Čeľustný ortopéd pre dospelých - KOŠICE

sunday8
7. jan 2021

Ahojte, prosím, poradíte mi niekoho na fixný strojček v dospelosti v Košiciach? Niekoho, kto neberie za 1 zuboradie 2000€ :D chápem ze strojčeky sú drahé ale myslím že 2000€ je už prestrelené, ďakujem 🙂

mamicka2005
7. jan 2021

@sunday8 podľa mňa cena nie je prestrelená, mne už asi pred 3 rokmi povedali 3-4 tis pre dospelého na jedno zuboradie. Syn mal strojček, už ho má dole, má 15 rokov a vyšlo nás to cca 600-700€ na obe zuboradia a za obdobie cca 2,5roka. A to ho mal ako dieťa hradený poisťovňou.

sunday8
autor
7. jan 2021

@mamicka2005 3-4 tisíc stojí neviditeľný strojček Invisalign ci ako sa to vola.. Ak toľko stojí aj klasický kovový, tak zbohom.. To si môžem rovno dat neviditeľný.. Práve som našla aj kliniky kde stojí fixny 500-800€ ale chcem skôr reálnu skúsenosť s niekym 🙂

sunday8
autor
7. jan 2021

@mamicka2005 mimochodom, najlepší, súkromný čeľustný ortopéd v Prešove mi dal cenu 2000€ jedno zuboradie.. To si kde bola že 3-4 tisíc? 😁

mamicka2005
7. jan 2021

@sunday8 u čelustnej ortopédky. Fixný pre dospelého za 500? Choď , vyskúšaj a uvidíš. Ide asi aj o kvalitu materiálov. Syn napr nemal ani raz žiaden problém. A to si skús ešte prezistiť aké sú čakacie doby. U tých dobrých aj 1,5 roka kým prídeš na rad. Držím Ti palce, aby si natrafila na niekoho dobréhom

anitka44
7. jan 2021

@sunday8 ja som mala,2.5 roka a dali mi ho dole pred 2mi rokmi...dokopy za ten cas (lepenie,kontroly,vymena drotikov,snatie a retencna dlaha) ma to vyslo okolo 2000 (cca 700+- nalepenie- na 2x, najprv horny 350,3 mesiace na to vrchný toľko isto,5x vymena drotu 50€,kontrolky 8-10€,snatie okolo 300 aj s retencnou dlahou).... mala som keramicky,co bol drahsi o 100 na 1 zuboradie,ako kovovy...cize 200 max...ale sesternica ma teraz,u tej istej dr,Surovkova a za kovovy zaplatila tolko,co ja za keramicky vtedy... osobne poradim,ze setrit sa na tom neoplati...mala som strojcek v 10ich,zubarka mi to totalne dodzubala a v dospelosti som si to musela riesit sama,lebo som z toho mala zdravotne problemy...zasekavanie sanky a pod...kolega moj mal v tom case tiez ako ja,od ineho zubara...zaplatil sice menej za lepenie napr,ale strasne mu to natahoval za kontroly platil viac,takze v konečnom dôsledku ho to vyslo drahšie ako mna...

bubo551
7. jan 2021

@sunday8 Doktor Slovenský

goblinko1
7. jan 2021

@sunday8 ahoj, kde presne si našla tie kliniky ? Ja tiež premýšľam nad strojčekom aj mi bol odporúčaný, no stále sa rozhodujem..

sunday8
autor
8. jan 2021

@goblinko1 ahoj, tak Google a volám 🙂 V Prešove som objednaná na konzultáciu k doktorovi Šillovi, extrémne drahý ale fakt robí krásnu prácu. Ďalej som objednaná v KE k stomatológiakosice.sk tam idem vo februári 🙂 v Prešove ale už žiadny iný zubár okrem Šillu neberie, preto zháňam v KE 🙂

sunday8
autor
8. jan 2021

@anitka44 ďakujem za odpoveď 🙂 Ja rátam cenu okolo 2000€ za celú liečbu ale keď mi lekár povie ze nalepenie strojčeka na 1 zuboradie stojí 950 tak to je už myslím trosku moc..
Nechcem na tom absolútne šetriť len zháňam niekoho kto to robí pre ľudí nie milionárov 😁
Doktorovi Slovenskému skúsim zavolať, ďakujem 🙂

anitka44
8. jan 2021

@sunday8 to je taka normalna cena, 950 je uz ozaj prehnane...ono sa to rata
ráta podla poctu zubov,na ktore sa zamok lepi (25 za jeden zamok cca pred 2mi rokmi)...niekedy ani nie je potrebne na uplne všetky, takže je to individuálne..vacsina znamych tak platila ako ja ,za celu liečbu do cca 2500.... skus pripadne zavolat Surovkovej,ona je super,mna zachranila,ma aj super sestricku...len máva vela pacientov,tak ak ti to nesúri... 🙂

sunday8
autor
9. jan 2021

@anitka44 hneď v pondelok jej zavolám 🙂 No nesúri mi to, ale už sa ozaj na strojček teším 🙂 Čaká ma ešte ťahanie 3 osmičiek, dentálna hygiena a také veci, takže aj keby som sa k nej dostala k 2 mesiace tak je to okej 🙂

chantal333
13. jan 2021

@sunday8 ahoj ja mám mesiac strojcek ,som u Mudr kvartovej.zatiaľ som platila za odtlačky,nalepením 520,mám na horných aj dolných.už len kontrol budem platiť a to nepočítam v tisíckach..

