Detská rehabilitácia - Košice

patriciaem
14. sep 2021

Ahojte, viete poradiť dobrú detskú rehabilitáciu pre dvojmesačné bábo? Máme problém s hlavičkou, syn preferuje spánok len na jednej strane a už začína mať plochú hlavu 🤦🏽‍♀️. Lekárka nám povedala že dosť mamičiek chodí do Novej nemocnice. Máte skúsenosť? Ďakujem.

nikoleta1234
14. sep 2021

@patriciaem my sme tam chodili každý mesiac, prv ma naučili ako s dieťaťom správne doma cvičiť. Cvičili sme vojtovku, oni v podstate deti len kontrolovali, ale aj pocvicili. Ja som bola spokojná

nikoleta1234
14. sep 2021

@patriciaem ak sa dobre pamätám, doktorka sa volala Lukáčová

anitka44
14. sep 2021

@patriciaem čokoľvek, len nie nova nemocnica...my sme tam s malou zacali chodit od jej 4t ,lebo mala nozky jemne dovnutra... zacali riesit,co vobec nebol problem (ze preferuje pravu stranu) naordinovali vojtovku a ja naivna prvorodicka v snahe nic nezanedbat,som ich pocuvala... riesili blbosti,az problem,kvôli ktoremu sme zacali chodit,uplne zanedbali (ortopedicka po kontrole povedala),malej pisali krizom krážom diagnozy,len aby dostali peniaze z poistovne...po 6m sme zmenili fyzio, ktora ked pozrela na dieta,nechapala,preco vojtovka (po 2m sme ju prestali cvicit,lebo stale plakala a nikam to neviedlo - paradoxne podla nich najvacsi pokrok urobila,ked som s nou necvicila) .. tam každému ordinuju vojtovku ako na beziacom pase (poznam dalsie 3 mamky, ktorym robili toto iste)...uz ked,tak skor Bucherovu na Werferovej,aj ked tiez sa drzi tabuliek,(ale pozna aj ine sposoby liecby ako vojtovka) top bolo fyziopro,len su sukromni,tak tam treba platit...

anitka44
14. sep 2021

@patriciaem a mimochodom, aj v skupine Košice sa to uz tusim viackrat riesilo,skus kuk aj tam recenzie 🙂

oblecenie99
14. sep 2021

@patriciaem Adriana Berešova na Komenskeho, za nás veľká spokojnosť. Naopak, predtým sme boli aj v Novej aj v Detskej, ale tam do nás hustili len Vojtovku, ktorá u nášho syna nemala efekt, a o žiadnej inej metóde nechceli ani počuť.

oblecenie99
14. sep 2021

@anitka44 Tak to ste presne navlas opísali našu skúsenosť, od tých diagnóz po Vojtovku, všetko. Ešte aj tých 6mesiacov sedí, vtedy som sa spamätala, že takto teda nie. Aj že zanedbali iný problém, ktorý sa u nás vyriešil najviac vtedy, keď sa malý dal na 4 (za to vďačíme najmä isteopatke p. Švačovej) a teda sam sa "vycvicil". Už by som do nemocnice na rehab v KE, ani jednej, dieťa nebrala.

anitka44
14. sep 2021

@oblecenie99 mne teta (všeobecna dr) povedala,ze vojtovku by mali cvicit detičky s neuro problemamy...jej syn mal silnu zltacku ked sa narodil a transfuziu,co mu sposobilo neuro problemy a on ju mal opravnene naordinovanu... lebo som sa uz nemohla pozerat na malu ako stale place - mimochodom bucherova povedala,ze je az predrazdena ,ze jej vojtovku v ziadnom pripade...
Beresovu som počula aj ja,len s nou nemam osobne skúsenosti 🙂

oblecenie99
14. sep 2021

@anitka44 Nášho videla aj Bucherova len vtedy sme už boli u Berešovej (iba nám ju odporučila znama lekárka) a ona mi vtedy povedala dve vety: toto dieťa je zdravé, prečo cvičí Vojtovku? A ešte, že: ak chcete, aby bol z neho v budúcnosti neurologický pacient, tak kľudne s nim cvičte Vojtovku ďalej. Berešova je tiež super, milá, ochotná presne mi nadiktivala, čo mal maly v papieroch z nemocnice tak, že ten papier ani nevidela ešte vtedy.. Cvičili sme Bobatha, bolo to super, konečne som videla efekt, nemala som nervy a aj dieťa bolo pokojnejšie. Vojtovka je úžasná vec, ale to, že ju dávajú automaticky a z prevencie (pričom v našom prípade mi o nej ani v jednej nemocnici nič bližšie nepovedali, az ja som musela naštudovať, čo to vlastne je, na akom princípe funguje) pre každé dieťa dobre určite nie je.

patriciaem
autor
16. sep 2021

@anitka44 dakujem za nazor. Kolko sa cca plati v tom fyzio pro? 🙂

anitka44
16. sep 2021

@patriciaem my sme platili cca 40€ za konzultáciu, ale aj ta konzultácia bola na urovni, nie len pozreli na dieta a hotovo...sledovali ju pri hrani,chodeni,behani, boli sme tam cca hodinku...poradili ako doma precvicovat taku banalitu,co videli,inak ze je úplne zdrava, ani jednu diagnozu,co jej napisali,nepotvrdili...

oblecenie99
16. sep 2021

My sme platili cca 17 eur tuším za jedno cvičenie, ale boli sme možno spolu 4 krát, lebo som s nim cvičila doma. Za mňa radšej súkromné a priplatiť si, ušetríte kopec času a najmä nervov. Nikdy nezabudnem, ako som sa zrútila keď som si prečítala kopec diagnóz ktoré nám tam narvali, nechápala som, že prečo to so mnou ani neodkonzultovali, keď je tak zle, ale iba poslali papier po sestricke.. az potom mi povedali, že to kvôli poisťovní, aby pre platila Vojtovku, lebo na ňu treba aj diagnózu.

patriciaem
autor
16. sep 2021

@oblecenie99 pani moji 🤦🏽‍♀️ Tak ja teda skusim tu lekarku na Werferovej a ked sa mi nebude pozdavat tak pojdem do fyzio. Lebo maly je okej len to ze stale ked lezi tak ma hlavku otocenu do pravej strany, malokedy do lavej.. ale za hrackami ju pekne otaca, aj na brusku ked je tak ju dviha pekne rovno.. Dakujem vam za skusenosti. 🙂

anitka44
16. sep 2021

@patriciaem aj moja toto robila,viac lezala na pravej strane ,stale som ju polohovala v postielke a kupila som jej vankúšik
https://www.mall.sk/detske-prikryvky-vankuse/ba... ,
tak to pomohlo a nema nijak deformovanu hlávku 🙂

patriciaem
autor
17. sep 2021

@anitka44 ja mu tiez podkladam hlavicku.. v kociku alebo kresielku cez den sa da, no v postielke sa zakazdym tak vrti ze sa mi zosunie trosku nizsie (ma klin pod matracom) a je uplne mimo vsetkych plienok atd s cim ma podlozenu hlavu a i tak spi ako ss jemu paci 😅. Dakujem za radu pozriem na ten vankusik 🙂