Gymnázium Opatovská a Hotelová akadémia v Košiciach

vikinak123321456
19. nov 2020

Ahojte! Som tu nová a rozhodla som sa prihlásiť na túto stránku pretože mám teraz taký problém ktorý už dlho riešim ale stále neviem čo mám robiť. Som deviatačka na základnej škole a cez karanténu som každý deň rozmýšľala na akú školu mam ísť. Po skončení karantény a po nástupe naspäť do školy som sa rozhodla podať prihlášku na gymnázium Opatovská a Hotelová akadémia v Košiciach. Mám taký problém že neviem na ktorú školu mám ísť keby ma náhodou tam zobrali a neviem čo by ma malo čakať. Bol už niekto na týchto školách v Košiciach? Ak áno ktorá je lepšia? Budem mať niečo z toho gymnázia? Vo pred ďakujem za odpovede!

matkahelka
19. nov 2020

@vikinak123321456 dost cudny vyber podla mna- hotelka a gympel. gympel je predsa priprava na VS, idu tam decka, ktore vedia, ze budu pokracovat v studiu dalej. gympel bez vysky je nic, mas maturitu, ale nevies vlastne nic.takze ak neplanujes vysku, tak ta hotelka. neviem sice, aku ma aktualne uroven, za mojich cias (som vo veku tvojej mamy), sa tam dostali len vyslovene dobri ziaci a nebola to jednoducha skola, bazirovalo sa na dobrych jazykovych vedomostiach. gympel na opatskej je vsak najhorsi v KE uz viac rokov po sebe. takze, ak gympel, tak urcite iny - Postovu, Park Mladeze.

vikinak123321456
autor
19. nov 2020

@matkahelka Ďakujem za odpoveď. Tie školy som si už vybrala na poslednú chvíľu lebo som vôbec nevedela čo mám robiť za odbor alebo na akú školu ísť. Jazyky mi teda idú hlavne angličtina. A na výšku by som chcela ísť. Na gymnázium Opatovská išla moja kamarátka a hovorila že je to dobrá škola.

matkahelka
19. nov 2020

@vikinak123321456 a kamoska to zhodnotila na zaklade coho? ze maju benevolentnych ucitelov a ucia sa toho omnoho menej ako na inych gymnaziach? skus trochu pogooglit. kazdorocne sa robia hodnotenia zakladnych, strednych skol vramci celeho slovenska, vramci krajov, vramci miest. gympel na opatskej je uz hodnych par rokov najhorsi v KE.

vikinak123321456
autor
19. nov 2020

@matkahelka Dobre ďakujem!

kk3
19. nov 2020

Hlavne si to fakt premysli, pretože ak sa rozhodneš ísť na gympel, tak si musíš byť úplne istá že keď zamturuješ, tak pôjdeš aj na výšku. Pretože ak na tú výšku nepôjdeš, tak ten gympel ti je vážne na nič.

juzanka151
20. nov 2020

urcite by som si vybrala gympel ale iny nie Opatovsku nieco lepsie a ano je pravda .ze za moich cias s ana hotelovku dostavali len dobri ziaci a nebola to lahka skola ale kazdeho co po znam a ju skoncil robil casnika a nakoniec ksoncil v uplne inom obore takze asi tolko .

goblinko1
20. nov 2020

Gympel za mna a to ti fakt chcem dobre.. pokial hotelovka a nejaký odbor že čašníčka atd tak sa na to vykašli čašníkov je veľa a to môžeš robiť aj bez hotelovky 😊 ak na hotelovke nejaký manažment, cestovný ruch alebo take niečo tak chod tam.

vikinak123321456
autor
20. nov 2020

@goblinko1 Na hotelovke som rozmýšľala nad marketingom

lenja123
20. nov 2020

@vikinak123321456 a čo tak bilingválna OA?

vikinak123321456
autor
20. nov 2020

@lenja123 Na OA nebude potrebovať matematiku? Pretože tá mi robí niekedy problém.

juzanka151
21. nov 2020

@vikinak123321456 na OA potrebujes matematiku ale tak na gymnaziu ju mas tiez

lenja123
21. nov 2020

@vikinak123321456 pozri si rozvrh hodín na stránke OA a uvidíš koľko je tam matematiky. Zároveň si pozri aj ostatné predmety, hlavne odborné, ktoré tam budeš mať a podľa toho sa rozhodni.

matkahelka
21. nov 2020

@vikinak123321456 na gymnaziu je matika 2x taka narocna ako na OA

vikinak123321456
autor
21. nov 2020

@matkahelka Aha, ja som si to gymnázium vybrala na poslednú chvíľu, ale na hotelovku by som určite chcela ísť lebo som nad ňou už dlho rozmýšľala.

vikinak123321456
autor
21. nov 2020

@juzanka151 Áno to viem že aj na gymnáziu je tá matika tiež nejako náročná.

goblinko1
22. nov 2020

@vikinak123321456 v tom prípade máš jasne 😊

barrilla
22. nov 2020

@matkahelka to vážne tak klesla úroveň Opatovskej? Ja som tam študovala ešte za riaditeľky Firdovej, na konci sociku. To teda bolo... Prísne, ale aspoň sme obstáli na prijímačkach.

matkahelka
22. nov 2020

@barrilla ano, zial. moj sused tam tiez chodil, pred 20 rokmi. na ZS bol najlepsi z triedy, nevedel, co je to dvojka, kazda olympiada bola jeho a na gympli mal co robit. ale ako pises, prijimacky na medicinu zvladol uplne bez problemov. posledne roky to tam vsak ide stale dole vodou, nie najlepsie vedenie v kombinacii s benevolentnymi ucitelmi. je standardom, ze odtial decka po roku prestupuju. mam kolegyne, co riesili deckam gymple, tak sa clovek podozveda aj take veci, co aktualne k zivotu nepotrebuje 😁

kkatka22
23. feb 2021

Hotelovku neodporúčam ja som tam chodila a je to slabá škola poriadne sa tam nenaučiš NIČ