Hygiena pri líčení vizážistom

lelelienka
27. jún 2023

Baby, takmer sa nelíčim, ale sú chvíle, kedy by som chcela byť upravenejšia a využila by som služby vizážistu. Len mňa absolútne desí predstava, že mi bude na tvár patlať niečo štetcami a pomôckami, ktoré použil na niekoho predo mnou, príde mi to nechutné a z toho dôvodu som to “riskla” len raz v živote.
Moja otázka preto znie, ako je to prosím s hygienou pri takýchto službách? Používajú sa nejaké jednorazové pomôcky, prípadne ako zvyknú čistit´ štetce a spol.
Ideálne osobná skúsenosť ako to robíte vy - vizážistky, prípadne tí vaši overení. Ďakujem.

lindous
27. jún 2023

Ja som sa vždy s tým stretla tak, že štetce boli po každom klientovi vyčistené a vydezinfikované, kočky čo má líčili ich vždy mali milión, takže aj keď nás pred svadbou líčila holka viac po sebe, nepoužila jeden štetec 2x...a niektoré pomôcky ako napr. kefka na špirálu býva jednorázová..

nafka0483
27. jún 2023

Mna tiez licila cistymi stetcami. Ruz tiez nanasala stetcom.

amonet
27. jún 2023

po kazdom ličeni sa stetce dezinfikuju

nika_val
27. jún 2023

Existuju také spreje na dezinfekciu štetcov kedy ich stačí nastriekať na štetec ten utrieť do servítky a štetec je vydezinfikovaný a aj čistý.
To by mali robiť vždy medzi líčeniami ak chcú použiť ten štetec na 2 zakazníčky po sebe.
Ale ako píšu baby tiež som sa stretla len s tým že mali kooopec štetcov a tie použité si davali mimo tych čistých aby vedeli ktoré už použili a ktoré nie. 🙂

beata_k
27. jún 2023

@lelelienka To, ale musis ozaj k profesionalke. Ja som raz bola u jednej a ked mi davala spiralu tou kefkou, co je v spirale, tak ma pot oblial. Nastastie sa z toho nic "putovne" nevyklulo.

panipanka
27. jún 2023

ako davala som sa takto licit viac krat a zakazdym som bola prekvapena, ze bolo vsetko ciste, alebo rozbalovala kolko krat stretce z noveho obalu. takze ako toto som zatial nejak neriesila

levantinka
27. jún 2023

Dobre jedna vec su ciste stetce. Lenze ked nanasa ocne tiene napriklad a hrabne do nich viac krat, uz ich kontaminuje a tym padom aj ten cisty stetec... A riasenku ratam ze tu kefku namoci na druhe oko.
A ked rozmyslam aj ked pouzije cisty stetec na ruz tak podla mna nestaci raz nim otriet ruz a malovat pery.. ci si zase zoberie cisty? 🤔

Taka moja uvaha....

simca06022011
27. jún 2023

Tak ono sterilita sa uplna neda dodrzat, jeidne ze donesies svoj makeup, pomocky a vsetko, rovnako tak u kadernicok a nechtarok. PReto je napr. aj na nas klienoch, aby sme nechodili chori, infekcni, s koznymi problemami a pod na taketo "procedury". CO je ale problem. Vela ludi ani neriesi nejaku mykozu a pod. Imunitu treba trosku budovat,a le zase to netreba prehanat s "odavhou", ja nap.r nejdem do cinskej manikury ani keby zadarmo robili :D nic v zlom...

domiklik
27. jún 2023

@levantinka tak v tom prípade nemôžeš chodiť nikam, ani ku kadernícke, na pedikúru, manikúru...

diavant
27. jún 2023

@levantinka aj ocne tiene sa daju dezinfikovat sprejom rovnako ako stetce ale v netekutych licidlach sa to aj tak tolko nemnozi