Farbenie vlasov na ryšavo

mesiacikluna
23. nov 2022

ahojte, uvažujem nad farbením vlasov na ryšavú ale neviem či sa mi hodí a čo to obnaša všetko. Lebo ja mám tmavé hnedé vlasy a to by asi musela odfarbiť na svetlú a následne nafarbiť
ale myslíte si niekto, že k prirodzene hnedým vlasom keby sa prefarbím a mám aj také hnedozelené oči i ked viac hnedé sa hodia ryšavé ? dakujem za odpovede

syslik81
23. nov 2022

a nechces kupit skusit henu? nenici vlas a je rysava .. na nete najdes navod

mesiacikluna
autor
23. nov 2022

@syslik81 dakujem ale hena chytí na tamvohnedé ryšavu ?

syslik81
23. nov 2022

@mesiacikluna mas rozne odtiene henny a ano chyti aj na tmave hnede. ale je to skor prirodna rysava nez ta drogeriova ..

nika_val
23. nov 2022

Ale potom pozor pri henne ta sa tažko dostava z vlasov a ked sa rozhodneš odfarbiť henna môže narobiť viac škody ako užitku..
A či sa ti bude hodiť zaleži nie len od farby očí ale aj ton pokožky napr 🙂

lindous
23. nov 2022

Ja som sa tiež z tmavohnedej farbila na rôzne odtiene červenej/ryšavej a nemusela som sa pred tým odfarbovať, červená je potvora - chytí super, ale je ťažké sa jej zbaviť.. Prestala som, aj keď sa mi páčila, lebo odrasty vyzerali hrozne a už ma to nebavilo každú chvíľu farbiť, tak som išla do prirodzneješích vlasov... A či sa ti to bude hodiť záleží od odtieňu, určite je taký, ktorý ti pristane, ale viac ako ku očiam sa podľa mňa treba vhodne trafiť k odtieňu a podtónu pokožky - alebo teda aspoň ja som to na sebe takto pozorovala..

mesiacikluna
autor
23. nov 2022

.

mesiacikluna
autor
23. nov 2022

@lindous a keby si to dám u kaderníka akože profesionálne urobiť koľko to asi stojí ? nech mám aspoň predstavu lebo to by mi asi zosvetlila či ? a potom dala ryšavú

janai1
23. nov 2022

@mesiacikluna ja som si farbila doma tmavohnedé vlasy na červeno a nemusela som odfarbovat. Chytilo mi to úplne super len červená sa rýchlo vymýva a mne aj rýchlo rastú vlasy takže odrasty také že dovi dopo. Rýchlo ma to prestalo baviť

zaba21
23. nov 2022

@mesiacikluna
Mám dobré skúsenosti s farbou L'Oréal Excelence, odtieň 74. Mám tmavé hnedé vlasy, nebolo potrebné odfarbovať najprv na svetlejší odtieň. Prekryje aj šediny, ale je pravda, že treba farbiť pomerne často.

nika_val
23. nov 2022

@mesiacikluna podla toho u akeho kadernika ..ale taky priemer je okolo tej 100e
Ono ist doma na ryšavu nie je taky problem (ak ti nevadi ze vlasy budu zničenejšie)
Pretože ty ked si daš odfarbovač z drogerie na 90% ti vlasy pojdu do žlto ryšava.. takže potom na to už hodiš iba farbu ryšavu aku budeš chciet a je to 😁
ALE ked si budeď odfarbovat doma pozor na to aby si ten odfarbovac neniesla rovnomerne aby si si neurobila flaky..lebo ak si urobis flaky tak niekde ta ryšava potom chyti svetlejsie niekde tmavšie a tak ..flaky sa potom taaažko opravuju 🙂
A teda pri domacom odfarbovani určite vlasy dostanu viacej zabrat ako u kaderníčky

zaba21
23. nov 2022

@mesiacikluna
Áno. A vlasy si farbim sama, myslím, že výsledok je dobrý.

