Mastná a červená tvár

katarinabelakova
19. aug 2023

Žienky. Mám problém. Mam dosť mastnú pokožku hlavy aj tvar. A hlavne vkuse červenú. Líca a sem tam čelo. Akože stále. To bez make upu nemôžem chodiť lebo to hneď otázky čo ti je, je ti zle, hanbis sa? 🤦‍♀️
Strašne ma to štve. Chorá nie som. Tlaky nemám všetko v poriadku. Žeby som mala tak prekrvenu tvar? Lebo keď chodím na tetovanie obočia mi vraví kozmeticka, že ešte nevidela aby pri tetovaní obočia tak tiekla krv. Ďakujem

trinityf
19. aug 2023

Moze to byt rosacea alebo kuperoza. Kozmeticka ti mohla poradit ohladne starostlivosti o taku plet 🤔

katarinabelakova
autor
19. aug 2023

@trinityf ja som sa zle vyjadrila ona tetuje iba, nie je to úplne kozmeticka cez tvár.

domiklik
19. aug 2023

@katarinabelakova a v rodine to mate ako? Lebo proste niektorí ľudia sú len jednoduchoo červení... Dobre zvolená kozmetika a vyhýbanie sa slnku ti môže pomôcť zlepšiť situáciu ale pomôže ti len kožný lekár, ktorý bude brat tvoju diagnózu s úplnou vážnosťou...

katarinabelakova
autor
19. aug 2023

@domiklik v rodine to nemá nik. Ani ja som to dlho nemala. A nemám to vždy ráno vstanem krásna pleť. Umyjem tvar hoc len čistou vodou a už to začína...

domiklik
19. aug 2023

@katarinabelakova a akú máš vodu? Tvrdú, mäkkú, teplotu vody? Pokial sa dostaneš k dobrej kožnej lekárke, skúsila by som úplne pre kopať kozmetickú rutinu (niečo ti môže vadiť) a začala by som pri vode, pripadne preventívka komplet krvný obraz, to ze ti tečie krv pri testovaní obočia môže byť nízky hemoglobín, možno ti treba železo, pripadne hormonálny profil, možno je to len nejaký disbalanc v hormonoch.. Ja som si jednu dobu umyvala tvar dojcensjou vodou, naša bola extrémne tvrda a vysusovala mi pleť.... Inak k tej doktorke, ak máš ig skus mudr Karolína baumgartner sledovať, ona sa takýmto témam venuje pomerne často a do hĺbky