neurcitu dobu (to su hlavne deticky co nie su pravne volne ak sa nemylim, teda maju svoju biologicku rodinu ktorej ale nemozu byt alebo deticky chore ktore si nikto nechcel/nemal odvahu adoptovat). Ak by si bola profi rodic, tak mas dieta alebo viac deti len na kratsiu dobu a potom ide do adoptivnej rodiny.

lucyluv
22. máj 2020

@veronikaszabova momentalne sa caka zevraj 4roky, tak povedali znamej co nedavno adoptovala

fatinn
22. máj 2020

Ach jaj🤦‍♀️😄

veronikaszabova
22. máj 2020

@lucyluv zalezi od kraju

andrea_82
22. máj 2020

@lucyluv ano, v kazdom kraji je to inak. Trenciansky cca 4-5 rokov, Zilinsky tusim 8-10 rokov. To je biely zdravy novorodenec. Ale ak su poziadavky volnejsie (napr. starsie dieta alebo ine etnikum), tak to moze byt rychlejsie, lebo take deticky chce menej ludi.

jeennyv
26. máj 2020

@momkaa prepac, ale tvoj prispevok vyznel totalne zle a hlupo, akoby si videla dieta v tv a toto chces, aj ked si mozno mala dobry umysel a myslela si to inak... ked mas zaujem o adopciu, su tu temy skupiny, ma to svoje pravidla, poradovnik, legislativu atd pozri si to a uvidis, ze to nie je len tak