Kulma na vlasy

biaa
6. feb 2023

Baby prosim o radu nejakú kulmu na vlasy.

Kvalitnejšiu nechcem nejakú za 20€ mám vlasy po zadok a kučeravé,jemne. Žehličku mám naparovacou od Loreal a som s nou max spoko.

Rada by som keď niekde pôjdeme spravila takzvané “Beach Waves” a moje brcky sú skôr taký vybuch😀

Máte nejakú odskúšanú? Pripadne aj postup ak máte nejaka kučeravé vlasy najskor zehlit a potom kulmujete alebo rovno brcky točité?

milanemila
6. feb 2023

@biaa ja som poskusala uz kadeco, ale odkedy mam dyson airwrap, tak uz si v zivote ziadnu inu “kulmu” nekupim. Bonus je, ze vlny robi teplym vzduchom, takze ani nenici tak vlasy ako klasicke kulmy. Ja mam vlasy kratsie ako ty, tak do pol chrbta, mam tu long variantu airwrapu a super 🙂
https://www.dyson.sk/airwrap-complete-long-prus...
Predtym som mala tuto rowentu naparovaciu a tiez bola fajn https://elektromt.sk/rowenta-cf3810f0?gclid=Cj0...

biaa
autor
6. feb 2023

@milanemila ta dyson vyzera skvelo😍 ale cena je toez pekna 😀 neničí ti vlasy? Ja mám tu naparovacou žehličku stala tak 250€ za moju éru ale mám ju xy rokov a keď som ju používala denne tiež pálila vlasy akurát že tocit denne nechcem len príležitostne

biaa
autor
6. feb 2023

@milanemila a máš vlasy rovné alebo kučeravé? Celkom by má zaujímal postup či to kučeravé baby najskor žehlia a potom točia alebo rovno točia kucery 😀

syslik81
6. feb 2023

ja som dyson vratila-predrazena k..tina a vlny vydrzalia z 30min aj to pri stasti a niesom jedina -skoda ze som fora necitala skor akos om kupila... nastastie vratit sa dalo ... najlepsie je natocit vlasy na noc na opasok od zupana ... crazy ale funguje 😀

syslik81
6. feb 2023

alebo ak uz mas kucerave skusit curly girls method (dlhodobo na pekne vlny) alebo diffuser ...

milanemila
6. feb 2023

@biaa ono je to kulmofen, cize je to ako keby si si fenovala vlasy, ten povrch nie je rozzhaveny ako pri klasickej kulme. Ja mam prirodzene vlasy kucerave ale ja to volam skor taky poloslamemy bordel na hlave 🙈 (pri mori ich mam pekne aj ked ich iba necham vyschnut). Ja si tak na 80% vysusim vlasi a potom navlnim. Ale je tam aj nadstavec na fenovanie s uhladzujucim efektom aj gulata kefa aj klasicka, cize viem si aj ho hladka vyfukat vlasy.

milanemila
6. feb 2023

@syslik81 sranda, mne drzia tie vlny normalne ako z kulmy aj 3 dni 🤷🏼‍♀️ asi zalezi aj od typu vlasov.

biaa
autor
6. feb 2023

@syslik81 difuzer používam pockaj priložím fotooo. Ale nie vždy chcem kucery proste sa mi občas lubia skôr len velke objemné vlny.

syslik81
6. feb 2023

z mojho priskumu je tak 20% ludi spokojnych a zvysok nadava ... aj ked mi to natocil ujo v obchode co to prezentuje mal rovnaky efekt ao ja .. potom zacal vymenuvavat xy produktov co s tym mam pouzit -co som odmietla-kedze s nimi clovek viac vlasy ponici

syslik81
6. feb 2023

@biaa omg taketo vlasy mat 😀 dat im potrebnu vyzivu ist do tej curly metody a bola by som happy ... clasy tisko v dobrom zavidim

biaa
autor
6. feb 2023

@syslik81 ja som skusala natacat na uterak ako pises na zupan a teda to bol masaker😀😀 vyzerala som ako ovecka. Bolo to fakt pekneee akurát že boli tie kucery take male ak má chapes že by som chcela skôr efekt velkych vln

biaa
autor
6. feb 2023

@syslik81 dakujeeem aktualne používam vsttko kerastase akurát že dost umyvam vlády v poslednej dobe tak sú take suchsie :/ keď som umyvala tak raz za 5 dni bolo to ideal

biaa
autor
6. feb 2023

@syslik81 a kedysi som strašne zehlilaaa 😂😂😂 každý deň vypadala mi polka hlavy strašne aj som farbila teraz už niekoľko rokov len raz ročne podstrihnem a bere mi tak 2cm že viac netreba 🙂)

milanemila
6. feb 2023

@biaa nooo ja mam podobne vlasy, len ked nie je vlhko, tak sa mi tak netocia, ale tiez skor take suchsie, preto som hladala nieco, co mi ich nebude este viac susit ako klasicka zehlicka/kulma.