sunday8
autor
13. jan 2021

@chantal333 ahoj, ja idem na odtlačky 16.3. A na lepenie 19.3., potrebujem iba na horné zúbky, cena za nalepenie 250€ 🙂
A aké máš pocity po prvom mesiaci? Bolelo to na začiatku? Ťažko sa zvyká? 🙂

chantal333
14. jan 2021

@sunday8 za nálepenie som platila viac takze určite to nebude take strasne.moj švagor je Zubar a on má vyslovene presviedčal na kovovy ,pretože tie zuby sú zastabilizovane už u nás v nejakých polohách a tam treba z dlhodobého hľadiska pevnejšie držanie zelaneho postavenia.keď mi ho založila tak mi to vyslovene vadilo asi dva dni,teraz neviem že ho mám ale DV týždne som cítila tlak,bolest vydrzatelnu tak že som nemohla jesť nič pevne ,len tekuté a kašovitú,teraz po mes už aj jablko chrumem ale len na zadných a malé kúsky.Neľutujem to a som rada,že som do toho sla lebo teraz to skrz Ruska vôbec nie je vidno a zbavím sa toho čo má trápilo ...budeš mat krásne zubky

ivkamatko24
22. feb 2021

@sunday8 ahoj, mozem sa opytat ku akemu Dr. Si sa objednala? Aj ja by som chcela strojcek ale zatial co som volala tak neberu pacientov...

goblinko1
12. okt 2021

@sunday8 ahooj, tak po čase sa chcem spýtať, tak ako poriesila si strojcek? Ak áno kde a na koľko ta vyšiel ? 😀

sunday8
autor
13. okt 2021

@goblinko1 ahoooj, áno poriešila 😍 19.marca mi lepili strojček takže už dobrý pol rok ho nosím 🙂 Dávala som si ho robiť u zubarky Sotakovej v Humennom a na jedno zuboradie ma stalo nalepenie 250€..som skoro plakala šťastím z tej ceny 😁 plus samozrejme tomu predchádzalo ťahanie osmičiek lebo rástli do ďasná nie von, dentálna hygiena, všetky pomôcky, povedala by som ze prvotná investícia bola 400€ 🙂 Teraz chodím raz za mesiac na kontrolu a môžem povedať ze už ozaj vidieť rozdiely 🤗

stanka_s
13. okt 2021

@sunday8 Ahoj, máš kovový strojček? Ja tiež veľmi rozmýšľam nad strojčekom a He by mi nebolo ďaleko, ak je Dr. dobrá a cena taká super, raz mesačne by sa dalo. A koľko prosím ťa výjdu mesačné kontroly?

goblinko1
13. okt 2021

@sunday8 tesimmmmm saaa!!! ❤️ Prajemm!

sunday8
autor
14. okt 2021

@goblinko1 a ty si sa už rozhodol? 🙂

sunday8
autor
14. okt 2021

@stanka_s mam kovový, zubárka mi odporúčala kovový, že sa tak neodliepaju zamky a ze zuby sú viac fixovane 🙂 Popravde, prvý týždeň som si na ten úsmev zvykala, teraz si dávam kade aké farby gumiciek lebo sa mi to paci a už mi dokonca aj par chlapov povedalo, že je to sexy 😁😁😁
Zatiaľ som platila stále 20€ 🙂
Posuniem ti kontakt? Skus ísť aspoň na konzultáciu a uvidíš 🙂

goblinko1
14. okt 2021

@sunday8 anoo, len mám nejaké kazy ešte tak postupne opravujeme 😅 o týždeň idem ich dať urobiť a tak mi má dať odporúčanie.

stanka_s
14. okt 2021

@sunday8 áno, môžeš mi poslať kontakt na Dr. do správy, ďakujem 🙂

sunday8
autor
15. okt 2021

@goblinko1 držím palce, potom dja vedieť 🙏

goblinko1
15. okt 2021

@sunday8 dakujem, Anoo 😁

rimiso
4. nov 2021

@chantal333 prosim kde robi ten lekar

chantal333
5. nov 2021

@rimiso kovacsk 32😉

goblinko1
7. nov 2021

@sunday8 úplne som zabudol dať echo :D odporúčanie už mám a 29.11 konzultácia 😁

rimiso
14. nov 2021

@goblinko1 dakujem

jenn25
21. nov 2021

@sunday8 mozem poprosit aj ja kontakt? dakujem