Sociálne byty v Košiciach - aké je nájomné?

evakolb
15. júl 2020

Prosim neviete mi poradit, v akej vyske je najomne v socialnych bytoch, 1tku alebo garsonku, na Juznej triede. Ide o byty pre dochodcov. Pripadne ako sa tam byva.

lucka_ke
15. júl 2020

okolo Eura za meter štvorcový plus energie

katka2602
15. júl 2020

My sme v služobnom aké platby sú cca rovnaké. V dvojke sme mali 260€ a teraz v trojke 303€

jozefmac
15. júl 2020

Ake su podmienky na ziskanie soc. bytu, dakujem

sunny8
15. júl 2020

Pripnem sa

evakolb
autor
15. júl 2020

@jozefmac
@sunny8 treba poziadat na magistrate ziadost o pridelenie, je tam pani ktora to vybavuje. Na stanke magistratu najdete vsetky info, potrebne je splnat podmienky prijmu ci veku, situacie podla toho o aky byt ziadate.

janinuska
16. júl 2020

Čo sa týka sociálnych bytov je to takto: Pri podaní žiadosti treba, aby mala osoba trvalý pobyt v tom meste(obci, kde žiada o sociálny byt, nesmie mať žiadne dlhy voči mestu, obci, musí byť zamestnaná, ak žiadajú dve alebo viac osôb aspoň jedna osoba musí byť zamestnaná. Nesmie byť vlastníkom resp spoluvlastníkom nehnuteľnosti určenej na bývanie. Príjem sa posudzuje za všetky osoby, ak ich je viac nesmie byť menší ako 1,5 násobok životného minima a väčší ako 3,5 násobok živ. minima. Nájomná zmluva môže byť najdlhšie na 3 roky, najmenej myslím na rok. Po ukončení nájomnej zmluvy sa ôpäť prehodnocujú podmienky- príjem. Nájom cca do 300 eur ono je to v podstate sociálny byt, ale to nájomné až také sociálne nie je.

jozefmac
17. júl 2020

@janinuska Pani, dakujem vam za pomoc

rubka1985
19. júl 2020

@jozefmac pan Jozef vy si asi skor pozuadajte o malometrazny byt pre dochodcov. Tam je najom mensi tak isto sa podava ziadost na magistrate nesmiete vlastnit nehnutelnost, mat urcity prujem a nemat pozdlznisti voci mestu. Ak prudere na rad tak absolvujete posedenie u posudkoveho lekara a pani pride na kontrolu bytu v jtirom teraz byvate . Byt by vam mal byt prideleny do 2r od podania ziadosti

misel000
6. aug 2021

Ahojte žiadala som si o sociálny byt na popradskej ,čakám už mesiac žiadna odpoveď volám tam no nič nechcú povedať ..neviete kedy by nám tak vedeli prideliť byť prosím musím to vedieť ďakujem

misel000
6. aug 2021

@rubka1985 tiež som si podala žiadosť o sociálny byt na popradskej pred mesiacom sme boli ,kedy by nám vedeli ho prideliť viete ?? Diky

nikka055
6. aug 2021

@janinuska zdravím, cize ak som na materskej a mam 2deti nesplnam podmienku prijmu ...ake mam potom moznosti ohľadom byvania?

katka2602
6. aug 2021

@misel000 fuha to chcete, aby vám rýchlo pridelili byť. Po mesiaci? Tu ľudia čakajú roky na byty.

rubka1985
13. aug 2021

@misel000 netusim nemam to odkial vediet