Pôrod v Košiciach - nová nemocnica

ameliq
28. okt 2022

Ahojte dievčatá, tie čo ste nedávno rodili v UNLP Nová nemocnica, mám par otázok.
1. Čo potrebujem k samotnému porodu alebo bezprostredne po (z tašky)?
2. Koľko jednorazových plienok treba odovzdať a kedy/komu?
3. Poplatky: partner pri pôrode, epidural, nadstandart?
4. Brat tašku rovno na príjem, či ju potom manzel donesie?
Som prvorodička berte to prosim tak 😄
Ďakujem

daniella08
30. okt 2022

@ameliq 1. k pôrodu vložky na odtečenú vodu, dali mi tie ich ale sú akoby z vaty, hneď pretečú. Pripadne nepremokavé podložky, tú som si dala na fit loptu. Hlavne nezabudnúť vodu, pomádu na pery, gumičku na vlasy.
Vlastnú košeľu, pre istotu radšej dve a šľapky, uterák.
2. Plienky sa nosia iba ak je dieťa pri sestričkách, napr. pri žltačke pod svetlom. Tam sa dávajú napr. 3, ozaj len podľa potreby. Ostatné plienky ostávajú na izbe. Mala som asi 2 balenia.
3. Za partnera pri pôrode sa neplatí, asi ani za epidural, neviem na isto. Za samostatnú izbu alebo za izbu kde sú 2 postele 5€.
4. Všetky tašky som mala so sebou, nebol s tým žiaden problém.
Ja mám s touto porodnicou výbornú skúsenosť. Pôrodné asistentky sú úplne úžasné ženy, neskutočný prístup a pôrod síce samozrejme extrémne bolestivý ale krásny, prirodzený, nesílený.
Bábo mi hneď dali na hruď až potom zobrali a zas o pár minút vrátili. Ja Novú nemocnicu, po mojej zlej skúsenosti s inou, len doporučujem. Bolo to krásne. Držím palce 🙂

ameliq
autor
30. okt 2022

@daniella08 ďakujem krasne za odpoveď, ak sa ešte môžem opýtať pôrodníka si mala dohodnutého?

simona_boz
30. okt 2022

@ameliq za epidural sa v statnej nemocnici neplati. 😊 A za nadstandart samostatny sme platili 30 eur na noc. Ale to som bola sama so samostatnou kupelnou s wc. Ale ten sa neda rezervovat treba mat stastie aby bol volny
Takze 4 dni nas vysli 120 eur. Nic ine sa neplati.

daniella08
31. okt 2022

@ameliq mala som dohodnutého primára ale akurát mal dovolenku. Odrodil ma teda ten kto mal službu. Dr Toth. Choval sa akoby bol dohodnutý.
Milý, príjemný, taký ľudský.