Krém na jazvu po sekcii

18. jan 2024

Ahojte, som takmer 5 mesiacov po sekcii a jazva vyzerá horšie ako po zákroku. Začína byť vypuklejšia (alebo ako by som to nazvala). Okolie jazvy a samotná jazva je stále dosť necitlivá. S ktorým krémom alebo olejom máte dobré skúsenosti na jazvy?
Ďakujem za rady 🙂

janica_
18. jan 2024

Ahoj, ak mas sklon k takzvanym keloidnym jazvam tak ina nez troska vystupena nebude, moze byt aj siroka. Prechadza roznymi stupnami hojenia, v istej faze takzvane granuluje a vtedy je taka hrbolata, mozno preto sa ti zda vystupena. Na jazvy sa odporuca Contratubex. Natri si na prst, prejdi po jazve a potom ju pekne prstom kruzivymi pohybmi celu pomasiruj. Mne ukazovali na fyzioterapii ze aj tak stipkat po nej mozem palcom a ukazovakom.

malaopicka
18. jan 2024

Daj si predpísať Bliznasil, je aj na takéto typy jaziev.

jankamiskova
18. jan 2024

Ja som si dávala domácu nechtikovu masť....tak mi poradili v pôrodnici

beata_k
18. jan 2024

V podstate je jedno aky krem. Dolezita je masaz jazvy aby sa prekrvila.

lucinddas
18. jan 2024

Skús Contratubex na jazvy je skvelý. Len musíš byť trpezlivá a denne natierať a masírovať

aglaonema
18. jan 2024

Ja som na jazvy pouzivala contratubex alebo kalciovu masť. Len teda to bolo po operácii kĺbu... Kalciovu vtedy, keď tvrdla a stávala sa taká nepohybliva, alebo prirastala koža k vrstve pod ňou... Natrela a masirovala krížové pohyby a také esicka a podobne... Keď zas trochu len vystupovala jazva alebo sa pekne nestahovala, tak contratubex 🙂

ysseba
18. jan 2024

Ja som používala dermatix po oboch sekciách a bola výborná. Predpísala mi ju gynekologička, doplatok bol minimálny, inač stála vtedy pred 7 rokmi bez predpisu nejakých 70€

autor
18. jan 2024

Ďakujem všetkým za rady a tipy 🙂
Vyskúšam aj tú masáž, i keď je pravda, že si ju nerada chytám, lebo je necitlivá, ako keby ten kúsok kože ani nebol môj 🫣

janikk54
25. jan 2024

mne velmi pomohol Alfasilver na ranu 👍 ten mi vlastne odporucili aj tam v nemocnici.