s_o_n_i_k_e
23. nov 2022

Ak máš peniaze choď do ryšavej, ja som ryšavá bola no stojí to prachy, lebo ryšavá je jedna z farieb čo ide brutálne rýchle dole, čiže ak si ju dáš myslí na to, že budeš často dofarbovať, lebo sa neskutočne vymýva...čiže na to treba myslieť a nikto nechce vyzerať po pár týždňoch ako stará líška. Ja som potom prešla na iný odtieň lebo červená a ryšavá bola diera na peniaze...

mesiacikluna
autor
23. nov 2022

@s_o_n_i_k_e a to treba asi odfarbiť na blond ? a potom dať ryšavú

s_o_n_i_k_e
23. nov 2022

@mesiacikluna tak moja farba je tmavo hnedá a keď sme dávali ryšavu na to bola tmava, ak išla som z blond na ryšavú tak bola krásne jasná, čiže záleži od toho čo človek má predstavu 🙂 ale zase isť na blond a potom na ryšavu je asi dosť záťaž na vlásky

zafir01
23. nov 2022

@mesiacikluna mam tmavohnedé vlasy a tiež zeleno hnedé oči . A v minulosti som šla som na rysavu. Aké nie takú svietivu, skôr to bola medená. A nemusela som sa odfarbovat. Chytila hneď na prvý krát

mesiacikluna
autor
23. nov 2022

@zafir01 lebo ja mám dosť tmavé hnedé ale našla som takú sweet toffee od Live

mesiacikluna
autor
23. nov 2022

a odporúčate nejakú
ryšavú farbu ktorá chytí aj na tmavé hnedé ?

nika23t
24. nov 2022

@mesiacikluna táto farba, čo si poslala link, Ti chytí na tmavohnedé vlasy, ale budeš ich mat tmavšie medené, ak dáš len farbu. A nebudeš mať zničené ani suché, farba je ok. Používam ju. Ale vydrží len pár umytí a potom vybledne... Celkovo ryšavé farby rýchlo blednu... Roky farbim tmavohnedé na rysavu, oči mam zelené.

nika23t
24. nov 2022

Ešte dodám, predtým bola medena zlata od loreal, vlasy som mala dokonale... To bol krásny rysavy odtieň, nie tmavý, proste perfektny. Ale už ju nevyrábajú. Tak skus pozrieť aj medena zlata, alebo medena blond, tie som používala, trochu Svetlejšia farba bola.

akvi
24. nov 2022

@mesiacikluna na tvojom mieste si najprv zistim, aký si typ - studený či teplý. Pretože v našich končinách je väčšina žien studených typov a tým ryšavá vôbec nepristane.

mirka438
24. nov 2022

Ja som sa minuly mesiac konecne vratila k rysavej 🥰

mesiacikluna
autor
24. nov 2022

@mirka438 pekná farba

mesiacikluna
autor
24. nov 2022

@akvi čo si mám predstaviť na teplom a studenom type ? 🙂

mirka438
24. nov 2022

@mesiacikluna dakujem, akurat sedim u kadernicky a pridali sme este o kusok svetlejsej rysavej, sama som zvedava, co z toho bude 😀

mesiacikluna
autor
24. nov 2022

@mirka438 ja by somi išla do takej ,,tmavšej" akoby

mesiacikluna
autor
24. nov 2022

takéto

mirka438
24. nov 2022

Nic neodfarbovat, farba ti chyti krasne na hnede vlasy. Len ako uz ktosi pisal, rozmysli si, rysava ide fakt rychlo dole. Po 2 tyzdnoch je to horor, ja si idem dokupit masku tonovaciu co si farbu ozivim doma medzi farbeniami

akvi
24. nov 2022

@mesiacikluna máš o tom milión článkov na nete. https://www.jantario.sk/2021/09/15/farebna-typo.... Ja som si dala spraviť typológiu u kamošky, ona predávala kozmetiku a mala také farebné šatky a tie mi prikladala k tvári a na základe toho mi potom vybrala aj líčenie a poradila, aké farby mám nosiť a čomu sa vyhnúť. Veľmi dobre to má spracované aj Svetlana Čiberova, má aj YouTube kanál. Ale aj plno iných existuje, stačí pogooglit.

mesiacikluna
autor
24. nov 2022

@akvi dakujeem