biaa
autor
6. feb 2023

@milanemila krasne super dakujem za tip😍 vyskusam pocutam ešte čo a jak😃

biaa
autor
6. feb 2023

@syslik81 a ešte sa opytam oplachujes kondicioner studenou vodou alebo teplou lebo v rámci curly girl citam často že studenou alebo teda vlažnou aby ta hydratácie kondicionera ostala vo vlase👀

syslik81
6. feb 2023

@biaa ja zial nemam stastie a niesom kucerava ... ale kamarataka presla na tu metodu a vlasy ma uzasne .. aj tu na konovi som uz videla skupiny taks kus sa tam pridat a iste poradia ...

m_
6. feb 2023

@biaa ja som na cg mám vlasy vlnité ale nie tak dlhé🙂 a podľa mňa na začiatku je jedno akou vodou si ich zmyvas podstatná je voľba správnych výrobkov. A súhlasím so @syslik81 že s tvojimi vlasmi na tej metóde by si mala úplne super vlasy🙂 mne na tej metóde najviac vyhovuje to že mám vlasy zdravé (konce ) výživné a najpodstatnejšie že má nesvrbi koža hlavy🙂

biaa
autor
6. feb 2023

@m_ a poradis aj čo používaš? Ja sa snazim investovať do prípravkom používam tak že dva krat umyjem samponom a potom buď maska alebo kondicioner precesem ešte mokre zmyjem a následne stlacanim akoby ususim snazim sa vždy niečim bavlnenym tricko a pod nie uterákom a následne mám ešte krem leave in. Niekedy sú fakt oekne a niekedy sú take krepovate :((

m_
6. feb 2023

@biaa no nepoužívam šampón už roky🙂 len kondis. Najprv si umývam vlasy napr. Balea má super kondise alebo fructis (tie hair food). Vlasy si umývam aspoň 7 minút lebo kondis nemá tie chemikálie ktoré ti zmyju ostatné chemikálie a špinu z hlavy🙂 takže si necistis hlavu chemický ale mechanicky to musíš vydrhnut. Potom si to zmyjem a dávam si masku - druhý kondis (ak stíham tak si ju nechám vo vlasoch čo najdlhsie , ak nestíham tak si dávam kondis pri umývaní na čele vlasy aby mali masku kým si drhnem hlavu). Potom si dám leave in - podľa toho čo mi padne do ruky a presne ako ty si stlacam vlasy a susim si ich uterákom - nie froté ale mikrovlákno alebo tričko (ako ty) a nakoniec už len gél - ak chcem husté brcky🙂 ale keď nechcem nedám a neriešim🙂... Kondise a masky používam bez sulfatov (sulfate) silikónov (koncovka cone xane) alkoholové ktoré vysušujú (nie všetky sú zle) DM drogéria má veľa dobrých a cenovo dostupných výrobkov bez týchto chémií🙂 ak si na FB môžem ti poslať skupinu kde si všetky podrobnosti a aj postupy a výrobky ktoré sú cg ok🙂

biaa
autor
7. feb 2023

@m_ Ano prosim kľudne posli skupinu dakujem moc 🙂)

ninusa221
7. feb 2023

Ja si robím brčky na noc pomocou ponožiek je to super vydrží mi to aj 2 dni.!😄vlny sú pekne veľké no dobre to proste vyzerá.

biaa
autor
7. feb 2023

@ninusa221 fakt??? Mna porazi🤣 poradis daky videonavod?🤣 chlap skape keď budem spat s ponožkami na hlave

ninusa221
7. feb 2023

@biaa Pošlem ti do správy fotku. Ten môj ma zážitok lebo mu kradnem na to jeho ponožky 🤣

biaa
autor
7. feb 2023

@ninusa221 no u mna by to bolo podobne 🤣🤣🤣 dakujem asi si spravíme s priatelom beauty večer on je tiež kudrnaty a má vlasy už po lopatky🤣🤣 dakujem budeme mat víkendový program

m_
8. feb 2023

@biaa https://m.facebook.com/groups/276961566048015/ skús toto alebo keď si dáš do hľadania SVK curly girl tak by ti to malo nájsť🙂